A1 Ultra

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Najboljši test bodo kakšni športni dogodki s slovensko reprezentanco, to je res ja. :) Ampak 4k še dolgo ne boš videl.
Že 1080p stream pokuri precej podatkov. Ko bo pa enkrat 4k standard pa bo to seveda toliko slabše.

In kar je najhuje, streaming podatki (sploh tisti realtime) so najbolj občutljivi na padec hitrosti in bo hitro začelo kockati/prekinjati. Takih padcev hitrosti pri nekem browsanju oz. igranju igerc niti ne opaziš.

Lepo da gre tehnologija naprej, ampak kabel je še vedno kabel ;)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Že 1080p stream pokuri precej podatkov. Ko bo pa enkrat 4k standard pa bo to seveda toliko slabše.

In kar je najhuje, streaming podatki (sploh tisti realtime) so najbolj občutljivi na padec hitrosti in bo hitro začelo kockati/prekinjati. Takih padcev hitrosti pri nekem browsanju oz. igranju igerc niti ne opaziš.

Lepo da gre tehnologija naprej, ampak kabel je še vedno kabel ;)
A nima uporabnik nic bufferja? Se mi zdi, da mi A1 na tv, odkar imam smart tv app, dela veliiiiko bolje kot na STB. Mozno, da ima smart tv app buffer. Ker mi tv dejansko nic ne steka zdaj.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Sigurno ima bufer. Vsaj T2 ga ima pri svojem appu. Dela nekako takole. Nabije med 25 in 40 Mbit/s za kake 2 ali 3 sekunde, nato pade poraba podatkov na 0 za kakih 5 sekund in ponovi vajo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Tole bo idealno za folk brez optike. Pa za folk, ki ima trenutno npr lahko samo t-2 ali samo telemach, da ima neko možnost izbire. Kolega mi je jamral, da pri t-2 plačuje ne vem 60-70 eur in da nima druge opcije. Tole bo ziher ceneje. Pokritost bodo pa baje pospešeno širili, sem šel prav članek poiskat, kjer sem bral pred časom. Ima A1 največje 5G omrežje in najhitreje rastoče, verjetno ravno s tem namenom, da tole Ultro podprejo. Čez 50% populacije trenutno pokritost.


Jaz doma ne rabim, ker imam optiko, bi mi pa tole hudo prav prišlo na vikendu, kjer še 50 let ne bo optike niti xdsl. Imam pa trenutno OK LTE signal tam (do 100 DL).

Smooth. Neocitno. :)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.519
5.505
113
A1 Slovenija je danes predstavil svojo najnovejšo storitev A1 Ultra. Ta deluje na omrežju 5G, slovenskim gospodinjstvom pa prinaša novo brezžično tehnologijo za hitro povezovanje v svetovni splet in izjemno izkušnjo televizije.

Pri podjetju obljubljajo, da bo nova storitev zadostila potrebam vseh, ki se v teh časih še vedno mučijo s počasno internetno povezavo in nimajo polnega dostopa do storitev, ki jih doba digitalizacije ponuja.

Paketi A1 Ultra Net + TV so prvo leto na voljo že od 19,99 EUR na mesec, A1 Ultra Net pa že od 17,99 EUR na mesec. Nova storitev zagotavljajo hitrost do 300 Mb/s, tistim zahtevnim pa lahko nadgradijo hitrost prenosa do 1000 Mb/s. A1 Ultra omogoča več kot hitro brskanje. Uporabniki lahko zdaj svoje priljubljene TV vsebine gledajo na več napravah hkrati. Posodobljen TV vmesnik A1 Xplore je enostaven za uporabo, vključuje pa tudi sedemdnevni časovni zamik, bogat nabor TV programov in dodatne vsebine VOYO brez doplačila.

Prednost nove storitve je preprosta namestitev opreme, saj ne zahteva nobenega vrtanja, dodatnih kablov in čakanja operaterja. Opremo uporabnik pridobi na prodajnem mestu ali z dostavo na dom in jo namesti kar sam. Brezplačno pa lahko pomagajo opremo namestiti tehniki podjetja A1 Slovenija. A1 Ultra paketi so odlična rešitev tudi za najemnike bivalnih prostorov, saj jim omogočajo namestitev in takojšnjo uporabo storitve brez posegov v stanovanje oz. hišo. Poleg tega je prvih 30 dni uporabe brezplačnih, prvih tisoč uporabnikov pa v dar dobi še vrednostni bon za A1 Nakupovalnico v vrednosti 50 evrov.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Odvisno je od 5G pokritosti… oz. verjetno tudi od zasedenosti 5G bazne postaje…

Jaz nisem v mestu… okolica Medvod… torej bolj kot ne “na vasi”… Pred kratkim so okrepili 5G …

Trenutna hitrost 5G preko telefona, ko sem na balkonu na kofetu…

Poglej priponko 58955

Preko WiFi-ja povezan na router Ultre pa:

Poglej priponko 58956

Preko WiFi-ja povezan na T-2 optiko pa:
Poglej priponko 58957

Kako daleč si ti od bazne postaje, da dosegaš take hitrosti in kakšno imaš "vidljivost" do bazne?
Jaz sem kak KM, pa nimamo direktne vidljivosti (spredaj sosednja hiša).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kako daleč si ti od bazne postaje, da dosegaš take hitrosti in kakšno imaš "vidljivost" do bazne?
Jaz sem kak KM, pa nimamo direktne vidljivosti (spredaj sosednja hiša).

1.434 metrov… pa vidim jo… ce je na dimniku Donita…

 
  • Všeč mi je
Reactions: Ganesh

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
No pa je konc veselja. Po novem se askey ne poveze vec na nobeno od 5g baznih, hitrost se je ustalila na 40mbps, podpora pa je klasicna od a1, neobstojeca.
 
  • Haha
Reactions: godfather

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
1665757382104.png


To sem v temi od A1 nedolgo objavila,
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pol pa probaj na Viber. Meni je smart TV aplikacija strajkala, sem dobil ma Viber pomoc v treh minutah. Za klice pa sem slišal da se načakaš.

A na telefonu ti dela 5G na tej lokaciji? Mogoce ni ultra problem ampak je kaj z omrežjem.