Samsung Galaxy 5

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Za tiste, ki ste ga že imeli priliko potipat več kot samo mrtvega v trgovini.

Ali ekran deluje z rokavicami (kolesarske,tanke delavne), ali je obstoječa navigacija za kaj ali bi bil potreben nakup česa boljšega?
Ima trenutno še kakšne kikse, ki se počasi odpravljajo?
 

volan

Zelenc'
29. avg 2008
19
0
1
Imam ga par dni. Za moje potrebe super telefon, brez hujših pomankljivosti.

Ja, ima kapacitativni zaslon, torej se odziva na toploto tvojega prsta in ne na pritisk. Sem ravnokar probal, skozi tanko tkanino, papir, polivinil... vseeno dela!

Vgrajena navigacija je bolj za silo, recimo da za pešca ok. Uporablja google maps, zato rabiš internetno povezavo, da dela. Glede na dražje mobilike je razlika le v manjšem ekranu.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Citat:
Uporabnik volan pravi:
Ja, ima kapacitativni zaslon, torej se odziva na toploto tvojega prsta in ne na pritisk. Sem ravnokar probal, skozi tanko tkanino, papir, polivinil... vseeno dela!

Kapacitivni zaslon dela na prevodnost in ne na toploto, zato v rokavicah ne moreš z njim delat.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Citat:
Uporabnik volan pravi:
Ja, ima kapacitativni zaslon, torej se odziva na toploto tvojega prsta in ne na pritisk. Sem ravnokar probal, skozi tanko tkanino, papir, polivinil... vseeno dela!

Kapacitivni zaslon dela na prevodnost in ne na toploto, zato v rokavicah ne moreš z njim delat.
Potem pa moj Samsung Galaxy S nima kapacitivnega zaslona...
redface-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Citat:
Uporabnik volan pravi:
Ja, ima kapacitativni zaslon, torej se odziva na toploto tvojega prsta in ne na pritisk. Sem ravnokar probal, skozi tanko tkanino, papir, polivinil... vseeno dela!

Kapacitivni zaslon dela na prevodnost in ne na toploto, zato v rokavicah ne moreš z njim delat.

Ne vem od kje je ta fama, da na kapacitivnih zaslonih ne moreš delati z rokavicami. Pravkar sem si za hec nataknil dokaj debele vrtnarske rokavice in moj Galaxy S se je veselo odzival na vse dotike in potege. Kakih smučarskih rokavic pa žal nimam.
cheer.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Samsung Galaxy S - ko sem poskusil preko majice, je zaslon reagiral (skoraj normalno). Ko pa sem poskusil preko flisa, pa ni šlo več. Torej - nekje vmes je meja.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Ne vem od kje je ta fama, da na kapacitivnih zaslonih ne moreš delati z rokavicami. Pravkar sem si za hec nataknil dokaj debele vrtnarske rokavice in moj Galaxy S se je veselo odzival na vse dotike in potege. Kakih smučarskih rokavic pa žal nimam.
cheer.gif

Jest se nisem izmislil
smile-1.gif
Tukaj pod disadvantages piše: "Capacitive touchscreens cannot be used with gloves", Čez tanjše blago dela, samo malo močneje pritisneš. Deluje tudi npr. s kakšnim kovinskim predmetom (škarje).
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
DA ne bom nove teme odpiral.
V Nemčiji bom kupil Samsung Galaxy 3, ki bo seveda imel nemški OS. Je mogoče zamenjati jezik OS na poljuben ali ne?

Thx.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.024
113
......ali z nožem, vilico, šestilom, žreblom
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Saj se ni treba delat preveč pametnega, mar ne, če ne veš? Mislim, kar neki no.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Saj se sam zafrkava, ker sn jest probal na displayu s kovinskimi škarjami, ker sem jih imel glih pri roki. Mogoče škarje res niso najbolj primerne za drgnit po displayu
smile-1.gif
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Imam še eno vprašanje. Obstoječa navigacija deluje preko interneta ali preko vgrajenega modula. Če bi naložil gor, "sporttracker" bi mi žrl podatke, ali ne?
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Gps signal ne rabi interneta za delovanje, potrebuje ga Google Maps za prikaz karte, toda to med treningom ni pomembno.
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Glede na to, da je pri Debitelu razgrabljen, me zanima, če ste že odkrili kakšne pomankljivosti ali kikse?
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Zaradi QVGA zaslona, je malo manj aplikacij na Marketu, ampak nic pretresljivega za nezahtevnega uporabnika. Izdelava se mi osebno zdi malo poceni, sploh pri "Back" gumbu, tak da nevem kak je kaj na dolgi rok. Je pa lustn telefon, dokaj izboljsava HTC Tattooja.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik Mr_NO pravi:
DA ne bom nove teme odpiral.
V Nemčiji bom kupil Samsung Galaxy 3, ki bo seveda imel nemški OS. Je mogoče zamenjati jezik OS na poljuben ali ne?

Thx.

Na anglescino zagotovo, slovenscine pa najbrz ne bo.
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Lastniki Galaxy 5, ki uporabljate razne my tracker, sporttracker.....aplikacije, koliko vam zdrži baterija ob uporabljanju omenjenih aplikacij?