Samsung Galaxy S IV

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Ravno sem mislil objavit
smile-1.gif

Kaj je pa ta Solux zaslon? Kaka nova tehnologija al kaj drugega?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Nimam pojma. Očitno hudo varovana stvar. Nobenih info na netu... Po slikah sodeč bo bližje LCDju kot Amoled. Kar pa me čudi, da bi zaj prešaltali?! Sicer pa podpiram če bojo
smile-1.gif
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Možno, ampak meni se zdi "malo" sumljivo, da ne bo AMOLED in Exynos. Če Samsungova roba ni dobra za Samsung, za koga pa je?
 

MaTejHo

Pripravnik
4. jul 2009
340
0
16
Jaz pa upam da bodo ostali na plastiki, osebno mi je plastika, če je dovolj kvalitetno narejeno boljša kot drugi materiali vsaj po do zdaj videnem...(Teža, poškodbe)
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Zato ker je amoled za moje pojme (pre)slab.Poraba baterije ni mala, barve so umetno ojačane - bljak.Ni to to.Sploh ko si predtem 2 leti gledal v retina zaslon.S tem mislim kvaliteto zaslona, ne same resolucije.Amoled no more, razen, če bo top telefon spet odličen glede cena/zmogljivost.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
A ni retina zaslon le to, da ima visok "ppi"? Ta kriterij bi bil zdej izpolnjen.
Jaz imam amoled, verjetno med prvimi amoledi od Samsunga, pa me ne motijo nič barve. Je pa res, da nisem še imel po rokah za več časa telefona, ki ima retina zaslon.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Točno tako, retina pomeni da ima zaslon več kot ~300 dpi (tukaj oko baje več ne vidi posameznih pixlov). Tehnologija zaslona (AMOLED ali LCD) nima s tem nobene veze.
Meni osebno tudi ni všeč AMOLED, ker ima preveč navite barve, če pa gledaš od strani pa so barve čisto sfaljene.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
vse kar je nad 326 ppi pri telefonih. V bistvu kar nekaj ta "retina". in je samo trademark za njihove HiDPI produkte in je to to.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
je že razočaral s fotičem
frown-1.gif

sem videl in že razmišljaš, če bi šel nazaj na htc, ker dizajn mi je všeč.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.