Samsung S10

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Aha samo verjetno je itak tako zaščiteno da nisem imel kaj poškodovati?

Ali je Sandisk Ultra microSD dovolj hitra za fotoaparat tega telefona?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja poklici punco/ženo, pa če te normalno sliši, ga nisi poškodoval :zmaga:
 

wapiti

Pripravnik
12. mar 2015
30
0
6
Počil mi je ekran na S10.
Kam mi priporočate da ga dam na popravilo? Ima kdo izkušnje morda ...

Zanima me še ali obstaja kakšna alternativa, ker so načeloma ti originalni blizu 300 €?

Hvala
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Moja je dala popravit 1 leto nazaj na Mobicricek S7 Edge za cca 150 Eurov s postnino vred. S popravilom zelo zadovoljna.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Jaz sem tudi pred leti popravljal ekran na Note 3. Po cca 7-ih mesecih mi je šel ekran. Enostavno ni več delal. Palčka je še delala, ostalo ne. Pa tema je bila.
Najprej so šle spodnji dve tretjini, zgoraj je še delalo, potem pa še zgoraj.

Tudi jaz popravil za cca 150€ nekje.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Za ta denar sem mislil, da bo S10 mnogo boljši, a me je razen dobrega fotoaparata, čisto vse razočaralo.

A je slučajno možno vsaj nastaviti, da bi mi telefon ob zaklenjenem zaslonu ob pritisku na bixby gumb, mi prižgal lučko?
Pa a je možno nastaviti tako tipkovnico, ki bi privzeto imela šumnike, brez držanja na tipke?
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Tisto za lučko se da nastavit, tako, da si naložiš določeno aplikacijo za lučko in sprogramiraš bixby tipko, da ti ob pritisku prižge lučko. (se pa ne spomnem, al je moral bit odklenjen zaslon, ali je šlo tudi z zaklenjenim, poizkusim, čez dan pa javim, če te bo zanimalo) meni recimo prižiga s health, samo mora bit vsaj odklenjen telefon z fingerprintom pa mi zažene. Fingerprint je pri s10e super, tisti pod zaslonom pri večjih bratih pa se mi ni zdel ravno super. Za šumnike bi bilo pa morda kako drugo tipkovnico naložit. Lahko, da se pa da tudi obstoječo nastavit, a se s tem še nisem ukvarjal.
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Ni potrebe po appu, samo rečeš "turn flashlight on" in se prižge, za ugasniti pa "turn flashlight off"
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Spraševal je za bixby in tam stisneš gumb in mu daš komando, ni potrebe po googlu. Pri Google Assistent pa je verjetno tako kot si napisal, ne poznam.
 

dax

Majstr
22. maj 2012
708
1.627
93
Lastniki S10, ali je še vedno težava s fingerprintom ali so s programskimi posodobitvami kaj izboljšali?

Lp
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Meni deluje fingerprint ID bulletproof in to preko Spigen NeoFlex folije. Vsekakor se je izboljšalo s posodobitvami (zadnja kakšen teden nazaj, vsebovala je izboljšave za čitalec prstnih odtisov), je pa res, da sem na začetku imel original folijo, za katero se pa je vedelo, da ni najbolja še prstne odstise.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Pri meni pa če primerjam s Pixlom 3 ali faceid na iPhonu dela precej počasneje in manj zanesljivo. Zame poleg baterije največji minus telefona.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Nisem preveč heavy user, večinoma internet, yt, muzika na bt (slušalke ali avto), foto in nekaj reddit/ig/twitter. V 14h na bateriji komaj pride na 4h screen time (prej ne kot ja), zvečer končam redko nad 15%. Pixel 3 je tukaj nekje, medtem ko mi iPhone drži vsaj 50% več, tudi če izklopim AOD na androidih.
Pri fp bi dodal še, da je vsaj pri meni največji problem, ko imam zelo suhe prste (kar v tem času ni tako redko), ko je za odklep potrebnih več poskusov ali pa držanje par sekund, v ostalih primerih prime v prvo, je pa tudi takrat počasnejši od ostalih dveh.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Dela v redu, ampak ni uporaben za nič drugega kot odklep telefona, ker ne velja za dovolj varnega. Za bančne aplikacije in ostalo avtentikacijo je potreben prstni odtis ali pin/vzorec/geslo. Trenutno sicer ponudi z Biometric API tudi prepoznava obraza, ampak je to bug :)

Edit: primer baterije danes: S10 2:15 SOT 37%, iphone xs 1:45 SOT 71%. Oba sem izklopil istočasno (6:00), v obeh je telekom sim, oba imam vedno pri sebi.
 
Nazadnje urejeno: