Slovenci od danes na Hrvaško

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.996
5.104
113
Hujše kot otroc ... Jeeeeej, gremo namakat svoje prepotentne guzice v morje in brat knjige na tist beton z novimi Raybankami. Pa vsako jutro po nov kruh na tržnico. Pa zvečer na sprehod ob morju s sladoledom v roki. Pa spustit se po suhem tobogančku, da debela rit zavcili od trenja. Wiii, wii, tralala, hopsasa!!!


Hvala bogu, da sem prodal stanovanje na Krku. Teh 100 tisočakov bom veliko raje zapravil kje drugje.

Trenutno sem sicer še vedno pristaš vikendarjenja pri kockastih, čeprav tudi meni ni všeč masovna izgradnja apartmajev. Ampak če pogledam nazaj, sem nekoč tudi sam bil del te zgodbe. Torej nekomu sem se vrinil, kjer je on imel božji mir...

Ampak glede na tvoj post, daj nam prosim zaupaj, kaj pa so tvoji višji cilji, kaj je tisto zaradi česar se ubijaš celo leto, in ko je čas dopusta, kaj je tisto kar ti umiri dušo in rečeš prvi dan na dopust "za to smo se borili..."?
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Znam kar balancirati svoje življenje. Moj višji cilj ali pa "boj" je dosežen s tem, da grem lahko vsak večer mirne glave v posteljo in se ne rabim sekirati, kdaj bom spet namakal svojo debelo rit v kroatskem morju. In vlekel tiste ležalke na plažo. In kupoval "krafne, berline, bombolone". In jedel paštete, pil Jamnico. Šel vsako uro po sladoled. Zvečer na ribice. Gledal debele češke koke na plažah. :)

Imam par 100 m od sebe reko, kamor se lahko vržem notri magari z zajlo, se uležem na mehko travo in zadremam na sončku.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.593
498
83
Ti imaš pa zgleda neke travme na hrvaško obalo, še iz otroštva? Zanimiv opis tvojega dopusta, ni čudno da se ti je zamerilo :)
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ti imaš pa zgleda neke travme na hrvaško obalo, še iz otroštva? Zanimiv opis tvojega dopusta, ni čudno da se ti je zamerilo :)

Vem, da to nima veze z mojim "pritoževanjem" ... Ampak najbolj se mi je zamerilo to, kako so me obirali. Sosed Mile je dobil 400€ letno samo zato, da mi je enkrat mesečno prezračil stanovanje in da je njegova žena vsake toliko pobrisala prah na grobo. Oči so se mu kar svetile, ko sem odprl denarnico. Pa još 100 eura za ovo, 100 za ovo, 100 za ovo. Bil sem ob 800€, preden sem sploh odpakiral kufre. Če ne, bi mi pa vse splesnelo. Nikoli ni bilo dovolj. Res sem vesel, da je tega konec.

In to za 10 dni namakanja letno v Kroaciji.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
Vem, da to nima veze z mojim "pritoževanjem" ... Ampak najbolj se mi je zamerilo to, kako so me obirali. Sosed Mile je dobil 400€ letno samo zato, da mi je enkrat mesečno prezračil stanovanje in da je njegova žena vsake toliko pobrisala prah na grobo. Oči so se mu kar svetile, ko sem odprl denarnico. Pa još 100 eura za ovo, 100 za ovo, 100 za ovo. Bil sem ob 800€, preden sem sploh odpakiral kufre. Če ne, bi mi pa vse splesnelo. Nikoli ni bilo dovolj. Res sem vesel, da je tega konec.

In to za 10 dni namakanja letno v Kroaciji.

čakej tebi se je zamerilo to , da si butelj, ker si plačeval folk kot, da živiš na beverlyhillsu. Se mi zdi, da se še danes smejijo za vikend na tvoj račun dol
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in henkl

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
428
236
43
neverjetno v vseh mojih 50 letih mam dol zaprto od oktobra do marca nikdar nič plesnivega praha tok k doma prav žena stroškov pa letno 700 e z davkom vred od dvorišča do dvorišča 2 uri povprečno pa dol 50 do 60 dni plus ostali člani posebi:poreden:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.996
5.104
113
Vem, da to nima veze z mojim "pritoževanjem" ... Ampak najbolj se mi je zamerilo to, kako so me obirali. Sosed Mile je dobil 400€ letno samo zato, da mi je enkrat mesečno prezračil stanovanje in da je njegova žena vsake toliko pobrisala prah na grobo. Oči so se mu kar svetile, ko sem odprl denarnico. Pa još 100 eura za ovo, 100 za ovo, 100 za ovo. Bil sem ob 800€, preden sem sploh odpakiral kufre. Če ne, bi mi pa vse splesnelo. Nikoli ni bilo dovolj. Res sem vesel, da je tega konec.

In to za 10 dni namakanja letno v Kroaciji.

So te pa res najdli... Enega (pa nebom rekel besede)... Verjetno bi te bilo ceneje kak razvlaževalec nabavit, ali kaj podobnega. Klimo na GSM kartico recimo. Prah se v zaprtem prostoru tako zelo ne nalaga. Je pa zoperno, če naletiš na kraj kjer domačini pričakujejo "varščino", če ne ode šajba ali kaj včjega. Jebat ga, je le juga doli. Pri nas imamo msrečo, da tega ni, je kar nekaj takih doli, ki se ne pustijo nategovat... Ampak ne smem bit preveč pameten, ipak še ne vem kaj me čaka doli... Bolj kot domačinov se pa bojim ciganov.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
čakej tebi se je zamerilo to , da si butelj, ker si plačeval folk kot, da živiš na beverlyhillsu. Se mi zdi, da se še danes smejijo za vikend na tvoj račun dol

Zmeni se ti s Hrvatijo.

Sicer pa ja, bil sem butelj, sedaj imam pa teh 100 tisočakov raje za kaj drugega.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
428
236
43
So te pa res najdli... Enega (pa nebom rekel besede)... Verjetno bi te bilo ceneje kak razvlaževalec nabavit, ali kaj podobnega. Klimo na GSM kartico recimo. Prah se v zaprtem prostoru tako zelo ne nalaga. Je pa zoperno, če je naletiš na kraj kjer domačini pričakujejo "varščino", če ne ode šajba ali kaj včjega. Jebat ga, je le juga doli. Pri nas imamo msrečo, da tega ni, je kar nekaj takih doli, ki se ne pustijo nategovat... Ampak ne smem bit preveč pameten, ipak še ne vem kaj me čaka doli... Bolj kot domačinov se pa bojim ciganov.
:zmaga:
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.066
5.748
113
blizu močvirne prestolnice
V glavnem nisi dodana vrednost. Od turista kater dol zapravlja ima država dobiček od vas lidlaše pa bore malo. Tistih 500€ za stanovanje plačate in mislite da ste bog in batina.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.996
5.104
113
V glavnem nisi dodana vrednost. Od turista kater dol zapravlja ima država dobiček od vas lidlaše pa bore malo. Tistih 500€ za stanovanje plačate in mislite da ste bog in batina.
Saj to je zanemarljivo, da plačujemo davke, pa vse vrste pristojbin, položnice za celo leto, ki jih sploh ne izkoristiš, eh .... to ni dodana vrednost... V kafičih povprečno presedim več kot kak švab, na večerje ipd grem tudi večkrat kot običajni gost, ker sem pač doli 10x več kot švabo... Ampak to ni dodana vrednost.... ahh...
Najbolj je zmotno to, ker si zraven pripeljem čevape iz KZ Rače, ker onega loja kaj prodajajo pri njih pač ne morem jest in kako domačo salamo za zjutraj preden stegnem travarico.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
428
236
43
Saj to je zanemarljivo, da plačujemo davke, pa vse vrste pristojbin, položnice za celo leto, ki jih sploh ne izkoristiš, eh .... to ni dodana vrednost... V kafičih povprečno presedim več kot kak švab, na večerje ipd grem tudi večkrat kot običajni gost, ker sem pač doli 10x več kot švabo... Ampak to ni dodana vrednost.... ahh...
Škoda da neče razumet po moje ga mal foušija matra:fredi: tud če ne gremo dol dobijo dnar od nas od njega pa ne:nazdravje:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.996
5.104
113
Jebat ga, vsako tele ima svoje vesele :p... Mogoče bom tudi jaz en dan kot Runo, bom prodal pol pa doma na travi ležal. Mogoče bodo tudi mene kdaj tako razkajfali, da jim en dan pokažam sredinca. Ampak bolj sem star bolj vidim, da ima kretenov kjerkoli se obrnem, tudi slovenci nismo noben biser...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo, nacek in 8888
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.