Sesalec do 250 EUR

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Citat:
Uporabnik damo pravi:
Mi imamo ze 8 let philipsa 9104 al neki podobnega. Smo tako zadovoljni z njim da ko smo rabili še enega, smo vzeli točno isti model. Močno vleče, tih, dolgi kabel, nastavek za tepihe in parket. Po osmih letih normalne uporabe je začelo nagajat stikalo. Sem ga razdrl, očistil kontakte in gasa naprej. Cena okoli 150 eur. Toplo priporočam. Eden najboljsih nasih nakupov gosp. Aparatov.

Ta tvoj super opevani Philips, imam podobno 4 leta staro varjanto, FC9194/01. Ja, dobro sesa ampak kabla tut ne vlece vec not, na servisu pravijo okoli 60€. Res al kaj?
smile-1.gif
prav tako ko ga prizgem nekako zadnja vratca pri hepa filtre napne ven (ne vem kje je fora, ni videti da bi bilo kaj zlomljeno). Skratka tezko da se kupim kdaj Philips... sesa pa dobro ja....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Finta kvalitetnega sesalca je samo v geštelu. Kako je skonstruiran in katera plastika je uporabljena. Če je ohišje zares stabilno in "diht", lahko delaš z zgolj 500 W pa bo vrhunski učinek. V tem smislu so mi bili vodni sesalci vedno bolj učinkoviti, saj imajo praviloma manjši upor v delovanju.
Ampak - kdo bo to pucal? Bogvaruj da preskočiš eno čiščenje, zadeva se zasuši in ne očistiš nikoli več
rolleyes-1.gif
!

Iskati je treba predvsem bolj kvalitetna ohišja.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Kaj pa Miele CX1?

Gledam malo po YT, rabim nekaj brez vrečke, se mi zdi precej v redu. Cena pa tam tam
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Tud sem gledal Miele.Pa se ne morem odločit,kaj bi uzel.Miele,Siemens,Bosch...In katerega.Sploh Miele ima,tolk modelov...da se ti zmeša...pol se pa odloči...

Sem pa govoril z frendom,k prodaja belo tehniko.In mi je priporočal Miele.Pol Siemens in Bosch...

Mudi se mi ravno ne.Tako da bom prespal...in se pol pametno odločil
wink-1.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ravno v ponedeljek kupil Rowenta RO 6477, ki je v akciji, v Merkurju. Če primerjam s starim philipsom, ki šteje komaj 5 let in ima 2000w, niti približno nima take sesalne moči, kot jo ima Rowenta. Nad videnim zelo presenečen, ker ti ni treba palico spustiti, da ti prah posesa. Edino kar je malo moteče, da je izpuh usmerjen gor in če imaš na max moči, se malo sklanjaš okrog sesalca, ti spiha obraz. Zdaj malo moteče, ker je še nov in malo smrdi...
Sem se pa odločal na osnovi ZPS testa, miele kot pravijo tam je v prednosti, ker so se najboljše obnesli, ko je vrečka polna, se sesalna moč ni izgubila. Konkurenca je nekoliko slabša, koliko, pa niso se čisto zjasnili. Na zps so tudi dober povedali, da proizvajalci se radi hvalijo z sesalno močjo in sesalnimi pogoji, od preproge, parket itn... Ravno v tem so dobri, ker zraven sesalca dobiš še kup nastavkov in tudi dober povedano, komu se ljubi ves čas menjati nastavke. Tako da je treba gledati sesalec, ki ima najboljšo sesalno moč z navadnim nastavkom, edino če se komu, da ukvarjati še z nastavki.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Itak da ce kupujes sesalec za 300€+ da vzames Miele. Zagotovo je Miele po posameznih komponentah boljši od konkurence. Kot sem omenil, 4 leta nazaj sem kupil top Philipsov sesalec in ni kaj dost rabljen in kabel ne gre več not, ko ga vklopim pa zadnja vratca pri izhodnem hepa filtru iz neznanega razloga ven tišči... sicer pa koliko sem gledal ima Miele Eco ter Power linijo sesalcev, ce isces moc in ti je vseeno ce je razred D ali F pac vzames to...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Meni se je na miletu po 9 letih zjebala cev in krtača. Sicer po kvaliteti izdelave super sesalec, po vsem ostalem pa nič posebnega. Zdaj imam bosch bsgl5pro5, ker ima 12m dolg kabel brez pretikanja posesaš eno nadstropje. Po izdelavi pa je tam nekje takoj za miletom.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
12 m??


Uporabna reč
wink-1.gif
. Največ jebe je ravno s stalnim premikanjem kabla.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Babi imela miele in naši domači. Katastrofa to nič ne sesa... Brez veze...
To okoli 100€ je itak vseeno kaj kupiš.
Moj Bosch gas 25l sfc posisa vse domače sesalce pa še kakšno skalo zraven.😂
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18