Silikoniranje?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Vse štima AMPAK, silikona nisem odstranjeval iz keramike temveč iz ultrapasa in na novem kopalniškem bloku nebi ravno tvegal s temi cleanerji. Nikoli ne veš kaj ta cleaner naredi s to površino. V vsakem primeru da so ti cleanerji za sčistit finese torej ko fizično po večini odstraniš silikon da našpricaš ostanke in jih raztopi. Ali????
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
LP! Mene pa zanima če ima kdo informacijo kaj točno imajo keramičarji v tistih Stelex špricah ko silikonirajo? Torej z silikonom potegnejo črto, nato pošpricarjo s tisto tekočino in potegnejo. A je tukaj notri kakšna voda s cetom? Klasični stelex ali...? Hvala...
Jaz običajno najprej na vsako stran fuge zalepim navaden selotejp-čimbolj ravno in enakomerno. Nato nanesem silikon, pošpricam narahlo z navadno milnico in višek odstranim s prstom ter odstranim lepilne trakove. Fuge so brezhibne.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja saj tako sem jaz nareadil in je nekdo napisal da tako se pa to res ne dela :) Verjamem da se s tem ne zafrkvaš če imaš 50m za fugirati, za ene finese pa se je dobro obneslo.