Sesalec in njegova moč

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Jaz mislim da niso. Baterijski so za hitre popravke. Oz za kakšno garsonijero. Kaj več ne. Imam robotskega, baterijskega in še dva "na kabel" (stanovanje + delavnica). In najlažje bi se odpovedal baterijskemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
nam je pa vceraj crknil prostostojeci gorenje baterijski sesalec 2v1 svc180fw.
iscem novega podobnega, velik dnarja ne bi dal nekje max 150e.

pogoj je, da je 2v1, pa da se filter lahko kupi na aliexpressu (ker original pri nam so npr za tega gorenje 1kom 18/11€, na aliju sem za 5e dobil 3kom).

kaj vzeti?
rowenta, bosch, se enkrat gorenje (ki je ubistvu grunding),... ?

hvala za ideje

matej_
 
Imam (spletno) ogledan sesalec Bosch Serie 6 brez vrečke.

Glavni sesalec pri hiši, sesanje po hiši, avto, ... Ne bi imel vodnega filtra, ker je umazano, vrečke je treba prepogosto menjavat. Nekateri se pritožujejo, da je stresanje prahu iz posode malo umazno, pri nas bo šlo direktno v kanto za smeti zunaj, tako da to ne bo problem.

Bo v redu, ali kaj drugega (kakšnih antialergijskih sesalcev za 400+ € ne nameravam kupit), če je kaj podobnega, pa cenejšega, se tudi ne bi branil.


Sicer je entry level Bosch Serie 2 precej cenejši ampak se bojim, da je krš roba (imamo poceni Electrolux sesalec - S-bag, pa je kvaliteta izdelave katastrofalna).


podobne zadeve je mel filips..kaj pa vem, če boš recimo sušilc (filtre) sestal s tem sesalcvem se zna posoda hitro napolniti...sigurno je umazano čiščenje posode, upoštevaj tudi kje boš to delal...

kaj pa kak lavor si gledal glede na želje in bodočo uporabo sesalca?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Jimmyja xiaomi
Jimmyja bi jaz odsvetoval. Imam JV85 Pro že več kot eno leto. Pa sem ga sprva hvalil, sedaj ga pa kritiziram. Navzven izgleda zelo dober, tudi baterije in sesealne moči ne morem kritizirati, tudi čisti se ga z lahkoto. Ampak ima spodaj tako trapasto koleščke postavljene, da so se lasje že v dveh sesanjih tako zataknili, da se koleščka niso vrtela in so puščala sledi po tleh. Ko sem se naveličal vsakič čistiti (odstranjevanje je zelo težko), sem jih enostavno odstranil za vedno. Gibljiva cev se v prepogibu ne zatakne več, se pravi je ves čas prepognjen, ravno študiram, da bom zalepil. Enkrat je malo zdrsnil na tla in padel na tla in so se takoj polomili nosilci kamor se zatakne cev, servis je bil nekje 30€. Upam, da so te stvari kaj doterali z novimi serijami.

Skratka, za občasno uporabo bo OK, za vsakodnevno pa najbrž ne bo. Sploh če otroci operirajo z njim.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Jimmy je predrag. Vsaj un za 260€. Majo model za 170€.

na sesalec se ne gleda, se ga ne čuva, uporabljamo ga vsi, če zdrži 2leti kolko je garancija je odslužil svoje. zdej gorenje je star ene 3 leta pa smo ga tak znucali, kot da je star 10let. dnevno v uporabi.
gledam rowenta rh6735wh ali Bosch BCHF220B ali Bosch BCHF2MX20.