sekcijsko merjenje še na šestih dodatnih relacijah

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ne razumem zakaj mi za tujino nucamo dodatna zavarovanja tudi helekopeter prevoze pri nas pa nikome ništa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Ne razumem zakaj je helikopterersko reševanje krito iz proračuna.
Mejduš tako državo.
To vse je bilo že predebatirano. Eno krajše obdobje so celo zaračunavali, če je šlo za reševanje iz malomarnosti. Pa so bili v končni fazi tako v GRS kot v Policiji proti zaračunavanju. GRS ima jasen pogled: reševalci to počnejo prostovoljno, na etični pogon, kot najvišje sorte altruizem. Če bi v to vpletli denar in nagrajevanje, bi pokvarili temelje, ki nam jih mimogrede zavida tudi tujina. Drugi razlog, zakaj se ne zaračunava, je pa grožnja ljudem s plačilom, zaradi česar bi bilo lahko nesreč bistveno več in to hujših. Ljudje v strahu pred plačilom do zadnjega ne bi klicali na pomoč, takrat bi bilo pa za marsikoga že prepozno. Skratka bojazen po še povečanem številu smrtnih žrtev, pa že tako padajo rekordi, ker take množice (tudi neizkušenih) rinejo v hribe.

Se pa na veliko debatira, kako osveščati ljudi o odgovorni hoji v hribe. Na tem se veliko dela. Poleti so seveda največja težava turisti, ki naše hribe podcenjujejo, potem je pa štala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in tony

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
To vse je bilo že predebatirano. Eno krajše obdobje so celo zaračunavali, če je šlo za reševanje iz malomarnosti. Pa so bili v končni fazi tako v GRS kot v Policiji proti zaračunavanju. GRS ima jasen pogled: reševalci to počnejo prostovoljno, na etični pogon, kot najvišje sorte altruizem. Če bi v to vpletli denar in nagrajevanje, bi pokvarili temelje, ki nam jih mimogrede zavida tudi tujina. Drugi razlog, zakaj se ne zaračunava, je pa grožnja ljudem s plačilom, zaradi česar bi bilo lahko nesreč bistveno več in to hujših. Ljudje v strahu pred plačilom do zadnjega ne bi klicali na pomoč, takrat bi bilo pa za marsikoga že prepozno. Skratka bojazen po še povečanem številu smrtnih žrtev, pa že tako padajo rekordi, ker take množice (tudi neizkušenih) rinejo v hribe.

Se pa na veliko debatira, kako osveščati ljudi o odgovorni hoji v hribe. Na tem se veliko dela. Poleti so seveda največja težava turisti, ki naše hribe podcenjujejo, potem je pa štala.
Pa dobro
Saj za nas bi lahko stroške prevzelo dodatno zavarovanje.

Turistom pa turistično.

Saj v Avstriji je tudi tako pa jih nena vseh po vrsti na Britof vozijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sajkek

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Kaj pa potem, ko bi se kaj zgodilo nezavarovanemu? Kdo bo to kril. In če se nezavarovanemu zgodi karkoli, je čisto možno, da se bo poskušal izogniti reševanju zaradi stroškov, kar spet močno poveča nevarnost za smrtno nesrečo.

To so dolgoletne izkušnje naših reševalcev. Primer: Čehe izvlekli iz jame na Kaninskih podih. Tako jih je bilo strah stroškov, da so poskušali pobegniti že sredi intervencije.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: luciano in tony

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Kaj pa potem, ko bi se kaj zgodilo nezavarovanemu? Kdo bo to kril. In če se nezavarovanemu zgodi karkoli, je čisto možno, da se bo poskušal izogniti reševanju zaradi stroškov, kar spet močno poveča nevarnost za smrtno nesrečo.

To so dolgoletne izkušnje naših reševalcev. Primer: Čehe izvlekli iz jame na Kaninskih podih. Tako jih je bilo strah stroškov, da so poskušali pobegniti že sredi intervencije.
Ja jebi ga, bo pač delal par mesecev družbeno koristno delo, da bo premislil za drugič da se ne rine brezglavo v hribe.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kaj pa potem, ko bi se kaj zgodilo nezavarovanemu? Kdo bo to kril. In če se nezavarovanemu zgodi karkoli, je čisto možno, da se bo poskušal izogniti reševanju zaradi stroškov, kar spet močno poveča nevarnost za smrtno nesrečo.

To so dolgoletne izkušnje naših reševalcev. Primer: Čehe izvlekli iz jame na Kaninskih podih. Tako jih je bilo strah stroškov, da so poskušali pobegniti že sredi intervencije.
Ja in. Veš da nucaš k greš na hrvaško , ali kamorkoli . Sam pri nas smo dobrodelneži.
Naj placajo helikopter in posadko .
Plača , se mu vzame avto ...
Sigurno te bi v kaksni franciji italiji zastonj vozl.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
za tujce, tam ko parkirajo v nacionalnem parku itd, se pri parkirnini pobere še zavoravnje za gore...sej to bi bil rang 10e po osebi in rešeno. Ja naj se komplicira, plačuje pa raja....
pobrani denar od reševanj pa gre v tehniko, osveščanje in podobno. Sami reševalci, se še vedno lahko podajajo v nevarnost za sendvič in 2 špricerja, če je to taka želja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Dobro, nemško veš kaj ti govori in se prilagodiš.

Ko me je ustavil francoz, nema niša drugo od francuskog. No pol mi pa le podrsa s prsti - denar - in v polomljeni angleščini ejti juros.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
za tujce, tam ko parkirajo v nacionalnem parku itd, se pri parkirnini pobere še zavoravnje za gore...sej to bi bil rang 10e po osebi in rešeno. Ja naj se komplicira, plačuje pa raja....
pobrani denar od reševanj pa gre v tehniko, osveščanje in podobno. Sami reševalci, se še vedno lahko podajajo v nevarnost za sendvič in 2 špricerja, če je to taka želja.
Nima smisla, ker je prevec parkirnih mest za izhodisce v nase gore.
Ko bi tujci zacel placevat helikoptersko (in obicajno) resevanje bi hitro spoznali da obstajajo turisticna nezgodna zavarovanja tudi za slovenijo (coris itd).
Vsajnpredvidevam da tega tujci pri nas nenolacujejo mnozicno. Dokler pa je v tujini glas da je v sloveniji resevanje gratis in da smo veliki packi ker ne pridemo po cloveka s helikopterjem na Triglav ker bo zamudil na letalo na Brniku, se pa ne bo veliko.ljudi.metalo v stroske zavarovanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sej to je to .Nabit table in za vse taksa za resevanje. Kdor nima plača kazen. Ce ne drugač bi ko pride na to.obmocje.dobil sms kot ga dobiš na cro.omrežju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Težava pri nas je v dojemanju, kaj so gore. Če pogledaš Švico, je to poslovna priložnost, kjer se ne ustrašijo premaknit kak kamen, da postavijo gondolo in preluknjat kak hrib, da je notri železnica. In vabijo bolj ali manj petične goste že stoletje in pol, stvari znajo tudi spodobno zaračunati. Hoja je sicer tudi tam zastonj, lahko pa se zgodi, da pri kakem slapu naredijo ograjo, mogoče dvigalo in je obisk pač nekaj 10 frankov. Tam sicer veš, če je slučajno parkirišče zastonj, potem bo za plačati na naravni znamenitosti po osebi.
Pri nas naredimo narodni park, kjer se praktično nič ne sme, domačini nimajo od česa preživeti, če niso ravno monopolisti pri prevozu na nek otok. Hkrati bi naj bilo namenjeno raji in vsem dostopno. Zato je pač še reševanje zastonj. No, sedaj so sicer tudi pri nas uvedli dodatne turistične storitve. Pri nas to pomeni plačljiva parkirišča in kaka plačljiva cesta v precej klavrnem stanju brez resnih tehničnih rešitev za varen promet. To je bolj ali manj to od vlaganja v infrastrukturo turistične industrije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Dars objavil razpis, rok za oddajo ponudb 30.11.2023.
"Dobava, vzpostavitev delovanja in vzdrževanje opreme sistemov sekcijskega merjenja hitrosti na odsekih AC in HC v upravljanju DARS"


Iz razpisne dokumentacije
1.PNG

2.PNG

3.PNG


Škoda, da po posameznih odsekih ni vključen tudi LJ obroč.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Lahko pa prek portalov omejijo hitrost na 100km/h in potem sekcija "dela na 100ko" :p

Uspeh bo že, če bo razpis uspel :valjamse: