A1 Ultra

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
So me klicali prejsnji teden, da sem izbran za testiranje A1 Ultra (trojcek preko 5G omrezja), ker sem enkrat pred casom poklikal, da me zanima testiranje... in sem vceraj dobil testno opremo... Zadeva izgleda precej obetavno za tam, kjer ni moznosti priklopa preko kabla in je na voljo 5G signal ...


Glede na mojo lokacijo sem dobil komplet z zunanjo anteno (na voljo je tudi komplet brez zunanje antene za lokacije, kjer je 5G signal mocnejsi), ki vsebuje Anteno RTL630, modem Zyxel, digitalni sprejemnik za TV in SIM kartico... Sama namestitev je izredno enostavna... edini problem je lahko, da so prilozeni kabli prekratki ...

https___www_a1_si_documents_927877_291012207_A1-Ultra-Pisna-navodila_Zunanja_enota_V1_PDF_pdf_...jpg


Vse skupaj je ze prednastavljeno in sem zadeve samo priklopil po navodilu, ki se nahaja tukaj >> https://www.a1.si/ultra-vodic

Torej najprej anteno, katero nisem prilepil ampak sem jo samo postavil na okensko polico, povezal kabel z modemom in potem priklopil se Kaon box na TV in vse skupaj povezal ...

Hitrost izmerjena preko telefona, povezanega preko WiFija:

IMG_6352.PNG


Ce koga kaj zanima okoli tega, lahko vprasa... in bom poskusal odgovorit, ce bom vedel odgovor :D ...
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
No - mene so uradno obvestili, da sem v taki vukojebeni doma, da Ultra ne gre.

Iebeš to, da sem ob izpadu TM laufal HOT 300 GB. Je pa res, da sem TV omejil prenos in dejansko gledal v najmanjši ločljivosti - da ne pač teh 300 GB zdržalo za bolj pomembne stvari.

Me pa prav zanima ali bi/bo Ultra kakšna resnejša alterntiva - a močno dvomim.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Hahaha tudi pri nas ni možna uporaba očitno samo v mestu in čim si malce stran NO GO
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Odvisno je od 5G pokritosti… oz. verjetno tudi od zasedenosti 5G bazne postaje…

Jaz nisem v mestu… okolica Medvod… torej bolj kot ne “na vasi”… Pred kratkim so okrepili 5G …

Trenutna hitrost 5G preko telefona, ko sem na balkonu na kofetu…

1661867383554.png


Preko WiFi-ja povezan na router Ultre pa:

1661867447781.png


Preko WiFi-ja povezan na T-2 optiko pa:
1661867586734.png
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
Kaj pa če bi vlekli nek file dol na pouno - zabijal linijo (torent ali kako drugače) obremenjevali, kakšen odziv je Tv - kocka ali normalno HD , SD ? hvala za odgovor
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Koliko si pa oddaljen od baznih postaj (po njihovem zemljevidu, ko vneseš lokacijo)?

Pri meni kaže za eno opcijo cca 2,5 kilometra, za drugo še kake 200m več. :)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tole bo idealno za folk brez optike. Pa za folk, ki ima trenutno npr lahko samo t-2 ali samo telemach, da ima neko možnost izbire. Kolega mi je jamral, da pri t-2 plačuje ne vem 60-70 eur in da nima druge opcije. Tole bo ziher ceneje. Pokritost bodo pa baje pospešeno širili, sem šel prav članek poiskat, kjer sem bral pred časom. Ima A1 največje 5G omrežje in najhitreje rastoče, verjetno ravno s tem namenom, da tole Ultro podprejo. Čez 50% populacije trenutno pokritost.


Jaz doma ne rabim, ker imam optiko, bi mi pa tole hudo prav prišlo na vikendu, kjer še 50 let ne bo optike niti xdsl. Imam pa trenutno OK LTE signal tam (do 100 DL).
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Jaz sem tudi naročil testni ultra, pozabil pa sem vprašati kaj je ob koncu testnega obdobja, ker jaz sem to resno vzel samo za testiranje in nič drugega :)
so mi pa dali zraven anteno, ker je moja razdalja cca 4km od bazne.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Tole bo idealno za folk brez optike. Pa za folk, ki ima trenutno npr lahko samo t-2 ali samo telemach, da ima neko možnost izbire. Kolega mi je jamral, da pri t-2 plačuje ne vem 60-70 eur in da nima druge opcije. Tole bo ziher ceneje. Pokritost bodo pa baje pospešeno širili, sem šel prav članek poiskat, kjer sem bral pred časom. Ima A1 največje 5G omrežje in najhitreje rastoče, verjetno ravno s tem namenom, da tole Ultro podprejo. Čez 50% populacije trenutno pokritost.


Jaz doma ne rabim, ker imam optiko, bi mi pa tole hudo prav prišlo na vikendu, kjer še 50 let ne bo optike niti xdsl. Imam pa trenutno OK LTE signal tam (do 100 DL).

Pri 5G si vsi na isti bazni delijo bandwidth, pri "kablih do hiše" pa tega seveda ni oz. je prepustnost bistveno višja. Tega niti približno ne moreš primerjati. Hitrosti bodo drastično padale ko bodo dodajali več in več uporabnikov na posamezno bazno postajo. Tako da trenutne začetne izkušnje ne dajejo realne slike.

Mobilni internet žal ni primeren za zagotavljanje fiksne internetne povezave masi ljudi. Zrak je samo eden in ima fizično omejen bandwidth. Kabel pa lahko vedno dodaten potegneš, v kolikor je en premalo ;)
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Pri 5G si vsi na isti bazni delijo bandwidth, pri "kablih do hiše" pa tega seveda ni oz. je prepustnost bistveno višja. Tega niti približno ne moreš primerjati. Hitrosti bodo drastično padale ko bodo dodajali več in več uporabnikov na posamezno bazno postajo. Tako da trenutne začetne izkušnje ne dajejo realne slike.

Mobilni internet žal ni primeren za zagotavljanje fiksne internetne povezave masi ljudi. Zrak je samo eden in ima fizično omejen bandwidth. Kabel pa lahko vedno dodaten potegneš, v kolikor je en premalo ;)
Pri 5g so kapacitete toliko višje, da vsaj zaenkrat s tem ne bo težav.