Skoda Oktavija 2014, poraz

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Je ze kdo vozil novo skodo oktavio? Danes sem bil na testni voznji in sem avto vrnil po 3/4 ure, ker je avto ziva katastrofa. Kje naj sploh zacnem? Grda zunaj (morda bi kaksna lepa platisca popravila vse skupaj), grda znotraj, zanic motorni sklop, zanic podvozje. Edina dobra stran je velikost, ampak prevaga cena, ki je katastrofalno visoka.


Gremo po vrsti, pri zunanjosti niti ne bom izgubljal veliko besed, vsake oci imajo svojega malarja (beauty is in the eye of beer holder po anglesko RPG), notranjost in armatura tudi ampak, piano plastika je naravnost smesna, in dozivim zivcni zlom, ce se mi valja po avtomobilu kaksen prah. touchscreen, naokoli pa po 5cm v vsako smer praznega prostora piano plastike, super. Sedezi srednja zalost, pedal sklopke, bremze obcutljiva na vsak mm pritiska, zracniki skripajo. Nasploh je bilo crickov v armaturi kar nekaj. Ni dobro za avto, ki ima 3000km prevozenih km.

Motor 1.6tdi, ne bom izgubljal besed o glasnosti in robatosti, ker je pac dizel, sem vajen hujsih krepel. Potegne solidno za druzinski voz, nic pretresljivega, prestavna razmerja?! LOL. V naselju omejitev 50kph, ne mores voziti v 4. prestavi, tretja predolga. Krasno. Nasploh so prestavna razmerja en velik smeh. Kot bi zaposlili studenta pripravnika in mu nalozili omenjeno delo. Naporen avto za voziti.

Notranjost solidna, prostora veliko, sploh na zadnji klopi, kufer velik.

Podvozje.
hysterical-1.gif
Raje neham pisati. Ampak recimo, da mi fiat s 300.000km ni tako ropotal in sekal cez grbine v notranjost. Ne vem kje so sestavljali podvozje, najbrz so jim studentje priskrbeli dele iz italjanskih avtoodpadov. Res ne poznam avtomobila z bolj slabim blazenjem cestnih grbin in neravnin. Zadnji bolj naporen avto je bil megane RS cup edition pa lahko recem, da je bolj udoben.

Toliko, da nehamo enkrat z VAG sranjem in pogledamo resnici v oci. Nova oktavija bi bila ok, vkolikor za 1.6 tdi karavan srednja zalost od opreme s popusti ne bi zahtevali slabih 20.000eur. 5 jurjev manj, ok in spodoben avto. Za toliko denarja dobis ze marsikaj konkretnega novega v tem razredu.

Smajli ki bruha.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.110
305
83
dej povej kaj zdej voziš (Ker je vse relativno). Če si lastiš kakega Bentley-a bi te še mogoče razumel.

*edit. Vidim, da si omenjal kaj si vozil, sem prehitro začel tapkat in nisem prebral do konca, tko da se opravicujem.
 
Nazadnje urejeno:

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Poglej, pelješ se 55 v četrti prestavi, pa bo šlo, radar itak pokaže kakih 47
smile-1.gif

Vse je relativno. Tvoj kozarec je napol prazen in si slabe volje, nekdo pa ima še pol kozarca in je vesel in zadovoljen. Tko pač je.
Definitivno je tak motor preslaboten za tako velik avto. Gume bi morale biti 17 col, širine 225. Vsekakor lepe feltne pašejo in naredijo avto všečen še kakšni mami, ki se na avte ne spozna.
Sedajle se pojavlja neko obdobje, no recimo da traja že kaki dve leti, ko ljudje, ki so se vozili z 10 in več let starimi kripami, menjavajo avte in kupujejo dizle (turbo), prej so vozili bencinarje, in se vozijo z 950 obrati in mislijo, da so še pregrobi z motorjem. Delajo pa 3890 kilometrov letno.
smile-1.gif
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
jaz mam bencinarja 1.4, gume 17 in športno podvozje. prav lepo potegne, pije pa 6,5 L/100 kar je za 140 konjev OK, če bi želel šparat bi komot šel pod 6.
za moj okus podvozje ni pretrdo. tudi družina se ne pritožuje, pa smo prej meli francoza - res je da je malo glasnejše zadaj ampak ni tko grozno moteče. čričkov še ni nobenih pa mam tudi 3000 km. zaenkrat sem zadovoljen.
 

B81

22. jul 2007
34.528
8.970
113
Glede na tvoj staž na forumu bi lahko vedel, da te mora piano plastika motiti SAMO in izključno na Kii in Hyundau.
Tu pri Škodi ni enaka piano plastika in se prah ne vidi gor in se ne sveti tako kot pri Kii in Hyundau.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tole glede hitrosti mogoče velja za kakšna jajca... Meni se razlikuje za 2km/h pri hitrostih do 100km/h, potem pa za 4km/h. Pri malčku, kjer sem dal večjo, homologirano dimenzijo pnevmatik pa razlike ni (vedno primerjanomz GPSjem). Torej 50 je 50...
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
večjih gum nisem predlagal zaradi števca in hitrosti, ampak zaradi samega videza, lege na cesti, zaviranja, ...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Piano plastika tudi mene moti. In ja, res je, motor je robusten in podvozje trdo (z večcolskimi kolesi še bolj), avto pa je (trenutno) vsaj par jurjev precenjen. A vseeno se prodaja in ljudje so zadovoljni. Saj če gledamo konkurenco, tudi niso briljantni: Peugeot z svojim mini volanom in ročko menjalnika ki opazno škrta, renault z svojimi dci-iji, ki crkujejo kot za stavo, japonci z svojimi extra dragimi servisi, opel z pretežkimi in rjavečim avti, ford z vesoljsko notranjostjo in crkujočimi dizli, da niti ne omenjam italijanov, raznih kitajcev (volvo) in podobnih.

Pač za vsaega nekaj. Ene (tudi mene) pač moti trdo podvozje in piano lak, drugih pa očitno ne.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
A oktavija nima podvozja za slabe ceste? Pri škodi je bilo to vedno prednost, naročiš lahko športno podvozje ali pa podvozje za slabe ceste (bolj francoski stil vzmetenja).
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
oktavije gredo za med, neresnih firbcev pa se znebijo tko, da jim dajo na test študentski montags-auto.
grims-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ha,ha dobro ste jo spluvali, za 20k € pa dobiš:
Auris HSD
Avensis 2.0 D
Insignia 2.0 CDTI
C4 Picasso 1.6 HDI
C5 1.6 HDi
Mondeo 1.6 TDCi
Mondeo 1.6 Ecoobost s 160 KM
...
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik japke pravi:
pomoje je Golf 7 variant boljši od octavie

Sam sem sicer bolj Octavia fan, ampak tukej ti pa dam prav. Par let nazaj so imel še dobre cene, s temi novimi modeli so pa res malo zapretiraval. Sam imam Octavio 2012, fotr pa ima golfa 7 in tismu k reče da sta ista, takoj pljunem v obraz.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
golf 7 variant je manjši od oktavije, in dražji.
Imam 10 let starega opla, imam 250 000 km, in avto ni rjav.
Mlajši passati in golfi so bolj rjavi, tko da ne kar lupat v prazno, da opli rjavijo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Sam imam Octavio 2012, fotr pa ima golfa 7 in tismu k reče da sta ista, takoj pljunem v obraz.

Tastara octavia je brezupno zastarel avto in ti bo lahko samo hardcore fan v obraz navrgel, da gre za isti avto kot golf 7. No, takšen bo prej privlekel na plano, da gre pravzaprav za audija.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik hooger pravi:Sam imam Octavio 2012, fotr pa ima golfa 7 in tismu k reče da sta ista, takoj pljunem v obraz.
Hm, pa ti veš, da sta ti dve zadevi popolnoma neprimerljivi? Octavia II FL letnik 2012 je bila na koncu svoje tržne poti, Golf 7 je pa nov. Realna primerjava bi bila zgolj Octavia III in Golf 7.

Še malo komentarja na ostale:
- meni je bil avto čisto ok, morda kakšna plastika malo zmoti, res pa, da nisem imel opreme s piano lakom (vsaj kolikor se spomnim)
grin1.gif
.; luknje pri kolesih so res ogromne in s 16-kami izgleda malo boga, ampak tako pač je
- cene se mi zdijo tudi meni kar visoke, ampak zadeva gre za med: ne morem verjet koliko jih vidim pri nas na cesti. Tako da, dokler bo naval, dvomim da bo Škoda kaj spustila cene, saj se očitno lepo prodajajo. Po kakšnem letu bo pa verjetno spet kakšna Family varijanta zunaj, ki pa zna biti best buy for bucks.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Sam sem sicer bolj Octavia fan, ampak tukej ti pa dam prav. Par let nazaj so imel še dobre cene, s temi novimi modeli so pa res malo zapretiraval. Sam imam Octavio 2012, fotr pa ima golfa 7 in tismu k reče da sta ista, takoj pljunem v obraz.

Pri ceni moraš upoštevat, da Octavio dobiš z 0% financiranjem, tako da cene direktno ne moreš primerjati, razen če kupuješ na cash, kar pa verjetno večina ne? Torej Octavia te bo prišla v petih letih točno tistih 20k, golf z enako ceno pa koliko, 23k?