Siol - kaj se dogaja?

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
SIOL ima očitno tudi težave s prijavami...še vedno. Če imaš router se po prekinitvi da normalno skonektat nazaj. Mal večkrat poskusiš in gre. Če nimaš routerja, ti napiše da je connection limited..itd..Ko vpišem notri kr en IP, se da normalno skonektat?? WTF?
 

smack

Pripravnik
17. avg 2007
406
3
18
Ljubljana
To sem zasledil na njihovi strani

22.08.2007

Občasna nedosegljivost klicnega centra 080 1000


Spoštovani!

Obveščamo vas, da zaradi nevihtnih vremenskih razmer prihaja do občasnih težav oziroma izpadov v telekomunikacijskem prometu. Zaradi tega prihaja tudi do velike obremenitve na ključnih telefonskih številkah za pomoč uporabnikom. Vse delovne ekipe Telekoma Slovenije so na terenu in pospešeno odpravljajo nastale napake, vendar bodo popravila zaradi večjega števila napak trajala nekoliko dlje.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.259
270
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik smack pravi:
Vse delovne ekipe Telekoma Slovenije so na terenu in pospešeno odpravljajo nastale napake, vendar bodo popravila zaradi večjega števila napak trajala nekoliko dlje.

duhovito
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Probleme imajo/so imeli z DNS strežniki.

Uporabljajte arnesove DNS strežnike, pa teh problemov ne boste imeli
grims-1.gif
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
sam roke beg od T-2 ker tko neprofesionalni, kot so tam, pa še nikjer drugje nisem doživel....
 

MrAs

Pripravnik
8. avg 2007
33
0
6
Tud jaz sem mel marsikaj za povedat čez siol, vendar sem zdaj spoznal, da imajo še vedno najbolj profesionalen odnos od vseh v Sloveniji.
Enkrat so nas res pustil 3 dni brez interneta, ker je crknala plata v centrali, pa nekako nas niso resno jemali, ko pa sem 2. poklical, je prišel majster domov, pa ni nič našel, nato pa so menjal plato in od takrat dela super.
To je bila res velika napaka. Vem pa da pri T-2 marsikdo s težavami izgublja živce, ker se noben ne meni zanj.
Pa še nekaj je pri Telekomu, ko mi je crknil server (na njem je bil ruter in web page), mene pa ni bilo doma, je mat poklicala, je čez 2 uri prišel možakar, odklopu server in ji povezal računalnik direkt na modem. Pa je tekel posel naprej.
Bi mi to prišel zrihtat kdo od T-2? Verjetno nobeden ane. (No saj so si zaračunal dobre 3 tisočake, ampak toliko bi mene stal bencin, če bi se peljal domov.)

Za poslovno uporabo si T-2 nikakor ne moreš privoščit.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:
sam roke beg od T-2 ker tko neprofesionalni, kot so tam, pa še nikjer drugje nisem doživel....

res?

tudi tako neprofesionalni kot v tem (mojem) primeru:
lansko leto (ja, lansko) je strela žgala boga in pol v naši vasi. 3 tedne so rabli, da so kabel nazaj zaštukal, ampak ok.
Zanimivo, račun za internet je bil enako visok, čeprav ga nisem mogel uporabljat...enako za telefon...ampak ok.
Začele so se pojavljati motnje v delovanju interneta. sem prijavil....
september, oktober, november...
motnje še zmeraj...
december, januar ...
no, januarja sem prešaltal na drug paket, ker so mi zatrjevali, da bo bolj stabilen. nula. še slabše.
februar, marec, april, jest popizdeval ko svinja! (naslabše je bilo ob večerih - padec povezave na vsakih 15 minut),
konec aprila mi prišli zamenjat modem. vse vredu...
maj - strela spet vžagala, evo, jovo na novo. mi prišli menjat modem - nič boljš, mi še enkrat dal drug modem - tokrat novega: izboljšanje, povezava pade max 1x na dan.
sioltv, ki so ga obljubljali? pozab! če prižgem mi vse skup dol pade....

praviš da je T2 slabši?
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Mene nekaj zanima, imel sem SIOL trio paket in Sagem z WLANom, sedaj sem vzel VDSL2 in wlana nimam več. Kar me moti ker imam tudi prenosnika. Zanima me kako na najcenejši način pridem do wlana? Moram kupiti wirelles ruter? Koliko to stane?
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Ja, wifi router ti je rešitev.. osnovni modeli stanejo tam okoli 70eu
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Dečki, ma še kdo težave s siol mail? Ker meni thunderbird javlja "connection was refused", na webmailu mi pa pravi, da username in geslo nista pravilna.
bonk.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.501
5.492
113
Kaj pa pravijo na 080 1000? Če pošlješ mail na tvoj naslov je dostavljen (se ne vrne nazaj)?
 
Nazadnje urejeno:

kora

Pripravnik
6. avg 2007
58
0
6
Meni Siol Webmail deluje normalno, so pa imeli nekaj dni nazaj en dan neke težave... Poskusi preveriti na 080 1000, mogoče celo lahko kaj pomagajo ...
evil.gif


l.p.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Meni Siol tudi po petkrat na dan vrže ven linijo. Običajno le za 2 do 3 minute. To se dogaja že dober mesec.
Ko je bil izpad malo daljši, sem poklical na 080 1000, kjer pa so le zabeležili prijavo motnje.
Pozneje sem bil telefonsko obveščen, češ da upajo da so porihtali zadevo. Možakar je ravno dobro odložil slušalko, ko je šla linija spet v maloro.
bonk.gif


Samo danes so že bili tri prekinitve.
10.gif



lp
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik Dolfe pravi:
Meni Siol tudi po petkrat na dan vrže ven linijo. Običajno le za 2 do 3 minute. To se dogaja že dober mesec.
Ko je bil izpad malo daljši, sem poklical na 080 1000, kjer pa so le zabeležili prijavo motnje.
Pozneje sem bil telefonsko obveščen, češ da upajo da so porihtali zadevo. Možakar je ravno dobro odložil slušalko, ko je šla linija spet v maloro.
bonk.gif


Samo danes so že bili tri prekinitve.
10.gif



lp

A pol pa nisem edini s to težavo..Krneki.
Pošljem mail tja povprašam malo, potem pa dobim nazaj mail kako se povezat preko PPOE. đizs..
aplauz.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.897
5.170
113
btw manj jamrat in več prijavlat napake...
če oni nevejo da ti ven meče nemorejo popravit.
to je nam tut delalo, sem poklical so rekli bojo preverli. drug dan me ded iz telekoma kliče da je prišlo do okvare na neki plošči v centrali in da so jo menjali in bi moglo bit vredu. no od takrat je vredu.
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Meni je siol deloval odlično, imel sem 2 mbita, brez kakšnih problemov, sedal imam VDSL2 ali vdsl+ karkoli, 5/2 in vedno neke probleme, nekaterih strani ne odpre, na msn se mi ne poveže (čeprav ga ne uporabljam veliko), ima še kdo podobne probleme?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Kar jaz vem, je tudi t-2 super, seveda dokler ti vse dela. Kolegica je monterje čakala mesec in pol, ker so ji zmontiral ko še ni mela laptopa, čez par dni ga priklopi in ne dela. Vse lučke svetjo, a zadeva ne dela spljoh. Poj so ji zamenjali vse skup in je blo kul. Spet kolegu so naredil napeljavo skozi eno sobo, dvakrat delali priključke, pa tut ni delalo in je sam vse potrgal in naredil na novo
crazy1.gif
edino enega poznam, da še ni mel problemov z njimi.
Jst sem bil nekaj čas preko siola, pa je blo tolk izpadov... zdej sem pa preko lokalnega kablskega operaterja, če mi kej ne dela, ga lepo pokličem in zrihta. Tudi med vikendom, brez slabe volje! Vsaka čast.

lp
Peter