Sesalec do 250 EUR

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ups,narobe sm napisal.Bolj mi diši 1,oz Rowenta
smile-1.gif


Pol naj vzamem Rowento?

Miele sm gledu.Odkrito povedano...me noben ni pritegnil po dizajnu.Pa tudče hočeš mal boljšega z več priključki je cena 400...500 eur.Hvala lepa,tok pa ne dam za njega.

Zato izbiram,med tema dvema Siemens ali Rowenta...

Ima mogoče kdo to Rowento,kako se obnese?Je res tako učinkovit in tih ?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Grem zdele v Harvey Norman in Big bang...tam je itak največja izbira...Neki bom že najdu
smile-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ravno posesal stanovanje.Posesa odlično.Zelo zadovoljen z njim.Pr Miele,boš mogu menjavat filter,k stane skor 40 eur.Hvala lepa.Pr mojmu,je nova generacija filtra.Ga spereš pod tekočo vodo...posušiš...in nadaljuješ z sesanjem.In lahko filter uporabljaš za celotno življensko dobo sesalnika.Uzel sm ga tud zato,k je bil po odlični ceni.Redna cena je bla 350 eur,neb dal tolko za njega.Ker sem šel z ceno max 250 eur....
smile-1.gif


Kot sem omenil, svoje delo opravlja,več kot zadovoljivo.
smile-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
ti si nova generacija...neumnosti klamfaš u božjo mater.
PAč filter iz umetne mase oz. kot plastična oblačila in nič drugega. Ga ima vsak sesalec za gradbena dela.
Moraš pa filter čisto posušit če ne ti ga zapaca.
Pa o tvoji redni ceni:
https://www.sevenrabbits.de/de/i/367159
Torej normalna cena če se poglobiš malo. In garancija prav tako pri nas velja
wink-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ehhh,tistih 20 eur razlike...sm mislo da je tam 190 eur
smile-1.gif


Ja itak...da bom filter total posušil...da ne bom mokrega noter dal v sesalec...Sam da ga ne bom rabil kupovat...in plačevat tok...
Moreš vedet...da bodo ti filtri...vedno dražji...Smo se tud pogovarjal včeri v trgovini...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Zajebal si, Miele je Miele
evil.gif

zmaga.gif


Tudi strokovnjak se kdaj nateg*ne .... Jest tud pravim, čez Mileta ga ni. Pa kaj je to z vrečkami? A jih res menjate? Ko se men zabaše, grem po drug sesalec..kdo se bo je*bal z vrečkami ... ampak nov je zmeri Milko .... vse ostalo je Boško (aka Schrot)
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Če bi ciljal na Miele,bi ga itak uzel.Če sem za stroj dal 1400 eur.Bi še dal tistih 300 eur za en sesalec.Men ja ta Siemens,k sem ga kupil Odličen.Delo opravi tako kot mora.Priključkov mam dosti z globinsko krtačo ured.Močan je več kot dovolj.To je to
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Ehhh,tistih 20 eur razlike...sm mislo da je tam 190 eur
smile-1.gif


Ja itak...da bom filter total posušil...da ne bom mokrega noter dal v sesalec...Sam da ga ne bom rabil kupovat...in plačevat tok...
Moreš vedet...da bodo ti filtri...vedno dražji...Smo se tud pogovarjal včeri v trgovini...

Sicer ne vem kateri filter imaš v mislih, jih je kar nekaj notri ampak imaš verjetno prav če si preveril
wink-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Misliš to? https://www.mindfactory.de/pro...an_1106109.html

Namreč zraven naročil to za cca. 30€

http://shop.miele.co.uk/produc...-8-Filters-728/

Notri je 16 vrečk, 4 motorni filtri ter 4 izhodni filtri. Drago? Kaj pa vem, se mi niti ne zdi tako. Saj veš kako dolgo imaš 16 vrečk?
smile-1.gif


Tisti HEPA filter za 20€ pa ima sicer nek indikator za življenjsko dobo ampak imam občutek da se ne menjuje na 6 mesecev, imaš pa tako za te vrečke kot za HEPA filter vsaj 5 firm ki imajo ponaredke še za pol ceneje...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Mislo sem na Hepa filter.Ki je bil 37 eur.Pa ne ga lomt.Poleg tega,so rekli na Miele,da ga je treba redno menjavat.Ker drugač ni pravega sesalnega učinka...
Hvala lepa...
Tega k mam,lahko operem...posušim...in ga naprej uporabljam...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hja saj ti pravim, filter ima indikator in jasno da ga je treba redno menjavat, redno je relativno, avtomobil je tudi treba redno vozit na servise kar pa je lahko na 12 ali 24 mesecev.... zganjaš brezveze paniko. Ti bom povedal ko ga bo treba prvič zamenjat pa da vidiš...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ma kako paniko???.Sam povem ti tko k je...In vedi...da bodo vedno dražji ti filtri.Celo premoženje pa ne mislit dajat za te filtre...si rajš kaj druzga kupim...
Parkrat menjaš,in že maš nov sesalec.Proizvajalec,pa itak tak naredi aparat...če hočeš da bo stvar delovala kot je treba..boš menjeval...v nasprotnem primeru...ne bodo rezultati učinkoviti...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Stari majkemi, ti nisi čist diht... ti si kupil zdaj nek Siemens kjer lahko pereš hepa filter in kaj...? Pa kdo bo kupoval filtre za 37€? Originalen filter se dobi za 20€, kopije pa so 2 kosa za pod 20€. Če nimaš 10 ali 20€ na leto pa boljše da nimaš sesalca... mater kompliciraš. Na večini znamk s HEPA sistemom je pač treba ta filter zamenjat, ne razumem kje je težava?
smile-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ne kompliciram..halo ti...

Če bi vedu,da kopija paše...pol bi se vrjetno odločil za Miele.Kot sem reku,mi ni problema dat 300 eur al več...če sem za stroj odštel 1400,bi še za en bogi sesalec.

Zdej mam tak tega.Ko bo začel,težko dihat po 2 letih...pa mogoč takrat pade Miele
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ravno gledam, da bi se ta HEPA filter naj menjal po 50 urah sesanja oz. nekje po 1 letu. Nima veze, ne pravim da ta Siemens ni vrhunski, govorim samo da je bil to butast argument da je pa ta sesalec slab nakup ker moraš 1x letno menjat HEPA filter ki stane 20€ oz. kopija 7-8€. Tudi pri konkurenci imajo ti filtri podobno ceno. Je pa vprašanje koliko je ta tvoj filter učinkovit če ga v nedogled pereš...