Samsung S10

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Torej, danes imam namen pri Telekomu na podaljšanje naročnine prevzeti telefon. Nekako se odločam med S10 IN S10e.
Je imel kdo že priložnost preizkusiti oba in mi napisati minuse in pluse....Predvsem se nagibam k manjšemu zaradi velikosti :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zaslon je manjši in ima tudi manjšo resolucijo (tudi ppi je manjši), nima underscreen finger ID, ampak ga ima ob strani, nima ukrivljenega zaslona, temveč ravnega (kar je lahko seveda velik plus glede na izkušnje z S8), zadaj mu manjka ena kamera ter nima senzorjev za srčni utrip in SpO2 (vprašanje koliko ljudi sploh uporablja to), ima nekaj manjšo baterijo in ima Gorilla Glass 5, medtem ko ima S10 (in S10+) Gorilla Glass 6...

Kakšna pa je dejanska razlika v živo, boš pa moral sam probat. Nekateri razlike med zasloni in fotografijami niti ne opazijo, nekateri pa (predvem high-end alter uporabniki) pa ločijo vsak pixel...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa S10e ima navaden fingerprint skener, ki je hitrejsi od 3D skenerja, ki ga imata S10 in S10+
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Sem oba že preizkusil prejšnji teden, vsaj v poslovalnici niti nisem opazil razlike v kvaliteti zaslonov....bega me edino, da nima e boljši odklep zaslona na strani kot S10.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
S10 je skoraj iste velikosti kot S7. Tak da zaradi velikosti ne bi gledal S10e, ker je razlika minimalna.
Kar seveda ni res... imel sem S7 od 2016 dalje in je S10 kar lepo vecji in bolj neroden za rokovanje, sploh za delo z eno roko. 10e pa je res po velikosti na piko enak S7 le vecji ekran dobis. Ce mi ne bo sedla S10 zagotovo kupim S10e...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sicer prihajam iz S8 in je S10 skorajda identičen, ni šanse da opaziš tisti 1mm razlike. Nimam problemov z enoročno uporabo, sem pa res navajen od prej...
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ma neke blazne razlike res ni no.
S7:
142.4 x 69.6 x 7.9 mm (5.61 x 2.74 x 0.31 in)
S10:
149.9 x 70.4 x 7.8 mm (5.90 x 2.77 x 0.31 in)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ni poanta v blazni razliki zunanjih mer telefona, poanta je v tem da je na S7 ekran vsaj za slab prst od zgornjega roba, S10 pa je ekran od roba do roba zraven tega je še daljši in je zato za enoročno upravljanje bolj neroden saj je bistveno daljša diagonala, razen če imaš nadpovprečno dolgi palec :)
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ja to pa drži:
S7:
5.1 inches, 71.5 cm2 (~72.1% screen-to-body ratio)
S10:
6.1 inches, 93.2 cm2 (~88.3% screen-to-body ratio)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sicer ima to softwersko rešeno, potegneš enkrat s prstom dol in ti pride večina aplikacij do polovice kjer lahko potem dalje normalno pišeš in klikaš... Navaditi se bo treba.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Samo čudno se mi zdi, da se nobeden ne vtakne v to postavitev selfi kamere.
Meni osebno to izgleda čist out- grdo- nesimetrično...
Toliko je bilo povedanega čez ta notch oziroma to, da je kamera na sredini toda meni je to še vedno "lepše" kot pa to. Uprabnost je pa ista ali bi bila na sredini ali pa, če je v kotu prostora za ikone zavzame isto, glede slikanja je še slabše saj moraš iskat pravi kot, da ujameš tisto pravo pozicijo.
Bi vsaj to uredili brez tistega črnega roba okoli kamere. Ne vem no, samo luknjica v steklu brez kakršnih obrob bi že takoj izgledalo manj vpadljivo.
Če že gledamo samo to mi je Huawei P30 pro veliko bolj všečen na pogled.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Toliko je bilo povedanega čez ta notch oziroma to, da je kamera na sredini toda meni je to še vedno "lepše" kot pa to.
Tebi... veliki večini, tudi tistim, ki so v preteklosti največ gnojnice zlili na Samsung in kovali iPhone v univerzum, pa postane po par minutah povsem neopazna. Velika večina se strinja, da je Samsungov pristop do sedaj najboljša implementacija selfie kamere.

Uprabnost je pa ista ali bi bila na sredini ali pa, če je v kotu prostora za ikone zavzame isto, glede slikanja je še slabše saj moraš iskat pravi kot, da ujameš tisto pravo pozicijo.
A daj ne klamfaj neumnosti. Pri takšnih razdaljah je popolnoma vseeno kje je postavljena kamera. Mimogrede, zelo malo telefonov ima sprednjo kamero postavljeno v sredino.

Bi vsaj to uredili brez tistega črnega roba okoli kamere. Ne vem no, samo luknjica v steklu brez kakršnih obrob bi že takoj izgledalo manj vpadljivo.
Rob je potegnjen kolikor mogoče se da. S trenutno tehnologijo se ne da. Spet, si eden (zelo) redkih, ki mu je ta črni rob moteč.

Če že gledamo samo to mi je Huawei P30 pro veliko bolj všečen na pogled.
Hja, potem pa obvoz, počakaj na P30 ali kaj podobnega in ne komentiraj stvari, ki si jih videl na slikicah...
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Daj ne bluzi spet s takimi forami. Če se ne znaš normalno pogovarjat potem se spelji nazaj v svojo jamo. Nikogar nisem žalil, lepo sem vprašal in sedaj se tukaj kurči en Samsung Fan, ki pojma nima in je užaljen na prvo žogo. Nikoli nisem bil fan nobene znamke. Samsungov sem imel več kot si jih si sploh kdaj videl v življenju...
Ne ti men kot uporabniku tega telefona sedaj tukaj nekaj pametovat, ker izgleda, da kot prvo nimaš pojma kaj pišeš, kot drugo pa si preveč zabrskan v tem dreku, da se ne znaš niti normalno pogovarjat.
Marš.:gorjaca:
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Daj ne bluzi spet s takimi forami. Če se ne znaš normalno pogovarjat potem se spelji nazaj v svojo jamo. Nikogar nisem žalil, lepo sem vprašal in sedaj se tukaj kurči en Samsung Fan, ki pojma nima in je užaljen na prvo žogo. Nikoli nisem bil fan nobene znamke. Samsungov sem imel več kot si jih si sploh kdaj videl v življenju...
Ne ti men kot uporabniku tega telefona sedaj tukaj nekaj pametovat, ker izgleda, da kot prvo nimaš pojma kaj pišeš, kot drugo pa si preveč zabrskan v tem dreku, da se ne znaš niti normalno pogovarjat.
Marš.:gorjaca:
No ja, Borg, kaj pa kultura??? Nekomu, ki te ni užalil, kar reči "MARŠ", pa res ni kulturno!!! Tudi to je daleč od "normalnega pogovarjanja", ki ga očitaš drugemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in SpEkTr
I

Izbrisan uporabnik 17097

No meni je to, kar mi je gor napisal in citiral žaljenje. Potem pa vzemite kakor hočete. Zato tudi tak kontra izpad. Če se človek ne zna normalno obnašat naj ne piše takih traparij. Kaj on lahko piše kar hoče jaz pa naj mu lezem v rit. Halo malo poglejte sebe potem pa druge.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nima... Ima pa, citiram: "Samsungov več kot si jih si sploh kdaj videl v življenju... "