Silikoniranje?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
LP! Mene pa zanima če ima kdo informacijo kaj točno imajo keramičarji v tistih Stelex špricah ko silikonirajo? Torej z silikonom potegnejo črto, nato pošpricarjo s tisto tekočino in potegnejo. A je tukaj notri kakšna voda s cetom? Klasični stelex ali...? Hvala...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ok, zadnjič sem en umivalnik silikoniral ker sem se naveličal čakat mojstra pa sem si kar v šalico naredil malo milnice in je tudi šlo. Okolico sem abdekal z lepilnim trakom, posilikoniral, zgladil s prstom namočenim v to milnico, odstranil lepilni trak in še enkrat pogladil z mokrim prstom. A je še kak boljši sistem brez da se zafrkavam z abdekanjem? Keramičar vem da je imel kot neke vrste sladoledno leseno palčko katero si je skoz brusil po betonu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja tudi to imam, ene 4-5 nastavkov.... Nekak mi ne zgleda to koristno kolikor sem na suho probaval :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Upam da bolje popravljaš menjalnike kot silikoniraš :) Ni variante da estetsko in simetrično, predvsem brez luščenja zasilikoniraš brez ene izmed zgoraj naštetih metod. Je pa to jugoslovanski sistem ja...
 
  • Haha
Reactions: RoMeX

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
LP! Mene pa zanima če ima kdo informacijo kaj točno imajo keramičarji v tistih Stelex špricah ko silikonirajo? Torej z silikonom potegnejo črto, nato pošpricarjo s tisto tekočino in potegnejo. A je tukaj notri kakšna voda s cetom? Klasični stelex ali...? Hvala...

Čisto po občutku daš čistilo za posodo in vodo...od oka nekje 20 % šampona...probaš med prsti, mora bit spolzko.

Ko potegneš silikon našpricaš s šprico to raztopino in potegneš s prstom. Pazi na enakomernost pritiska prsta. Meni osebno gre lepše, če na tubi silikona odrežem 'lulček' pod kotom (kakor je zarisano na lulčku).

Če bi rad estetiko brez milnice ne gre.

Naslednji dan greš preko z mokro mikro krpico da ostraniš šampon.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.271
113
Silikon JE umetnost!
Nikoli trak, vedno tisti špohtlčki!
Dobro očistit, da se potem rob ne svaljka in ločuje.
Ne preveč s prstom, ker se zgubi oblika in pokvari površine..
Če je velika luknja porezat 'šobo' na veliko luknjo in špohtlček.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun in RoMeX

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
brusni papir prepogni na pol in ga postavi ob steno in tla (da dobiš 90°kot). Potem pa špico od silikona pobrusiš v ta kot.
Nisem še probal, naj bi pa pomagalo, da že takoj lepše zasilikonaš in se potem z glajenjem manj zaj...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Upam da bolje popravljaš menjalnike kot silikoniraš :) Ni variante da estetsko in simetrično, predvsem brez luščenja zasilikoniraš brez ene izmed zgoraj naštetih metod. Je pa to jugoslovanski sistem ja...


No ja, sej smo v yugoslavii , silikon v kopalnci tapravi majstri delamo z prstom.. bom pa vsekakor naslednič probal z mešanico katera je omenjena zgoraj.. :) silikon v menjalnikih? ni panike, lahko tudi o tem.. :D

Za menjalnike en "taprav majster" uporablja tono slikona, ker je pretežko dat 15eur za dihtngo :)

Itak je puščalo, pride možakar nazaj da ni ok, ker pušča.. , so samo še eno tubo zraven našopal pa mal olja dolil in ga odjebal.. Za par 100km je blo.. :D

In ne, avtorju teme se NE opravičujem , ker je tema o silikonu :p

Slike povejo 1000 besed :)

1647944799737.png


1647944863192.png
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Silikon JE umetnost!

Ma ja, to je meni rekel bosanac keramičar, da je silikoniranje umetnost i da ne može svatko silikonirati. Pa sem si mislil svoje. Potem pa je prišel tišler s kopalniškim blokom, in je okoli umivalnika uporabil RoMexov yugo sistem silikoniranja. Itak da sem čez 14 dni silikon s klingico rezal stran ter sam uredil. Ni idealno, ni pa daleč. Zato vprašam ker pride ta teden še drugi blok za še eno kopalnico in bom mu vljudno rekel da ne rabi silikonirati :valjamse: Namreč odstranjevanje silikona je pravi suffer.
 
  • Haha
Reactions: Samo Izoliranc

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.146
113
al pa kent gasket cleaner. Samo to moreš met dvojne rokavice gor :D ker čez lepo žge skozi.