Sesalec in njegova moč

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Od prvega septembra 2014 morajo biti sesalniki označeni z novo energijsko nalepko. Po novem je dovoljena izdelava in prodaja sesalnikov, ki niso močnejši od 1600 vatov, od septembra 2017 pa ne močnejši od 900 vatov.
890 W je moj.In močan več kot preveč.Kot sem v zadnjih postih omenil,niti na polovico ne dam.Ker je druga stopnja več kot dovolj.So mi ga v trgovini zalaufal.Da sem res videl da je to to.In primerjal Miele z Rowento.In je zmagal Miele.Bil močnejši.Kljub temu,da je bila Rowenta 900W.
 
Se podpišem :zmaga: :zmaga: :zmaga:.Miele je Miele!
Folk pa kr naj kupuje ta jajca...Razne Philipse,Gorenje itd...Pol pa jokajo k si kupijo fičota namesto mercedesa...In nosijo nazaj sesalce v trgovino...Ne dolgo nazaj je ena ugotovila po 3 mesecih,da ni to to...baba blontna...in vztrajala tam...da ga morjo nazaj uzet...bolano do konca...

mam gisowatt igeo doma, staro 20+ let. razn sm in tja polomljene plastike dela kot takrat ko jo je možakar prinesel iz kombija. Vključno z globinsko krtačo. Cena? Takrat kt bi nabavljal milčija z vrha. Blizu 200 jurčkov...torej ena cela plača...pa to je blo recimo nekje leta 97,98... V današnjih parih...tanajdražji mile, pa če še kaj dodaš ne bo nč narobe

Sesa glih tolk kt prvi dan ker se zrak filtrira skozi vodo, ne rabš vrečk, nč...edin malčk neposrečena je za pranje, no pa koleščka počasi puščajo sledove na laminatu, ker je guma izrabljena, tko da mal pazimo pri premikanju

ko bom nabavljal sesalec, bo prva opcija gisowatt.it, pa neki kar rabi vodo in ne z vrečkami, posodami itd....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Napisana moč je itak brezvezna. Jaz imam tole: https://www.mimovrste.com/sesalniki...ence-force-extreme-turbo-animal-care-ro6477ea kao 750W, pa je 2x močnejši kot star 2200W phillips (ki ga imajo starši) pa 2x tišji. Je pa res, da mi od kar imam robota tale večinoma stoji, razen ko kak balkon posesam 2x na leto.
Pravljice !

Pojasni, koliko ima sesalne moči na cevi, ko se cev priklopi na generator, standarden postopek.

Moj Electrolux 2500 w ima na cevi sesalne moči 1870 w, kar je toliko, da, ko ga daš na tepih z eno roko ne premakneš sesalne cevi iz tepiha, z dvemi pa težko to storiš. Torej to so merodajni podatki.

Sicer pa ne naročajo pametni zastonj, sesalcev cca 2500 w iz Bosne ali Srbije.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Iščem novega. Pri hiši ni nobenega več.
Torej lastnosti novega naj bi bile: najmočnejši.
Stari je imel deklarirano na nalepki 2200W. In ko sedaj iščem, je sedaj navedena moč 700W - velikostni razred. To mi ne gre skupaj. Eden je imel navedeno: 700W max 2200W.
Da, je razlika med močjo in sesalno močjo vem. Sam taka mi pa ne gre.
Koliko so sedaj 'najmočnejši' sesalci za gospodinjstvo?
Ti, jaz tudi iščem isto, kot ti, mi je čistilka skurila 2500w electrolux sesalec star 8 let, dvomim, da bom v domelu dobil now motor, da ga popravim, kar bi najraje, sicer pa gledam Bosna, Srbija, za kak tak močan sesalec, moj je imel sesalne moči na cevi malo pod 1900 w , sedaj imajo največ po 500w ......
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Če hočeš imet,res kvaliteten sesalec,ti toplo priporočam Miele.Pa ne zato,ker imam vse Miele doma,in zagovarjam to znamko.Ampak,sem ga kupil pred 4 leti.In je še danes tako močan kot pred 4 leti.In vsak dan sesam z njim,ker imam hišne ljubljenčke.Močan je 890W.Res je vrhunski.Sploh ne smem dat gumba na max.Ker enostavno,komaj krtačo vlečem sem in tja.Vedno sesam na 2 poziciji max 3.In je več kot dovolj.Ima tudi globinsko krtačo.Ki posesa kot pravi globinski sesalec,in še druge priključke.Odštej mal več,in boš imel sesalec oz mercedesa.Ti bom dal link katerega imam.

Tega imam.


Če ti je predrag.Lahko vzameš tega cenejšega.Sam ta cenejši nima globinske krtače.Je pa enako močan 890W kot prvi.


Ti garantiram 1000% da ti ne bo žal,če se boš odločil za Miele sesalec :zmaga: :zmaga: :zmaga:
Ko pogledamo sesalno moč na cevi, je jasno, da to nikakor ni to, kar on in sedaj še jaz iščeva ........ razen, če Miele v Srbiji še prodaja "ta močne" ne EU sranja....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Saj stari tudi niso imeli močnejše motorje, samo so jih oglaševali drugače, da bi kupcem bilo bolj všečno.
To ne drži 2500 w, Electrolux je na maksimumu vlekel 2460w, pa, da ne pomisliš, na kako staro stranje, ohišje je povsem enako, kot se še danes povsem novi švohnejši prodajajo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Kupil tole:
1662444910974.png

Že tretji v familiji.
+ 700W Vleče super Vrh glave, SUPER. Lažji od prejšnjega, kabel dolg 9m, s-bag
- nima male vrteče krtače, ima tam en nastavek 3 v1, cena: 199€
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
pod črto še zmerom zadovoljen

p.s. starega sem vrgel v el. cono za smeti. ko sem se vrnil čez 10 min ga ni bilo več. se mi zdi nepopravljiv. el. do motorja je, več nisem razdiral. tudi ne bi znal popravit.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
mam gisowatt igeo doma, staro 20+ let. razn sm in tja polomljene plastike dela kot takrat ko jo je možakar prinesel iz kombija. Vključno z globinsko krtačo. Cena? Takrat kt bi nabavljal milčija z vrha. Blizu 200 jurčkov...torej ena cela plača...pa to je blo recimo nekje leta 97,98... V današnjih parih...tanajdražji mile, pa če še kaj dodaš ne bo nč narobe

Sesa glih tolk kt prvi dan ker se zrak filtrira skozi vodo, ne rabš vrečk, nč...edin malčk neposrečena je za pranje, no pa koleščka počasi puščajo sledove na laminatu, ker je guma izrabljena, tko da mal pazimo pri premikanju

ko bom nabavljal sesalec, bo prva opcija gisowatt.it, pa neki kar rabi vodo in ne z vrečkami, posodami itd....

Imamo doma cca. podobno zadevo od Hyla...star 30 let, bil drag ko svinja, dela še vedno..čeprav.roko na srce..če ima zgolj vodni filter je dejansko filtriranje za en drek - glavnina gre ven (to se lepo vidi če sije sonce direkt na izpuh). Jaz ga uporabljam za sesanje avta (ko si na prostem) oz. za kako sesanje med štemanjem/vrtanjem...pač 'delavc' je. Crknit pa res noče.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Pravljice !

Pojasni, koliko ima sesalne moči na cevi, ko se cev priklopi na generator, standarden postopek.

Moj Electrolux 2500 w ima na cevi sesalne moči 1870 w, kar je toliko, da, ko ga daš na tepih z eno roko ne premakneš sesalne cevi iz tepiha, z dvemi pa težko to storiš. Torej to so merodajni podatki.

Sicer pa ne naročajo pametni zastonj, sesalcev cca 2500 w iz Bosne ali Srbije.
Kako pa se merijo konji na cevi?
 
Imamo doma cca. podobno zadevo od Hyla...star 30 let, bil drag ko svinja, dela še vedno..čeprav.roko na srce..če ima zgolj vodni filter je dejansko filtriranje za en drek - glavnina gre ven (to se lepo vidi če sije sonce direkt na izpuh). Jaz ga uporabljam za sesanje avta (ko si na prostem) oz. za kako sesanje med štemanjem/vrtanjem...pač 'delavc' je. Crknit pa res noče.


kolikor sem seznanjen ima hyla drugačn način filtracije . pri Igei je sesan zrak speljan/voden direknto skozi vodo, tako da izpuh ni problematičen.....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Kupil tole:
Poglej priponko 59116
Že tretji v familiji.
+ 700W Vleče super Vrh glave, SUPER. Lažji od prejšnjega, kabel dolg 9m, s-bag
- nima male vrteče krtače, ima tam en nastavek 3 v1, cena: 199€
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
pod črto še zmerom zadovoljen

p.s. starega sem vrgel v el. cono za smeti. ko sem se vrnil čez 10 min ga ni bilo več. se mi zdi nepopravljiv. el. do motorja je, več nisem razdiral. tudi ne bi znal popravit.
Tole me čudi, kako, lahko prodajajo, pa ni nioti podatka koliko w, in koliko w na cevi po meritvah ? Imam pa jaz takega enakega starega 8 let 2000 + w , ki je ravno crknil, še ni bilo časa odpreti.....
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
KSZ
nisem razbral.
Kateri klasični (vrečka in na 230V kabel) sesalec je trenutno aktualen?
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Imam (spletno) ogledan sesalec Bosch Serie 6 brez vrečke.

Glavni sesalec pri hiši, sesanje po hiši, avto, ... Ne bi imel vodnega filtra, ker je umazano, vrečke je treba prepogosto menjavat. Nekateri se pritožujejo, da je stresanje prahu iz posode malo umazno, pri nas bo šlo direktno v kanto za smeti zunaj, tako da to ne bo problem.

Bo v redu, ali kaj drugega (kakšnih antialergijskih sesalcev za 400+ € ne nameravam kupit), če je kaj podobnega, pa cenejšega, se tudi ne bi branil.


Sicer je entry level Bosch Serie 2 precej cenejši ampak se bojim, da je krš roba (imamo poceni Electrolux sesalec - S-bag, pa je kvaliteta izdelave katastrofalna).

 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Imam (spletno) ogledan sesalec Bosch Serie 6 brez vrečke.

Glavni sesalec pri hiši, sesanje po hiši, avto, ... Ne bi imel vodnega filtra, ker je umazano, vrečke je treba prepogosto menjavat. Nekateri se pritožujejo, da je stresanje prahu iz posode malo umazno, pri nas bo šlo direktno v kanto za smeti zunaj, tako da to ne bo problem.

Bo v redu, ali kaj drugega (kakšnih antialergijskih sesalcev za 400+ € ne nameravam kupit), če je kaj podobnega, pa cenejšega, se tudi ne bi branil.

Sicer je entry level Bosch Serie 2 precej cenejši ampak se bojim, da je krš roba (imamo poceni Electrolux sesalec - S-bag, pa je kvaliteta izdelave katastrofalna).

A so klasični sesalci na kabel izumirajoča stvar?