Si.mobil - izboljšave

Mimota

Pripravnik
12. okt 2011
95
0
6
Simobil je ukinil subvencionirane telefone in jih naredil veliko predrage glede na tržne cene, ukinil možnost zamenjave aparata po 18 mesecih, podražil sms-je za tujino, kvaliteta omrežja gre dol in to občutno navzdol. Minutni interval je zadnji žebelj v lastno krsto, ki se ugreza zelo globoko. Me zanima, če še pošiljajo dobroimetja oz. bonuse vsakih nekaj let. Naročnikov se nič več ne razvaja, so pozabli na tole. Verjetno je v ospredju samo še dobiček in klinc gleda naročnike. V lastno skledo pluvajo!
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
kaj konkretno misliš s tem, da gre kvaliteta omrežja dol,.. res so bili vmes problemi, zdaj pa že nekaj časa nimam problemov,..
lahko dodaš kakšne lokacije,..
b
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
kaj konkretno misliš s tem, da gre kvaliteta omrežja dol,.. res so bili vmes problemi, zdaj pa že nekaj časa nimam problemov,..
lahko dodaš kakšne lokacije,..
b

Omrežje še ni porihtano, v mariboru pri betnavskem gozdu se še vedno dogaja tišina med klicem...

drugače pa mislim, da so ti glavne kikse simobila že povedali...uvedba minutnega intervala, (pre)dragi telefoni, ukinitev predčasne zamenjave telefona, visoki stroški menjavanja paketov in storitev, požrešnost brez konca in kraja, slaba ponudba za tujino (hrvaško) dokler vas ni mobitel prisilil, zaračunavanje SMS v tujino (katastrofa), nekunkurenčen servis na helpdesku (hvala bogu ga ne koristim dosti), pa še bi se kaj našlo ampak se sedaj ne spomnim...skratka nehajte biti požrešni, pa nehajte jamrat da niste dobrodelna ustanova...dokler imate 30 mio dobička, boste morali malo servisirat tudi vaše uporabnike, ki jih neusmiljeno molzete...sploh pa boste morali začeti razmišljati o dodatnem nagrajevanju zvestih strank...že mene pošteno mika, da vam rečem adijo, ker delate ravno take stvari zaradi katerih sem šel pred 14 leti iz mobitela...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
kaj konkretno misliš s tem, da gre kvaliteta omrežja dol,.. res so bili vmes problemi, zdaj pa že nekaj časa nimam problemov,..
lahko dodaš kakšne lokacije,..
b
Že nekaj časa?

Pa poglejmo mojo zgodovino poslanih sporočil na facebooku, kjer sem prijavil napake v omrežju:
- 22.7.2013
- 12.7.2013
- 22.4.2013

Vedno enaka težava!

Vrsta napake: Izhoden klic ni možen v 3G omrežju, kljub tem da je bil poln signal. Ker kljub večkratnemu poskusu ni bilo možno poklicati, sem ročno preklopil na GSM omrežje in sem lahko klical brez problema. Prav tako ne dela internet!

Lokacija napak: okolica Ptuj-Ormož

Odgovor S!Mobila: Zaradi določenih napačnih nastavitev na oddajniku je prihajajo do težav pri uporabi 3G omrežja. Težava v zvezi z internetnim prenosom je res prisotna in ni povezana samo s tvojo številko. Opravičilo. Se že zelo trudimo, da bodo rešene čim prej.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Glej borovnica, simobil ste zavozili , komentarji(ne) zadovoljnih uporabnikov veliko povedo. Res predolgo nam niste prisluhnili
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Če ne bi imel za plačat 160€ pogodbene kazni, približno enako tudi punca, bi oba prešla na Simobil. Mene moti predvsem kvaliteta signala pri mobilnem internetu, s tem se mi ne da zahebavati.

Drugo kar mi gre pošteno na živce je vezava na paket in ne na mobilni aparat. Mobitel ima na mobitel, kar je veliko bolje, če se slučajno pojavi novi paket, ki mi bolj ustreza ali pa sam potrebujem pač kaj drugega.

Aparata pa si ne kupim več na vezavo, bolje dati naenkrat drugemu dobavitelju in dam 200€ manj za aparat, kot da simobilu ali drugemu operaterju plačujem jurja za aparat z raznimi forami.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Samsung Galaxy S3 16GB brez vezave 689 EUR
z vezavo M ZATE 369 EUR

s poštnino vred (in nezaklenjeno) iz trgovine: 340 EUR
hysterical-1.gif


Samsung Galaxy Ace 2
- brez vezave: 309 EUR
- Evropa: 160 EUR
aplauz.gif


Galaxy S4 16GB:
689 EUR
M ZATE: 509 EUR
trgovina: 507,49 EUR ( tule , z dostavo vred)
stupid-1.gif


Zrelo za prijavo kot čista goljufija.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Samsung Galaxy S3 16GB brez vezave 689 EUR
z vezavo M ZATE 369 EUR

s poštnino vred (in nezaklenjeno) iz trgovine: 340 EUR
hysterical-1.gif


Samsung Galaxy Ace 2
- brez vezave: 309 EUR
- Evropa: 160 EUR
aplauz.gif


Galaxy S4 16GB:
689 EUR
M ZATE: 509 EUR
trgovina: 507,49 EUR ( tule , z dostavo vred)
stupid-1.gif


Zrelo za prijavo kot čista goljufija.

Ma to ni goljufija, sami izbiramo, kje bomo pač vzeli mobitel
wink-1.gif


Ampak hvala bogu za internet, kjer lahko prečešeš celotno ponudbo, in z malo googlanja lahko celo v slovenskih trgovinah kupiš ceneje mobitel kot pa ga dobiš z vezavo pri operaterjih. In ravno tle se mi zdi, da ima Simobil še največ lufta.
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
potem boš tudi prijavljal da ima mercator za 10 centov dražje čips kot spar?
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Vaša napaka je predvsem dražji mobiteli, kot v trgovinah...

Razlike za hi-end telefon tudi 200€

13.gif


Bi morali razmisliti o obročnem odplačevanju boljsih mobitelov (24*20€ recimo)

Telefon bom kupil samo se v prosti prodaji, vezal se ne bom več
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Sicer nisem pri simobilu, temveč na bobu.

A gre za isti šmorn, kar zadeva omrežje, ki bi ga bilo nujno potrebno izboljšati.

Pred prehodom na bob sem bil pri Mobitelu. Povsem iskreno povem, da si takrat sploh nisem predstavljal, da je mogoče imeti take težave s signalom.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Ja ta varianta obročnega odplačevanja se je zelo dobro prijela pri Mobitelu. Na Simobilu si lahko na Diners vzel največ na 6 mesec telefon.

Če bi Simobil uvedel kaj takega, bi se mogoče še odločil za nakup telefona pri njih.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.058
328
83
Goriska
Ne vem točno, če spada v tole temo, vendar...

Ima Simobil v planu narediti kakšno aplikacijo za mobilne platforme (iOS, WP8, android) v stilu M@ komunikatorja?

Lahko bi naredili aplikacijo Si.NAiP, kot za računalnik, vendar za mobilne platforme.

Sam sicer na iPhonu uporabljam Acrobits Softphone, vendar bi bilo zagotovo bolj enostavno, če bi naredili svojo aplikacijo. (samo predlog).
 

AIRMAN

Zelenc'
27. jan 2008
20
0
1
Borovnica, evo pomanjkljivost v ponudbi: za normalen denar (okrog 20€) se trenutno pri Simobilu ne dobi paketa z zmerno telefonsko minutažo in zajetnejšo količino podatkov (+2, 3, 5 giga) ter dodatno sim kartico. To bi recimo prišlo prav tistim, ki kličemo malo ter več brskamo, hkrati pa imamo na lagerju še kakšnega tabličnega gizmota za koriščenje podatkov.

Konkurenca:
Telekom:
Džabest 250 za zmeri 250 enot za karkoli 12€ +
Internet Itak 5 GIGA 9€
Dodatna sim free (le priklopni enkratni strošek 12€)
4G LTE do 20Mb free
SKUPAJ: 21 € / mesec

Tuš:
Najbljižji NET 3 x 500 enot + 5 GB 17,9€
Dodatna sim 1,9€ (wtf)
SKUPAJ: 19,8€ / mesec

Simobil:
Orto bombastik neskončno vsega, vendar le 1GB za 19,99€, starostma omejitev
Neskončni M za 27,99€ za 2GB in Neskončni L za 5 GB za kar 39,99.
Dodatna sim 2,23€ :-000
ali
Osnovni M 3 x 100 enot 15,99 +
Mobilni internet M 3 GB 12,20
SKUPAJ: 28,19 €

Skratka totalno nekonkurenčna ponudba - razen če sem sam kaj spregledal?! Bi z veseljem ostal pri Simobilu, ker ima v našem koncu dokaj soliden 3g signal, vendar se zna zgodit, da bom šel na mobitelovo varianto. Tuš ima še boljšo ponudbo, vendar ima tu slab signal in še slabšo 3g pokritost.

Hkrati se mi zdi pa totalno idiotsko in nezaslišano, da naši vrli ponudniki po srednjeveško ponujajo dodatno (podatkovno) sim kartico za dodatno mesečno naročnino, namesto da bi uporabniku omogočili, da koristi mobilne storitve (beri: ZAPRAVLJA) na vseh možnih napravah, ki jih ima na voljo. Kot da bi bila sim kartica neka "dobrina".

Moja 2 centa.