Samsung Galaxy S IV

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Se ena, pod kotom.

Od kdaj je pa AMOLED slab pod kotom, Philips?? Barve res niso najbolj realne, je pa vsaj crna crna.
1712088-IMG_1311.JPG
 

Priponke

  • 1712088-IMG_1311.JPG
    1712088-IMG_1311.JPG
    18,1 KB · Ogledi: 161

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Razlika v črni barvi med AMOLED in IPS LCD je očitna, očitna pa je tudi razlka v beli barvi. Ko sem imel ob boku S3 in N4, je bila bela na S3 bolj rumena v primerjavi z N4, črna na N4 pa bolj temno siva v primerjavi z S3. Fajn bi blo, da bi en zaslon imel samo dobre lastnosti pa jih žal nima. Se pa nisem nikoli na barve nekaj posebaj oziral, važno da ločim barvo kera je, če je pa ta malo bolj svetla ali pa temna se pa ne sekiram. Tako kot se prej na S3 nisem sekiral za barve, se tudi zdaj na N4 ne mislim
smile-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Em.. S3 vlece bolj na plavo/zeleno. Ima pa vsaj normalno crno in normalne kote gledanja (meni najbolj pomembno). Res pa je, da moras mal bremzati barve (ce se da), ker so prehude. In tole kar se tice Xperie Z, je zame pogreb. Kot kaksni stari TN LCD-ji. Upam, da na S4 ne bodo sral s cim podobnim.

Kar se zaslonov tice splosno, ima za moj okus se vedno top barve Applov IPS pa tudi koti so OK. Niso OLED, so pa vseeno kul.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ja, tisti čas ko sem uporabljal 4S mi je bil zaslon OK, na N4 mi je pa tudi. Sonye pa vse kritizirajo glede zaslonov, nisem se pa v živo z nobeno novejšo Xperio igral tako da iz lastnih izkušenj ne znam povedati kako je v praksi
smile-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ma katastrofa so sonyji. Sem ze pomislil, da je problem v meni, da sem prepicajzlast. Pa je brat (cisti laik) isto opazil. Kolega (dokaj poznavalec) pa sploh.

Za Nexusa pa res ne vem, ga se nisem sprobaval. Kakor pa pravijo je pa OK, podobno kot iphone. Je res? Ali ga koti zmatrajo?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Lahko potrdim da so novi Sonyji(Experije),kar se tiče barv katastrofa,doma imam Experio ArcS,ni ravno v rangu T ali Z ampak je vse isto sranje,ker sem imel možnost na kratko preiskusit tudi T,najbolj kar me odvrača od nakupa Sonyja ali HTCja je pa uporabniški vmesnik.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Na nexusu je vidni kot OK, barve pod kotom so skoraj enake kot pri pravem kotu gledanja, tako da nimam pripomb.
 

volvo5er

Pripravnik
5. maj 2008
138
0
16
Ljubljana
Verjetno okoli 650€, mogoče malo več.

Glede na to da vsi komentirate te vidne kote na zaslonih, kdaj praktično je pri telefonu to sploh pomembno? Mene osebno niti malo ne moti, tudi če bi se na ekran videlo samo pod bolj ali manj pravim kotom (včasih pride celo prav, saj ni treba, da vsi okoli tebe vidijo kaj delaš na telefonu).
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Emm.. like.. vedno?

Cudno, da pol sploh obstajajo LCD zasloni z vec, kot 120° vidnimi koti. Saj so brezveze, itak sedis pred njimi in jih gledas direkt. To, da gledas nek film, ki ima obilo temne barve in se pol qurca ne vidi, nima veze.
 

volvo5er

Pripravnik
5. maj 2008
138
0
16
Ljubljana
Je kar nekaj razlike med telefonom in pa televizijo, se ti ne zdi. Telefon imaš praktično vedno med uporabo v rokah in ga poljubno obračaš, seveda tako, da je vidno kot najbolj optimalen. TV fiksno postavljen, tako da pač vsi gledajoči nimajo možnosti gledati pod pravim kotom nanj. TV sem izpostavil ker je to naprava ki jo velikokrat gleda več ljudi in je zato vidni kot pomemben, medtem ko je pri ekranih pri računalnikih že dosti manj pomemben, pri telefonih pa še manj, vsaj iz mojega stališča. Me pa zanima, kako ostali uporabljate telefone, da vam je tako pomemben vidni kot?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik volvo5er pravi:
Verjetno okoli 650€, mogoče malo več.

Glede na to da vsi komentirate te vidne kote na zaslonih, kdaj praktično je pri telefonu to sploh pomembno? Mene osebno niti malo ne moti, tudi če bi se na ekran videlo samo pod bolj ali manj pravim kotom (včasih pride celo prav, saj ni treba, da vsi okoli tebe vidijo kaj delaš na telefonu).

Ko telefon zasučeš za 90 stopinj, da si ogledaš kak posnetek, je zelo pomemben vidni kot, saj takrat vsako oko gleda pod kotom in če je zaslon za en kur.c, bolje, da ne gledaš v takem načinu, saj desno oko vidi čist druge barve, kot levo in slika je zanič. Zasuči kak star velik telefon v ležeč položaj, pa boš takoj vedel, o čem govorim.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Citat:
Uporabnik volvo5er pravi:
... medtem ko je pri ekranih pri računalnikih že dosti manj pomemben ...

Tam je ravno najbolj pomemben.
Nastavi si enobarvno sliko na ekran s slabim vidnim kotom in boš lahko užival v lepem gradientu čez celoten ekran.
(hint: samo sredino ekrana vidiš pod kotom 90°, vsi ostali deli imajo večji kot - robovi seveda največ)
 

volvo5er

Pripravnik
5. maj 2008
138
0
16
Ljubljana
Ok, hvala za razlago. Ampak a dandanes sploh še delajo ekrane s tako slabimi vidnimi koti da bi se praktično videla razlika zaradi razlogov ki jih vidva navajata?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik volvo5er pravi:
Je kar nekaj razlike med telefonom in pa televizijo, se ti ne zdi. Telefon imaš praktično vedno med uporabo v rokah in ga poljubno obračaš, seveda tako, da je vidno kot najbolj optimalen. TV fiksno postavljen, tako da pač vsi gledajoči nimajo možnosti gledati pod pravim kotom nanj. TV sem izpostavil ker je to naprava ki jo velikokrat gleda več ljudi in je zato vidni kot pomemben, medtem ko je pri ekranih pri računalnikih že dosti manj pomemben, pri telefonih pa še manj, vsaj iz mojega stališča. Me pa zanima, kako ostali uporabljate telefone, da vam je tako pomemben vidni kot?

Pa ravno obratno je. TV je fiksen in ga vec ali manj gledas iz enega kota. Iz kavca, postelje, kjer si pac navajen. Telefon pa obracas in vrtis, enkrat vodoravno za surfanje, filme, slike, enkrat pokoncno, da samo odpises sms, klices in NE, nikoli ga ne drzis pod pravim kotom. Ne vem, meni ni vseeno ce je v A polozaju slika temno modra, v B polozaju svetla modra, v C polozaju svetlo siva in podobni gradienti (prelivi) barve.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik volvo5er pravi:
Ok, hvala za razlago. Ampak a dandanes sploh še delajo ekrane s tako slabimi vidnimi koti da bi se praktično videla razlika zaradi razlogov ki jih vidva navajata?

O ja, tudi v prenosnikih 700-800€ sem še lani konec leta videl gradient čez zaslon...
 

volvo5er

Pripravnik
5. maj 2008
138
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Pa ravno obratno je. TV je fiksen in ga vec ali manj gledas iz enega kota. Iz kavca, postelje, kjer si pac navajen. Telefon pa obracas in vrtis, enkrat vodoravno za surfanje, filme, slike, enkrat pokoncno, da samo odpises sms, klices in NE, nikoli ga ne drzis pod pravim kotom. Ne vem, meni ni vseeno ce je v A polozaju slika temno modra, v B polozaju svetla modra, v C polozaju svetlo siva in podobni gradienti (prelivi) barve.

Mja, razen če je kavč širok 3 metre in nisi vedno na istem mestu (oziramo več ljudi gleda tv). Tudi meni ni vseeno, samo se ne spomnim telefona v zadnjem letu kjer bi me motili vidni koti. Ja res je, da ga verjetno redko gledaš točno pod pravim kotom, ga pa večino časa pod pravim kotom +-15°, kjer so pa, vsaj iz mojih izkušenj, barve še zmeraj prave. Grem danes s prijeteljem gledat malo po trgovinah za nov mobitel, pa bom malo stestiral (kateri telefoni imajo slabe vidne kote, vsi Sonyi pa še kateri?).

Citat:
Uporabnik titov pravi:
O ja, tudi v prenosnikih 700-800€ sem še lani konec leta videl gradient čez zaslon...

Tukaj se pa celo strinjam s tabo, zasloni na prenosnikih znajo biti res katastrofa.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.