Samsung Galaxy S IV

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
evil.gif
Tut že čas, da se začne o nasledniku sgs3 pisat.

Možen hardware:

Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 1080 x 1920 pixels, 5.0 inches (~441 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection Corning Gorilla Glass 2
- TouchWiz UI
Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
Memory Card slot microSD, up to 64 GB
Internal 16 GB storage, 2 GB RAM
Data GPRS Yes
EDGE Yes
Speed HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP, EDR
NFC Yes
USB Yes, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go
Camera Primary 13 MP, autofocus, LED flash
Features Simultaneous HD video and image recording, geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization, HDR
Video Yes, 1080p@30fps
Secondary Yes
Features OS Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
Chipset Exynos 5450 Quad
CPU Quad-core 2 GHz Cortex-A15


Za CPU, količino rama, kamero in zaslon so skoraj 100% podatki.Ostalo pa bo še razkrito do aprila oz. maja 2013, ko bo predstavitev novega modela.




Baje pa je Samsung spogruntal neko novo plastiko, ki je takorekoč neuničljiva.Če je to res, bodo imeli lepo prednost pred konkurenco.

Citat:
n addition, Reuters is reporting some gossip about an unbreakable display that the flagship will be featuring. Samsung is said to ditch the usual glass cover for its displays in favor of a plastic one, which is said to be virtually impossible to break.

If indeed that's the case, Samsung might be making a case for a huge selling point with a display that doesn't shatter when dropped or hit with heavy object.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Glede sipe.. a bo tako, kot pri Lumii 920, ko ima baje zaradi tega 12 kg?
hysterical-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Samo 5" ekran?

4,99" če smo natančni, sicer pa ja
smile-1.gif


HTC Droid dna je prvi telefon s takim zaslonom, sicer ima lcd, ne amoled.Osebno mam rajši lcd, kot amoled in kolko zgleda, lahko tudi z ogromnim lcdjem dosežeš zelo spodobno avtonomijo baterije.Htc s kar 49h, sgs3 50h, iphone 5 51h. Gsmarena endurance rating...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Moj post je bil bolj zajebancija. Zame je vse tam do 4,3 sprejemljivo (seveda z zelo majhnim robom okoli zaslona), vse ostalo je za igrackanje doma.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38

Sigurno bojo uspeli naret 100mio sgs4.Vprašanje pa je, če jih bodo tolko tudi uspeli prodat. Jaz mislim da ne.Bolj 50mio, ko 100...

- sam telefon bo nekaj mm večji kot sgs3 , kar je bolj minus kot plus
- zna bit še za odtenek dražji
- wm8 telefonov bo več, kar pomeni, več konkurence in večja izbira
- če pride iphone s caa 4.5 inčnim zaslonom , pol bo prodanih še majn sgs4, kot bi jih sicer bilo

Na sliki sicer ne zgleda tak slabo, bo pa očitno spet plastik fantastik, če je pravi leak.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.560
2.414
113
Letos bo ziher polom vse skup.

Ker res ne bo nobenih prednosti pred trojko. Par Hertz-ev več ali pa kako jedro pa tudi ne igra nobene vloge za povprečnega uporabnika.

Počasi naj začnejo na bateriji delat itd itd... do sedaj so samo večali jedra in ekran kar pa roko na srce ni bilo velik problem.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Točno to. Noter bašejo boljši hardware kot v laptope, baterije pa držijo glih dan pa pol oz. še manj.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Na GSM Arena so (možne) specifikacije:
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iv-5125.php

Primerjava z S III:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=5125

Izgleda kot letni refresh, z inkrementalnimi izboljšavami. Mene edino skrbita teža in velikost, Galaxy S ne sme postati, kar je včasih bil Note.

Jaz bi nadgradil, če bi zadeva imela LTE omrežje, ki bi ga jaz lovil. In če bi bil WiFi 802.11.ac. Ekran 1080p je zanimiv, ampak za branje spletnih strani bi morali browserji podpirati dober scaling: slike so povečane x2 ali x3, fonti pa renderirani na native 1080p resoluciji.

Z S III sem zelo zadovoljen, moj naslednji telefon pa bo Galaxy S V ali Note te generacije.

EDIT: Mogoče bo imela 2014 generacija celo H.265. To bi znalo kar izboljšati kvaliteto videoposnetkov na dani pasovni širini.
 
Nazadnje urejeno:

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Tista slika ni prava!!! Raje jo zbrišite, ker so pri Samsungu rekli, da bodo obdržali "home button", tako kot je bil že pri vseh modelih, tako da slika ni prava. Zaslon bo večji in boljši. Bi bilo pa dobro, da bi dali ven kaj podobnega kot so predstavili na CES tisti Youm telefon, ki ima vpognjen zaslon na strani.
Me prav zanima kaj bodo naredili, da bo boljši od S3.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Tista slika ni prava!!! Raje jo zbrišite, ker so pri Samsungu rekli, da bodo obdržali "home button", tako kot je bil že pri vseh modelih, tako da slika ni prava.
Na gornji strani moraš itak imeti zvočnik, fotoaparat in bližinomer.
Na spodnji strani pa mora biti najmanj mikrofon. Če imaš fizični gumb, potem aparat izgleda bolj simetričen. Ob ukrivljenih robovih bo še vedno nekaj prostora, ki ga ne bo zasedel pravokotni zaslon.

Glede na zgornjo sliko, bi lahko še vedno malenkostno povečali zaslon, da bi ga približali zvočniku in spodnjemu gumbu.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
New information about the Galaxy S IV confirms release date, Android version, display, processor and RAM. The Samsung Galaxy S IV will have a 4.99” Full HD display, Exynos 5440, Android 4.2, 2 GB of RAM and the introduction is planned as SamMobile earlier reported in March. The new Galaxy S IV will go on sale from the beginning of April in 2 colors white and black. According to the latest information Samsung will introduce the Galaxy S IV on March 15th.
The Galaxy S IV is rumoured to feature an Exynos 5 Octa (8-Core) CPU, Mali-T678 (8-Core) GPU, 4.99″ SuperAMOLED Full HD Resolution Display, 2GB of RAM, 13 Megapixel Rear facing Camera capable of shooting 1080p Full HD Videos at 30FPS, 2 Megapixel front facing camera capable of shooting 720p HD Videos and run Android 4.2.2 Jelly Bean out of the box.

 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.