Sesalec do 250 EUR

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
NA isto časa ga pereš kot menjaš... Večinoma pa te filtre samo potrkaš (da ga strese) po kanti (fajn je zunaj, ker se praši) po uporabi.
Te sesalci niso vredni pol jebeštrga.a. Cena u božje materine, sesajo pa vsi samo solidno. Pa tisti za 150 € ali pa 300 ti bo isto posesal, samo značko ima drugo gor. Pogledaš da ima dobro sesalno moč (ne motorja) in to je to.
Cena že taka skoraj kot cenejši gradbeni sesalci.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
jaz imam tegale, testi me niso zanimali, pogoj je bil, da je tih:

https://www.bigbang.si/klasicni-sesalniki/zusgreen58-sesalnik-electrolux-597367

dela ko šus, tepih se zalima na njega, sesa, predvsem pa je dejansko tih. Razlika med 58 in 66 decibeli je pa kar opazna
wink-1.gif

Ravno nabavil tega na mimovrste, imeli so čez vikend -10% na male gospodinjske aparate, tako da je bil cca 180€ , plus da trenutno dobiš še od Electroluxa 40€ bon za DM.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kratek komentar, če bo še kdo kupoval: pregledal nekaj teh novih ultra zelenih in sodobnih sesalcev in to je dobesedno vse za en drek, po mojem mnenju.
Namreč zadeva s 700Watti ima lahko ne vem koliko turbo nazivov in kaj še vem kaj drugega, pa sesa ravno toliko kot nek star najcenejši sesalec na minimalni nastavitvi. In vsi vemo, da tako nikoli nismo sesali.
Tako da, sva potem našla eno staro grdo, neekološko klasiko s 1.400 Watti, ki ti praktično ''zalima'' nastavek na tla, če jo pribiješ na polno.
grin1.gif

Dvomim pa, da porabi kaj več elektrike, ker s temi ''eko'' sesalci po moje moraš it ene 10x čez, da kaj posesaš, pri teh grdih starih klasikah pa moraš gledat, da ti mačke ne posesa noter
evil.gif
.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Moč motorja niti ni pomembna na koncu. Do nek mere že, samo je precej bolj pomembno kako ima "vakuum" naštiman.
LAhko švohnejši motor vseeno bolj povleče zaradi bolj dodelane in zatesnjene cevi npr.
Jaz ponavadi pogledam sesalno moč. Ne moč motorja. Samo je pa res, da je precej sesalcev brez tega podatka na netu...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Možno, moje praktične izkušnje sicer kažejo zgoraj napisano, kaj več se pa nisem spuščal v to tematiko, ker me res ne zanima.
Recimo gornji zusgreen je res ulta ekološki in tih, ampak da pa kaj posesa, pa ne bi ravno dal roke v ogenj. Pa verjamem, da je bil bistveno bolje oblikovan, zatesnjen in ostali bullshit kot pa starina za pol manj denarja.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Pa si preizkusil tega Electroluxa? Ker jst sem zadovoljen z podobnim, le malce glasnejšim (61Db). Kaj dosti izkušenj z dragimi sesalci nimam, ampak v primerjavi s par starimi starimi 2000W sesalci bi rekel, da je sama sesalna moč podobna, le da je novi ene 5x tišji...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Imam tega Siemensa k bom dal link.Z njim sem fuul zadovoljen.Čeprav sem bil v dvomih glede moči 750 w.Lahko rečem,da sem ga testiral,da nisem zamenjal vrečko,k je bila čist polna.Ker je rečeno za to serijo.Da kljub temu če je vrečka polna,se sesalni učinek Ne zmajnša.In res je tako.Tako da mi ni žal nakupa.Redna cena je bila 344...akcija 244 eur.

https://www.amazon.de/Siemens-...iemens+vsq+8530
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Nek Gorenje, ki je bil v zaprašenem kotu trgovine
wink-1.gif
...
Po moje ga ne delajo več, tako da ti tudi tip ne bi pomagal. Ima pa Hepa filter, hehe.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ima kdo slučajno rezultate zadnje testa na ZPS, objavljen junija? Glihar mi je totalno pregorel Philips in bom potreboval nekaj novega.
frown-1.gif


Odprt tudi za druge predloge.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
meni je tudi pred leti zaribal philip, 9704 model. dokler je delal je bil super, pol je pa ležaje zdrobilo v motorju. je pa pihal toplo.
sedaj imamo tega electroluxa iz linka, sesa sicer slabše od philipsa, je pa tišji in kmalu bo čez starost philipsa. in ne piha vroče.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik softi pravi:
meni je tudi pred leti zaribal philip, 9704 model. dokler je delal je bil super, pol je pa ležaje zdrobilo v motorju. je pa pihal toplo.
sedaj imamo tega electroluxa iz linka, sesa sicer slabše od philipsa, je pa tišji in kmalu bo čez starost philipsa. in ne piha vroče.

evo..in je electrolux utihnil za vedno. včeraj posesal celo bajto, se je ugasnil vmes, potem sicer prižgal. danes več ne prižge. potemsm ga nahecal, da se je prižgal še dvakrat, ampak to ni to. mogoče je šlo stikalo.
skratka 4 leta in je out.

bil je 800w, danes so 750-500, 500 so tudi a na parketu. kaj vzet?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Miele C3 PowerLine ce se ga kje dobite...
Jaz mam Eoline, ampak ni nevemkake razlike. Crap. Mi je žal, da sem ZPS test gledal.

Ne razumem kaj si hotel povedat zdaj s tem? Da je Ecoline ter Powerline enako kar po moči niti približno ne drži saj ne Ecoline navadna ropotalnica (kolegica ni bila pozorna na te Eco-Power oznake in je vzela na firmi Eco, doma ima Power in pravi da kar velika razlika). Crap pa glede česa? Ne potegne dovolj, je pretežak, preglasen? Torej... kje šteka?
smile-1.gif
lp