Sesalec in njegova moč

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Iščem novega. Pri hiši ni nobenega več.
Torej lastnosti novega naj bi bile: najmočnejši.
Stari je imel deklarirano na nalepki 2200W. In ko sedaj iščem, je sedaj navedena moč 700W - velikostni razred. To mi ne gre skupaj. Eden je imel navedeno: 700W max 2200W.
Da, je razlika med močjo in sesalno močjo vem. Sam taka mi pa ne gre.
Koliko so sedaj 'najmočnejši' sesalci za gospodinjstvo?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Iščem novega. Pri hiši ni nobenega več.
Torej lastnosti novega naj bi bile: najmočnejši.
Stari je imel deklarirano na nalepki 2200W. In ko sedaj iščem, je sedaj navedena moč 700W - velikostni razred. To mi ne gre skupaj. Eden je imel navedeno: 700W max 2200W.
Da, je razlika med močjo in sesalno močjo vem. Sam taka mi pa ne gre.
Koliko so sedaj 'najmočnejši' sesalci za gospodinjstvo?
Če hočeš imet,res kvaliteten sesalec,ti toplo priporočam Miele.Pa ne zato,ker imam vse Miele doma,in zagovarjam to znamko.Ampak,sem ga kupil pred 4 leti.In je še danes tako močan kot pred 4 leti.In vsak dan sesam z njim,ker imam hišne ljubljenčke.Močan je 890W.Res je vrhunski.Sploh ne smem dat gumba na max.Ker enostavno,komaj krtačo vlečem sem in tja.Vedno sesam na 2 poziciji max 3.In je več kot dovolj.Ima tudi globinsko krtačo.Ki posesa kot pravi globinski sesalec,in še druge priključke.Odštej mal več,in boš imel sesalec oz mercedesa.Ti bom dal link katerega imam.

Tega imam.


Če ti je predrag.Lahko vzameš tega cenejšega.Sam ta cenejši nima globinske krtače.Je pa enako močan 890W kot prvi.


Ti garantiram 1000% da ti ne bo žal,če se boš odločil za Miele sesalec :zmaga: :zmaga: :zmaga:
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Če hočeš imet,res kvaliteten sesalec,ti toplo priporočam Miele.Pa ne zato,ker imam vse Miele doma,in zagovarjam to znamko.Ampak,sem ga kupil pred 4 leti.In je še danes tako močan kot pred 4 leti.In vsak dan sesam z njim,ker imam hišne ljubljenčke.Močan je 890W.Res je vrhunski.Sploh ne smem dat gumba na max.Ker enostavno,komaj krtačo vlečem sem in tja.Vedno sesam na 2 poziciji max 3.In je več kot dovolj.Ima tudi globinsko krtačo.Ki posesa kot pravi globinski sesalec,in še druge priključke.Odštej mal več,in boš imel sesalec oz mercedesa.Ti bom dal link katerega imam.

Tega imam.


Če ti je predrag.Lahko vzameš tega cenejšega.Sam ta cenejši nima globinske krtače.Je pa enako močan 890W kot prvi.


Ti garantiram 1000% da ti ne bo žal,če se boš odločil za Miele sesalec :zmaga: :zmaga: :zmaga:
Globinska krtača je velik nateg. Žena jo je kar naprej uporablja, kljub temu, da sem jo vedno opozarjal, da to ni v redu, nato pa je le ugotovila, da je to res en velik nateg, namreč precej drago preprogo je kar konkretno stanjšala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Vzemi to in roka. Ima označbo za "S bag", kar pomeni da uporablja standardne vrečke, katere je Philips standardiziral in dal v uporabo ostalim proizvajalcem. Podobno kot Compact casete za kasetofone in CD ter DVD-je.
 
  • Ljubezen
Reactions: matofill

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Globinska krtača je velik nateg. Žena jo je kar naprej uporablja, kljub temu, da sem jo vedno opozarjal, da to ni v redu, nato pa je le ugotovila, da je to res en velik nateg, namreč precej drago preprogo je kar konkretno stanjšala.
Globinsko krtačo uporabljam občasno.Ker ni potrebe pogosto.Kajti sesalec že brez globinske krtače je zelo močan :zmaga:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
.... Je povedal mielefan.
Sesalec mora imeti dober vlek, tihi motor, standardno vrečko in sorazmerno trpežno ohišje. Ni to kako bi rekli "raketna znanost". Tisti na sliki ima vse to, pa še cena je bila 150 Eurov.
Trgovski potniki hodijo okrog in zastonj izvajajo globinska čiščenja s sesalcem, za katerega hočejo imeti (cena sitnica) tritisočpetsto Eur. Koliko stane Mile?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Philips sesalci so kot Renault. Jajc.
Sem ga imel, vrgel stran in kupil Miele. Vredno vsakega evra.
Se podpišem :zmaga: :zmaga: :zmaga:.Miele je Miele!
Folk pa kr naj kupuje ta jajca...Razne Philipse,Gorenje itd...Pol pa jokajo k si kupijo fičota namesto mercedesa...In nosijo nazaj sesalce v trgovino...Ne dolgo nazaj je ena ugotovila po 3 mesecih,da ni to to...baba blontna...in vztrajala tam...da ga morjo nazaj uzet...bolano do konca...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ko tako profesionalno sesate ... a tudi profesionalno svinjate cele dneve?

P: Roborock, nek brezžični Bosch (na željo žene, ker sesalec pa le mora bit' pr' hiš')
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Za svinjarijo sesati okrog hiše imam predpotopnega Iskra 6006 electronic. Licenca AEG. Ima en ležaj zanič, pa tuli kot zverina, vendar dela še vedno in noče crknit.
Milefan, nisi povedal koliko stane ta milko o katerem govorite.
Je robotski in vse opravi sam?
Drugače tisti Philips kaj sem dal sliko, motorja komaj slišiš. Bolj glasno je šumenje zraka skozi krtačo. Vse zračne kanale ima speljane tako, da ne povzroča vrtinčenja zraka in s tem dodatnega hrupa.
Pa še motor ima made in SLO.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Sej piše na tisti strani, 249€. Ni noben pogledal? Drugače pa ne razumem, kaj možu turite svoje 20 let stare sesalce, ki jih ne more več kupit. Novi so vsi omejeni z močjo na 800 ali 900W največ.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Saj stari tudi niso imeli močnejše motorje, samo so jih oglaševali drugače, da bi kupcem bilo bolj všečno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
EU je omejila moč motorja pri sesalcih na gor. Žal ne vem koliko je dovoljen maks. je pa to zdaj eno navadno sranje od sesanja. Kot bi se hecal.
Raje poglej za kakim rabljenim nad 2 kW moči na sesalno vrečko. Ti so zakon.
 
  • Ljubezen
Reactions: matofill

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Za svinjarijo sesati okrog hiše imam predpotopnega Iskra 6006 electronic. Licenca AEG. Ima en ležaj zanič, pa tuli kot zverina, vendar dela še vedno in noče crknit.
Milefan, nisi povedal koliko stane ta milko o katerem govorite.
Je robotski in vse opravi sam?
Drugače tisti Philips kaj sem dal sliko, motorja komaj slišiš. Bolj glasno je šumenje zraka skozi krtačo. Vse zračne kanale ima speljane tako, da ne povzroča vrtinčenja zraka in s tem dodatnega hrupa.
Pa še motor ima made in SLO.
Sm objavil dva modela.Z globinsko krtačo in brez nje.Poglej mal nazaj...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
kot je en gor napisal je EU omejila zgornjo moc, vendar pa so (nekatere?) firme reagiral in sesajo dobro tudi pri nizji porabi, se manj grejejo, so tisji, ...
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Od prvega septembra 2014 morajo biti sesalniki označeni z novo energijsko nalepko. Po novem je dovoljena izdelava in prodaja sesalnikov, ki niso močnejši od 1600 vatov, od septembra 2017 pa ne močnejši od 900 vatov.