Si.mobil - izboljšave

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.569
3.604
113
No to je sigurno mimosun

Pozor! Družba Si.mobil spremenila cene klicev in obračunski interval
Uporabniki nad potezo družbe Si.mobil pričakovano niso pretirano navdušeni!Uporabniki nad potezo družbe Si.mobil pričakovano niso pretirano navdušeni!
Cene storitev izven zakupljenih količin so se pri Si.mobilu s 1. avgustom podražile med 8 in 18 odstotki, v posamičnih primerih pa se lahko pogovor podraži tudi za 40 odstotkov. Uporabniki bodo zaradi novega obračunskega intervala porabili tudi nekaj več minut, kot so jih doslej.

Družba Si.mobil je s 1. avgustom spremenila tako cene storitev izven zakupljenih količin kot obračunski interval, kar je pri marsikateremu naročniku povzročilo nejevoljo. Nad spremembami so najmanj navdušeni tisti, ki opravljajo pogovore izven zakupljenih količin, saj so ti odslej držaji. Odvisno od paketa in časa je namreč za minuto klicev v slovenska omrežja potrebno odšteti od 10 do 28 centov oziroma med 8 in 18 odstotki več, v posamičnih primerih pa se lahko pogovor podraži tudi za 40 odstotkov. Cene tovrstnih pogovorov so ostale nespremenjene le na paketih Orto.

Uporabniki storitev Si.mobil niso pretirano navdušeni niti nad novim obračunskim intervalom, saj se njihove klice odslej beleži in zaračunava v minutnem intervalu (doslej se je zaračunavala le prva minuta, nato pa vsaka sekunda posebej). To namreč v praksi pomeni, da se minuta obračuna vnaprej in to neglede na to, koliko sekund v minuti uporabnik »porabi« za pogovor. Ker imajo praktično vsi uporabniki storitev družbe Si.mobil pakete z vključenimi količinami, to pomeni, da bodo porabili nekaj več minut, kot so jih doslej.

Novi cenik in način obračunavanja klicev družbe Si.mobil si lahko ogledate s klikom na spletno povezavo http://goo.gl/WqeJeA. Ker podražitev klicev zunaj zakupljenih količin ni zanemarljiva, vam priporočamo, da preverite, ali so storitve družbe Si.mobil za vas še vedno dovolj konkurenčne ali pa je bolje zamenjati operaterja. To bodo seveda najlažje storili tisti, ki niso »vezani« na družbo Si.mobil zaradi nakupa opreme po subvencionirani ceni.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Možno da bo Simobil jeseni zaradi omrežja in cen še ob 17 številk.
 

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Malo prej me je klicala sodelavka, in sva bila 5 x prekinjena. 3 x ji je samo prekinilo, 2 x je sama, ker me ni slišala, jaz pa sem jo.
Da sva normalno opravila pogovor, sem jo potem jaz klical nazaj. Da o katarstrofalnem prenosu podatkov, kljub 3 g signalu ne izgubljam besed. Pred 3 meseci sem šel stran od Simobila zaradi slabega omrežja.
Prekinjalo je nonstop, kljub 100 % signalu sem bil nedosegljiv. Pa SMS so zamujali po več ur, ali ceno dni. Nekateri pa sploh niso prišli.
Pri nas na firmi smo šli stran, saj se takih igric ne moremo iti, če nočemo zgubiti strank.Tega si v današnjih časih pač ne moremo
privoščiti. Pri vsem tem pa mi je najbolj šlo na ku..ac to, da so mi po prijavi napake bluzili po telefonu,da naj dam na 2G omrežje. HALO!!!!
To so mi govorili januarja. Evo, sedaj je že avgust, pa je ista pesem. Nič ni drgač. O je, drgač. Spremenili so interval obračuna klicev, na minutnega. Slab izgovor, da se to ne bo poznalo, ker pač imajo naročniki zakupljene minute. Da o astronomskih cenah po morebitni prekoračitvi zakupljenih minut ne izgubljam besed. Da povzamem, do fenomenalne nadgradnje omrežja in oh in sploh 3 G omrežja, sem bil zadovoljen uporabnik SImobila več kot 10 let, Ko pa so ga začeli srati s temi nadgradnjami pa je bilo konec. Sem to toleriral 4, 5 mesecev, pa je bilo dejansko čedalje slabše. Pri rdečih si pa manejo roke.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.280
279
83
38
Ljubljana
Mene so tud dons klical
smile-1.gif
 

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Očitno so zaznali, da naročniki bežijo drugam. Kaj jih pa zanima? Saj dobro vejo zakaj naročniki odhajajo.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Bil uporabnik od samega začetka halo sistema, kasneje naročnik, letos adijo...
Preprosto dovolj mi je bilo dvigovanja cen kljub zakupljeni ceni v predplačniškem paketu, halo odisej so zjebali do neprepoznavnosti, ob reklamacijah izgovarjanje na sistem, to so pripombe iz predplačniške dobe,v naročniški pa je bil moment ko sem rekel dost je , napoved novih dvigov cen,slabi paketi za podjetja, daleč od dejanskih potreb nekega uporabnika, kaj mi pomaga neomejeno znotraj omrežja če pa kličem predvsem v Mobitel,1000sms
confused-1.gif
želel pa sem najmanj 500 mega podatkov, opcija je bila samo 200 ali 5000( to drugo nisem ziher ampak vsekakor preveč zame)
Me pa veseli da so se zbudili in da bo lastnik odgovorne primerno "nagradil"
 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Res mi ni niti pod razno jasno, zakaj se gredo take igrice. Prepričan sem, da bi bil osip naročnikov še večji, če naročniki ne bi bili
vezani z nakupom telefona. Je pa dejstvo to, da kar zgubljajo na roamingu morajo nekje dobit nazaj, in kot naročeno so tle
domači naročniki za guljenje. Močno upam, da bo "mama iz Avstrije" udarila po mizi!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tudi sam sem se prestavil iz S! Na M@ zaradi neprestanih prekinjanj pogovorov, slabih hitrosti, nemih klicev... In večnega 'prestavite na 2G'...
Za boga milega, čemu potem smartfon, če je uporaben samo na WiFi?
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
aha, jaz sem pa mislil, da je problem nedosegljivosti pri polnem signalu težava mojega telefona..
sedaj mi je vse jasno.
škoda, da imam službeni telefon in ne morem zamenjat operaterja,
 

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Nobene težave ni v telefonu. To so meni tudi bluzili, ko sem prijavljal napake, ko pa sem povedal, da sem kupil telefon pri njih, sem pa dobil odgovor, da naj prestavim iz 3g na 2 g. Aja, zakaj pa? Meni v M omrežju telefon deluje brez vsakih težav.
Do danes mi ni niti enkrat prekinilo, in niti enkrat ni prišlo do nemih klicev. Da o ažurnosti prikaza klicev porabe v Moj Simobil ne izgubljam besed.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Enako... IPhone 4, kupljen pri S! Deluje v M@ omrežju bolje kot pri Simobilu. Poleg tega so nesramno podražili aparate oz. zagnojili s pogojevanjem s prenosom podatkov, katerega ne boš porabil (niti teoretično na 2G)
evil.gif

Da bi imeli kakšne spodobne telefone... Če ne drkaš ravno na S4G... Windows phone... Kaj je to?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.885
687
113
Ja tudi meni gre tole konstantno dvigovanje cen za nezakupljene minute pošteno na k.
Sam sicer nimam problemov s signalom (zaenkrat) se pa vseeno nagibam k menjavi po kar nekaj letih Simobila, ker razen kake akcije ni zanimivega paketa. Na starem paketu pa nabijam ceno na duga omrežja. No po septembru bo premislek v smeri menjave.
 

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Cilj tega je, da boš zakupil več podatkov, oz. vzel paket z veliko količino zakupljenih minut, SMS/MMS in podatkov, čeprav dobro vejo
da se tega ne porabi, Posledično jim več kapne not. Pošteno bi tudi bilo, da tako kot je to naredi M, da bi začeli zaračunavati naročnino za nazaj. Tako se bi izognili poračunavanju mesečnih naročnin naročnikom, kateri zapuščajo Simobil. Moram pa povedati še to, da ni nobenih težav pri vračilu preplačane naročnine.
 

Starck

Pripravnik
1. maj 2011
44
0
6
Če prav razumem.....bil na Simobilu...imel kljukico, da ne želim objave tel.št. v imeniku.....imel kljukico, da ne želim prejemati reklamnega materiala (novosti in podobne šare s strani mojega operaterja)........šel stran iz Simobila in sedaj, ko sem pri novem operaterju (kjer imam prav tako vključeni obe zgornji opciji) kliče pravni subjekt, s katerim nimam več pogodbenih obveznosti........ Hmm varstvo osebnih podatkov in podobna navlaka pa koga briga?????
Komaj čakam, da me pokličejo.....v istem trenutku sledi prijava na urad, ki ga vodi gospa z 2 priimki.......
 

ambroz

Pripravnik
27. apr 2010
116
0
16
(ksz)

Včasih si pri operaterju dobil z vezavo dober telefon poceni, tudi če si vzel poceni paket. S pojavom pametnih telefonov sovpada nova cenovna strategija operaterjev. Dober telefon dobiš poceni le še z vezavo na najdražje pakete.
Posledica: kupci smo začeli telefone kupovati v prosti prodaji, kjer so bistveno cenejši. In še pomembnejša posledica: kupci zategadelj nismo več vezani (ne pogodbeno, ne čustveno) na mobilnega operaterja; zato spremljamo ceno in predvsem kvaliteto čistih telekomunikacijskih storitev in prosto menjavamo operaterje.

Povzetek: včasih smo bili zaradi dobrega poceni telefona pripravljeni potrpeti pri določenem operaterju dve leti, nato nam je ponudil nov dober poceni telefon za dve leti in tako dalje. Sedaj tega ni več in naročniki so se razbežali.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.395
710
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nekateri pozabljate, da si vcasih placeval dejansko narocnino, danes pa vecinoma le zakupnino za dolocene storitve... Vcasih si mesecno palceval dolocen znesek samo za to, da si lahko dobil SIM kartico... Vsako minuto, sporocilo, prenesen megabajt pa si moral palcevati dodatno poleg tega... Danes pa za ceno paketa dobis toliko in toliko zakupljenih kolicin... Sicer ce jih ne porabis, je to tvoj problem... Vcasih pa ce nisi nic uporabljal, si moral vseeno placati dolocen znesek... Zato so tudi cene aparatov z vezavo bile posledicno nizje...
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
Vidim da še noben ni omenil nič glede SW upgrade-ov ... Sej to ne vem kako je pri drugih operaterji ampak za simobil pa vem, da zelo zamujajo ...

Primer:

Samsung galaxy ace 2, je uradno dobil Android JB v začetku aprila, simobil ga pa še vedno ni ponudil svojim uporabnikom ...

Ne vem zakaj tako zavlačujejo oziroma a je res tako težko to ponudit??

http://www.racunalniske-novice...jelly-bean.html

PS: Vem da se da pač na roke nasnet ... samo zakaj bi to delal če bi lahko po uradni in preprosti poti
PS2: Mogoče se pa motim pa ga samo jaz nisem dobil (ali pa ne znam), vendar ne najdem nobene infrmacije o tem če je že uradno na voljo. V tem primeru se že napreju upravičujem
smile-1.gif
 

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Imaš prav.
Samo to, kar se jim dogaja sedaj približno leto dni, da jim nikakor ne rata optimizirati omrežja, pa presega vse
meje dobrega okusa.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.395
710
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Fino bi bilo, da tisti, ki imate take strasne probleme, se napisete loakcije... pa kaksen telefon uproabljate... Ker jaz ne zaznam takih groznih problemov... Sem pa vecinoma na naslednjih lokacijah oz. podrocjih: Ljubljana z okolico, Medvode, Kranj, Koper, okolica Grosupelj,... ) ... Uproabljam pa razlicne mobilnike... vecinoma iPhone... sem in tja tudi kaj drugega ...