siol TV in kabel

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
očitno sem poškodoval kabel med polaganjem. Pa me zanima ali sagem res uporablja vse parice? Ker dvomim, da sem vse parice poškodoval in bi potem preveril, katere so cele in preko njih vspostavil povezavo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
očitno sem poškodoval kabel med polaganjem. Pa me zanima ali sagem res uporablja vse parice? Ker dvomim, da sem vse parice poškodoval in bi potem preveril, katere so cele in preko njih vspostavil povezavo.


Kabel ? Električni ? Mrežni ? Telefonski ?
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Misliš utp povezavo med modemom in TV komunikatorjem ali parico od telefonskega priključka do modema?
Mislim, da utp kabel rjavega para ne rabi, nisem pa prepričan.
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Standardni utp kabel 10/100 rabi oranžni in zeleni par, modri in rjavi sta prazni. Gigabit utp kabel pa rabi vse štiri pare.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kaj pa rešitev s switchem?
v spodnjem štuku je modem +1pc
v zgronjem štuku je drug pc + tv in do pc- ja že kabel, ki dela.
namesto da spet vlečem 25m kabla do tv-ja in tako spet razkiram, da se kje ne polomi, nabavim switch in iz njega potegnem par metrov kabla do tv-ja in en meter do pc-ja. pa še stroškovno je tam nekje.
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Ne bo šlo prek switcha, ker dela na nižjih frekvencah, kot jih zahteva TV komunikator.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Saj kabel lahko štukaš, če si ga zacvikal. Odščipni poškodovani konec, na oba kabla daj konektorja rj45, mednja pa vtakni dvojno vtičnico (se dobi npr v Conradu, en konetktor na eni strani not, drugi na drugi strani ven), cena okol 2€.

Nekaj takega:
UTP-2600.JPG


Oziroma:
27277.jpg
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ko bi vedu kje je cvikjen bi blo že pol narjenga:)
sicer imam 2mesti na sumu, bom probal mal premikat.
pa te štukače dobit izven lj, je tut bolj loterija:(
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Ne bo šlo prek switcha, ker dela na nižjih frekvencah, kot jih zahteva TV komunikator.

hysterical-1.gif


Sem imel multicast bridge-an na ruterju in speljan na switch. Pa je delala TV in internet na vseh mašinah, ki so bile priključene gor. TV je delal celo preko wireless-a
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Ne bo šlo prek switcha, ker dela na nižjih frekvencah, kot jih zahteva TV komunikator.

hysterical-1.gif


Sem imel multicast bridge-an na ruterju in speljan na switch. Pa je delala TV in internet na vseh mašinah, ki so bile priključene gor. TV je delal celo preko wireless-a
Yeah right
rolleyes-1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Kolko kabla nucaš? Ti ga naredim for free ...

EDIT: za kabel še zmeraj velja, če nucaš. Nisem prebral vsega v celoti. Kje vlečeš kabel? Skozi cev ali luknjo? Jaz sem vlekel skozi podometno cev, kjer je kabelska (še ostala), celo dva ... malo žajfe pa nisem mogel verjet, kako gladko gre. Gresta pa iz sobe na podstrejše po treh ovinkih po stenah in potem direktno v dnevno sobo skozi luknjo v stropu.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Aha, potem mi na prenosniku ne bi smela delati TV? Zakaj mi nisi tega prej povedal, da je ne bi gor gledal. Stupid me.
crazy1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
nevem od kod vam ideja da TV ne dela preko wifija...meni dela precej normalno preko lynksisa (originalni firmware, s tomato pa dela cisto normalno), tak da prosim da ze nehate 1x razglasat da se ne da...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Ah pusti nekatere v mišljenju, da je Iskratel v Siolove modeme vgradil nek poseben high frequency switch, ki se ga v samostojni izvedbi ne dobi
bonk.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ka pol pravte, da bi delovalo prek tega switcha ? a bi preko njega delovalo tudi da hkrati gledam tv na pc-ju in tv-ju?
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ampak do switcha zgoraj imaš samo 1 kabel, ki bo v modemu na data ali video portu, tako da boš bolj težko čez speljal oboje.