Slovenci od danes na Hrvaško

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Enim se je tako mudilo, da so zgleda spali oblečeni za odhod na HR:
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
A to si del tiste ekipe, ki ''strokovnjake'' plačuje s hrano in pijačo, kot si se enkrat hvalil? :)

Kako vam kaj napreduje? Se že morate otepat elitnih gostov?

Pa povej kje to je, da jaz revež, ne bom kvaril idile tam za elitne goste.

A res misliš, da prcaš? In vprašaj se, kaj te ženem da to počneš, ali pa obišči strokovnjaka, ki ti lahko pomaga. Imenuje se - psihiater.

Ker da se toliko obremenjuješ z nekom, ki ima drugačna stališča od tebe, je nedvomno patološko (bolno) in to kaže zdravit.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Bedast komentar!

Sem le napisal, da je trebutno letenje z letalom ZELO TVEGAN način potovanja. Zate pa je je očitno najbolj varen...
Ti bom še narisal: :bonk:

Samo na enem letu letu SE JE OKUŽILO 20% potnikov:

https://www.24sata.hr/news/putnik-korona-aviona-bila-je-guzva-sjeo-sam-u-zadnji-red-692870

A, ja, prav ti veš, da so se okužili ravno na tem letu? Da niso že na pot šli okuženi (glede na to, od kod so prihajali, je to zelo verjetno), da se niso na prejšnjem letu, na letališču. Ne, ravno na tem so se.
Edino, kar je 100% zares tvegano, je v državo spuščat (ne glede na to, ali pridejo z letallom, avtom, peš ali vesoljsko ladjo) ljudi iz držav, kjer imajo neugodne razmere. Npr iz SWE ne bi smeli nikogar sploh not spustit.
Je pa to praktično nemogoče, ker pač ne veš, od kod je človek prišel oz ali je bil na poti v stiku s kom od tam. Po dmoače: dokler se gredo nekatere države prekuževanje za masovno imunost, smo v resnici vsi na to obsojeni, ker je nemogoče dosžt, da ne bi bilo nekega vekltroja prenosta iz takih držav.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
A, ja, prav ti veš, da so se okužili ravno na tem letu? Da niso že na pot šli okuženi (glede na to, od kod so prihajali, je to zelo verjetno), da se niso na prejšnjem letu, na letališču. Ne, ravno na tem so se.
Edino, kar je 100% zares tvegano, je v državo spuščat (ne glede na to, ali pridejo z letallom, avtom, peš ali vesoljsko ladjo) ljudi iz držav, kjer imajo neugodne razmere. Npr iz SWE ne bi smeli nikogar sploh not spustit.
Je pa to praktično nemogoče, ker pač ne veš, od kod je človek prišel oz ali je bil na poti v stiku s kom od tam. Po dmoače: dokler se gredo nekatere države prekuževanje za masovno imunost, smo v resnici vsi na to obsojeni, ker je nemogoče dosžt, da ne bi bilo nekega vekltroja prenosta iz takih držav.

A ti res misliš, da se na vsak let od 100 potnikov prijavi kar 25 že okuženih?
Ali da se z veliko verjetnostjo okužijo (nemenjava zraka), če je okužen le en potnik?

Očitno o koroni in možnostih okužbe v "zaprtem prostoru" nimaš kaj dosti pojma... Žal.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Kje piše kakšna so pravila na Hrvaškem, maske, trgovine itd?

Iz prve roke, Lošinj.

V trgovini obvezno razkuževanje rok (razkužilo dajo oni), ter uporaba plastičnih rokavic za enkratno rabo (dajo oni).
Maska pa, kolikor vem, v trgovinah NI obvezna.

In kot nam je danes na kavi razložil hrvaški epidemiolog, nošenje maske NIMA SMISLA, ker maska niti slučajno ne more sfiltrirati tako majhnih delcev, kot so virusi. Rekel je: NITI SLUČAJNO...

Maska delno pomaga le v primeru, da je tisti, ki jo nosi, sam okužen in s tem, da jo nosi, malce zaščiti (ne pa 100%) druge.

Zelo pa proti virusu pomaga:

- visoka temperatura. Letos predvidevajo, da bo na Hrvaškem najbolj vroče poletje v zgodovini. :cheer:
- pozitivni ioni, ki jih je zelo veliko predvsem v borovih gozdičkih
- visok UV index, ki je praviloma najvišji ob morju in v visokogorju. Na Kvarnerju je danes 5, jutri bo 7. :aplauz:

UV index na Kvarnerju
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Ma nisem še nikamor šel, je veliko dela da se vse porihta. Sprašujem informativno če bom kam skočil.

Kaj pa plaža, se lahko vržeš v morje ali ne?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
tudi obremenjevanje z nekom, ki ima drugacen pogled na dopust je bolno. ampak, ko to ti pocnes je ok, ko pa drugi, jih pa posiljas k psihiatru.

Če si natančno prebral, sem napisal, da je bolno OBREMENJEVANJE z drugimi. To bo potrdil vsak pisihiater, ali psiholog. Lahko jih konzultiraš, če tej moji trditvi mogoče ne verjameš.

Kajti, če nekdo pride na splet samo zato, da vidi, če je tisti "Johan" spet kaj napisal, da bi mu "odgovoril" in ga po njegovem "zahebal", je pisec z tem drugim (Johanom) še kako bolezensko obremenjen.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Pozdrave iz Krka, prispeli smo vceraj zvecer. Na meji cakali uro in pol. Eno uro v vrsti + pol ure, ker nisem imel pravega dokumenta s sabo, sem ga poiskal na spletu in pokazal preko telefona.
Par kaficev odprtih, ljudje in natakarji brez mask.
Vecina trgovinic in kaficev zaprtih, predvsem zaradi premalo gostov. Baje je bilo prejsnji vikend popolnoma prazno in zaprto še vse.
Voda super za osvezitev, ima okoli 17 stopinj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ma nisem še nikamor šel, je veliko dela da se vse porihta. Sprašujem informativno če bom kam skočil.

Kaj pa plaža, se lahko vržeš v morje ali ne?

Se mi zdi, da v morski vodi virusi krepnejo v nekaj sekundah. Bom vprašal jutri na kavi... :evil:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ti lahko že danes napišem, da to ni res. Lahko pa v bazene nabutajo toliko klora, da res pocrkajo v nekaj sekundah.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.