Si.mobil - izboljšave

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Sedaj ko bodo "Mobitel" kupili tujci bo prišel iPhone, potem je pa itak vse jasno, da o kvaliteti omrežja napram si.mobilu ne govorim!
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
omrežje katastrofalno imam skoz na 2G ker če mi preklapla me dropne v radiju 10 km v Kranju najmanj dvakrat....

sem na bobu, samo zato ker je pocen in če mam na 2G dela...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Tisti ki imate probleme z omrežjem napišite še kje so vsi ti problemi...jest zadnje čase nimam nobenih problemov...
B
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Jst nimam problemov z omrežjem ampak z cenikom SiMobila.

Resno me zanima kater paket je konkurenčen drugim operaterjem? (pustmo bob, to je itak en velk s.h.i.t)

Da cene tel. in vezavi ne omenjam.

Sam SM mi nikoli ni bil napačen sam zadnje cajte nima kj več ponudit.
-Npr: Primerjaj SM (XS ZATE) pa TM (Free 5)
rolleyes-1.gif


BTW: 3 NR sm že skenslu sam se nism vezu na TM, tko da čakam boljšo ponudbo
wink-1.gif
 

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Nisem več na Simobilu. Sem pa ničkolikorat prijavil težave preko spletnega obrazca. Po dnevu dveh, me je klical nekdo iz Simobila, in povedal, da se zavedajo težav, in da naj prestavim telefon iz dvojnega načina na 2G in težav ne bo. OK, sem to storil v dobri veri, da bo zadeva v nekem roku, recimo max v pol leta poštimana. Pa ni. In maja letos, po ponovnem prejetju navodila, da naj dam na 2G, sem se jaz lepo dal na Mobitel. Do danes mi ni niti enkrat prekinilo. Prav tako se mi ni zgodilo da bi vse utihnilo pri polnem signalu.
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
Citat:
Tisti ki imate probleme z omrežjem napišite še kje so vsi ti problemi...jest zadnje čase nimam nobenih problemov...
B

Po avtocesti če maš 3G in 2G vklopljeno dropa konstanto (lj vzhod do recimo Šentvida) Dropa tudi na relaciji SKB banka (Stane Žagar ulica do Šenčurja ind. cona)

Kej več ti ne morem povedat, ker mam skoz na 2G, ker se mi ne da več ubadati. Če rabim internet mam stikalo da preklopim ročno na 3G...

Vzel v zakup, da poceni je to to...
Sem pa na Bobu... sicer drugače zadovloljen 2G user...
smile-1.gif
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Pri mobilnem internetu predlagam, da je omejitev prenosa podatkov po porabljeni vključeni količini podatkov 128 kbit/s.
 
19. jul 2007
2.780
1.501
113
Odnos do dolgoletnih uporabnikov. Večinoma so akcije (vsaj kadar sem jaz natančno pogledal) za nove naročnike, obstoječi ne padejo noter (ali pa morajo plačevat razne prehode- ne mislim s tem anekse za telefone).

Npr. Klapa, lahko je uporabljajo tudi ostali, ne samo S!, ko so to spremenili so nam ukinili SMS v tujino in omogočili pristop ostalim, potem se vprašaš zakaj plačuješ S! vsak mesec.

En predlog, pri klapi vključite še 5 (ali 10 ali 2) SMS dnevno za ves svet (ali pa samo za EU, to je najbrž cenej) in ta bonus naj bo samo za S!, ne pa še za ostale.

Ažurnost in točnost spremljanje porabe bi lahko tudi bilo bolje urejeno.
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Citat:
Uporabnik nowinc pravi:
Pri mobilnem internetu predlagam, da je omejitev prenosa podatkov po porabljeni vključeni količini podatkov 128 kbit/s.

Tale ni slaba, ja!
 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Ja, to je pa res, kar se porabe tiče. V vseh teh letih, bi to aplikacijo lahko tako posodobili, da bi ažurno kazala porabo.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.975
15
38
Bled
internet na AC mimo Brnika (Šenčur), čisto vsak dan dela slabo, ali pa sploh ne dela. Je najbolje da na Torovem nehaš surfat in v Naklem spet začneš, vmes itaq crkne. Telefon iphone.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.646
110
63
Citat:
Uporabnik Kolimero pravi:
Ja, to je pa res, kar se porabe tiče. V vseh teh letih, bi to aplikacijo lahko tako posodobili, da bi ažurno kazala porabo.

To pa zdaj začenja tudi mene že jezit ta aplikacija... Če ni mogoče, zakaj imata potem mobitel in tuš ažuren prikaz ?!?
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Tudi jaz se strinjam, da bo bob SI.mobilu prinesel več problemov kot koristi. Na 1 trgu 1 podjetje ne more imeti 2 znamk. bob je pod ceno, zato morajo na glavni znamki uporabniki plačevati še minus boba, ki jih ustvarijo bob uporabniki. Je pa tudi jasno, da te blagovni znamki ne bosta nikoli tekmovali med seboj.

Paketi na blagovni znamki ne bodo nikoli cenejši od tistih na bobu (za 2x ali 3x bodo dražji). Npr Tušmobil pa bo tekmoval po ceni z bob paketi , s to razliko da bodo "premijske storitve" na voljo pri Tušu, pri bobu pa ne.

Na dolgi rok boste izgubili 2 tipa uporabnikov:
- tisti, ki so pripravljeni dati več (Si.mobil glavna znamka se ne more kosati z Mobitelovo - ti uporabniki bodo šli na Mobitel)
- tisti, ki bi radi poceni telefonirali, a uporabljali premium storitve (te uporabnike, ki jim kvaliteta omrežja toliko veliko ne pomeni, ampak cena pa bodo šli na Tušmobil).

Sami sebi si dajete zanko okoli vratu...

Tole okrog teh uporabnikov bi se dalo razpravljat. Težko je sedaj o temu govorit, ker če bi vsi trije operaterji enako štartali s polovanjem in imeli na tržišču enake možnosti, potem verjamem, da bi bili tržni deleži čisto drugačni. Pač Mobitel uživa v svojem lagodju ki si ga je naredil s pomočjo monopola ki ga je imel, za sabo pa ima še podporo države in neskončne kredite na bankah, medtem ko ostala dva, predvsem pa Tušmobil, pa sta zrasla v zelo oteženih okoliščinah. Predvsem tukaj mislim na Tušmobil ki je čisto v privat rokah in je financiran na drugačen način kot Mobitel in Simobil. Je pa v teh letih delovanja po moje naredil veliko in stvari gredo samo še navzgor, kar konkurenco izredno moti. Verjetno si vsak prizadeva da bi bil najboljši, samo ima vsak svojo politiko, omejitve in načrte kako in kaj. Bo pa zanimivo videt čez kakšno leto ali dva, kako bo vse skupaj zgledalo...Se pa strinjam z napisanim, da bo največ na tem poodručju izgubil prav Simobil!
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.646
110
63
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
mogoče imamo drugačen billing kot oni?
b

Očitno prekleto slab, če ne ustreza sodobnim zahtevam današnjega časa... Npr. Prikaz porabe v realnem času...
evil.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
kot billing je mišljen program za obračun,.. ker smo del grupe imamo enako rešitev kot Mobilkom,.. kjer pa se nad obračunom nihče ne pritožuje, ..samo pri nas je tak problem z mentaliteto ljudi,..dela se tudi na izboljšavah,..
b