Slovenski avto leta 2018

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
No, mene je bolj kot to presenetila obrazložitev Avtomobilnosti. Baje je Polo cenovno izredno ugoden.
Sedaj ne vem ali sem jaz napačen cenik gledal ali pa živim v vzporednem vesolju
grin1.gif
.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik map pravi:
Res je ugoden. Osnova, brez klime, NA motor je dobrih 12k. Za primerjavo, podoben clio je 8,5 k. To je pol avta razlike.

VW je pa VW.... Zdej te bojo zasuli s komentarji da Renault pa VW nemoreš primerjat
ne-ne-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Ne vem zakaj na cesti več vidim starih clotov serija 1 in 2. Večuna z motorjem 1.2 in 1.2 16v. Tistih starih polotov, ki so bli od 95leta daljw pa skoraj ne vidiš. Še tistih okroglookih od l2001 dalje je malo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.003
9.134
113
40
MB
ker oni ko vozijo cliote, nimajo denarja za nakup novega? (ne cliota, ne polota) predvidevam
grin1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
nevem no... civic poseka poloja čisto v vseh segmentih.... nevem kaj se sanja na tem izboru.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
BTW, a ste videli kakšen je osnovni polo na nekaterih tržiščih (recimo češkem):



In ja, to ni neki super-duper big screen radio, pač pa samo plastični pokrov na mestu kjer bi sicer bil radio. Vozniki imajo tako možnost cel čas uživati v lepem zvoku delovanja trocilinderskega motorja.
smile-1.gif


Opažena je še odsotnost kakršnekoli klimatske naprave, komand na volanu pa itak ne rabi...
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.200
113
tole pri dugih znamkaj včasih še FL ni. ampak samo modelno leto. Epsko.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik map pravi:
Ne vem zakaj na cesti več vidim starih clotov serija 1 in 2. Večuna z motorjem 1.2 in 1.2 16v. Tistih starih polotov, ki so bli od 95leta daljw pa skoraj ne vidiš. Še tistih okroglookih od l2001 dalje je malo.
Ti bom podal štiri realne razloge, zakaj jih ni:
- prodanih jih je bilo manj kot Cliov
- nekaj jih je prerjavelo
-precej jih je šlo na jug v države bivše Jugoslavije
Ista zgodba je s Fabio 1 (te so šle bolj Bolgarija, Romunija). Sem imel nekaj strank, ki so imele take kantice in so bile presenečene, kako hitro so se prodale in še za kar dobro ceno.
Zakaj to vem? Ker so me klicale, ali jih lahko kakšen pripadnik južnega naroda ali Bolgar (Fabie) kako nategne, če prodajo njemu avto. Večinoma pa so prišli lepo z avtovleko, avta tudi vozili niso, le na hitro pogledali, če se še skupaj drži, šli na tehnični prepisat, naložili na avtovleko za več avtov in to je bilo to. Aja, pa vmes so še denar lepo v gotovini skeširali.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:

Po temeljiti debati, razmisleku in pregledu vseh možnih vidikov, od cene, novih tehnologij do uporabnosti in primernosti za slovenski trg, smo v ekipi Avtomobilnosti največ točk podelili VW polu. Polo je civica premagal, ker varnostno opremo ponuja za izredno dostopno doplačilo. Vemo, petnajst tisoč ni malo, a za ta denar dobimo avto z aktivnim tempomatom - predvsem pa je občutek v polu izredno dober, daje občutek vsaj za razred ali dva dražjega avtomobila. Tista oguljena fraza, da ima vse, kar imajo tudi veliki, je zdaj resnična, da bolj ne bi mogla biti. A tisto, kar ga dela prvaka, je desjtvo, da kljub podražitivi avto ponuja veliko tudi racionalnežem - če je bil nekdaj golf tisti optimalni avto, za katerega smo rekli, da če moraš izbrati en avto za vse, je to golf - no, zdaj je to lahko polo.

rtvslo
hysterical-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Cena osnovnega Pola (tistega na zgornji sliki, brez radia in vsega) je na češkem 11.490 eur. Ni ravno malo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Cena osnovnega Pola (tistega na zgornji sliki, brez radia in vsega) je na češkem 11.490 eur. Ni ravno malo.
Ni pri nas je po ceniku trendine 12600. Ma pa radio in klimo. Ni ravno poceni. Realna cena je 12000. Doplačilo za climatronic astronomskih 906 eur. Ma pa v serijski opremi led osvetlitev zadnje tablice. Nemreš belivit. Nikjer nisem pa zasledil če ima gretje zadnje šajbe.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Sicer pa, "novi" polo?

Jaz recimo v tem ne vidim nobenih težav.
Zadeva lepo ustrezno nadgrajuje obliko prejšnjega, hkrati pa je dovolj sodobna in se bo vkomponirala v obliko bodočih modelov (npr. Arteon je začetnik tega).
Meni osebno je recimo (v pravi konfiguraciji) prav lep. Je pa recimo tudi to en od manjših razlogov zakaj VW dobro držijo cene. Ker avto ob prihodu naslednje generacije ne postane ''star 100 let''.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Dobr, ok ja, samo "avto leta"?

Če gledam mal folk kle okol po firmi: sej morda bo celo kdo kupil ta avto, samo pač zarto ker je navajen kupovati recimo polote (ali VW). Ne zbuja pa ta avto nobenih emocij, o njem se sploh noben ne pogovarja, nihče si tega res ne želi...

Danes so "in" enoprostorci, pa recimo digitalizacija (polo sicer ima možnost digitalne armaturke, kar je pohvalno in redko v tem razredu, a pričakujem da se to ne bo ravno veliko naročalo, ker zahteva boljšo stopnjo opreme in doplačilo), pa kakšen bolj inovativen pogon, ne pa takole klasiko...