Šampon za mastne lase

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Kaj ne delajo več šamponov za mastne lase? Kamorkoli pogledam, za vse druge vrste las so šamponi, le za mastne jih ni.

Do sedaj sem uporbljala Dove za mastne lase, sedaj ga pa ne dobim nikjer več. So ga ukinili ali kaj?

Sem danes gledala v DM-u pa sem našla samo še Nivea za mastne lase H&S. H&S sem uporabljala vrsto let proti prhljaju, sedaj ga pa ne uporabljam več, ker so mi po njem začeli izpadati lasje. Za prvo silo sem zato vzela Niveo, da vidim kako mi bo ustrezala.

Kater šampon je najboljši za mastne lase in kje se ga lahko dobi? Pa naj ne bo premočan oz. naj ne bi dražil lasišča, saj si zaradi moram lase pogosto prati zaradi mastnih las. Kaj priporočate?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz imam Garnier Fructis, za mastne lase seveda, dobiš v lokalnem Mercatorju.

Deluje čisto super.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Poskusi še s koprivovim šamponom
wink-1.gif


drgač pa lekarna, pa vprašat, kaj kej priporočajo
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>Kater šampon je najboljši za mastne lase in kje se ga lahko dobi? Pa naj ne bo premočan oz. naj ne bi dražil lasišča, saj si zaradi moram lase pogosto prati zaradi mastnih las. Kaj priporočate?



Če ti ni težko dat kak € več, poskusi še Lush:



I love Juicy --> http://www.lush.hr/?lang=sl§ion=proizvodi_proizvod&id=205

Imajo ga tudi v steklenički po 100 gr, tako da ne vržeš preveč stran, če ti ne odgovarja
smile-1.gif




ali pa trdi šampon:

http://www.lush.hr/?lang=sl§ion=proizvodi_proizvod&id=115



Meni je I love Juicy fenomenalen
smile-1.gif




Aja, trgovina Lush veš kje je? Na starem trgu, v bistvu čisto na ovinku, na levi strani od Magistrata.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
moj nasvet bibil da si kupiš šampon za normalne lase!

ker več ko je dodatkov - prej dosežeš še bolj nasproten učinek - torej 'umetno' posušeni lasje se še bolj mastijo, da znormalizirajo stanje.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
moj nasvet bibil da si kupiš šampon za normalne lase!

ker več ko je dodatkov - prej dosežeš še bolj nasproten učinek - torej 'umetno' posušeni lasje se še bolj mastijo, da znormalizirajo stanje.

Točno to sem tudi jaz želel povedat. Tudi sam imam mastne lase in sem ugotovil, da teli kvazi šamponi za mastne lase čisto nič ne pomagajo. Sedaj uporabljam enega izmed litrskih šamponov iz Špara in sem čisto zadovoljen!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
V zadnjem delu..da uporabljaš litrske šampone, bi ti svetval da kupiš raje 'dober' šampon.

Ti pa so (po mojih izkušnjah pranja lobanje): Pantene Pro-V (super..samo drag), E'lseve, Schwartzkopf, Herbal(?..tu zdaj ne vem ali spadajao pod švarckopfa...nisem siguren).
Obvezno se izogibaj Garnier Fructis (katastrofa od prhljaja!)

seveda vedno je treba izbrati za normalne lase.
 

vejca

Pripravnik
Sama sem si prav z Garnier Fructis odpravila prhljaj.( tako da zame ni bil katastrofa)
Je pa res da je tudi določena vrsta šampona odvisna od las do las. Tako kot milo ali kakšna ostala zadeva.
Meni naprimer je pomagal, drugemu ne bo. Moja hči ga ne mara in uporablja Pantene pro-V in je z njim zelo zadovoljna.
Ne smeš pa teh šamponov uporabljati predolgo. Ko odpraviš npr. prhljaj začneš uporabljati šampon za normalne lase.
 

Lumpi

Zelenc'
5. sep 2007
27
0
1
Za "pozdravit" lase & lasišče priporočam uporabo FITOVAL šampona.
Tudi sama ne maram Fructisa. Res da lepo diši, sam efektiven pa ni.
Vsaj pri meni. Drugače pa ima tudi Subrina nekaj OK šamponov.
Pa še slovenski proizvod je.
smile-1.gif
 

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
Poskusi še s koprivovim šamponom
wink-1.gif

ja od "Dan na dan" šamponi so tut uredu... ta k vsebuje izvlečke koprive pomaga proti mastnim laskom... men je kr odgovarjal...
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
evo ti zelo dober šampon za mastne lase


Subrina recept šampon proti prhljaju za mastne lase
Vsebuje aktivno sestavino cink pirion, ki učinkovito odpravlja trdovraten prhljaj in preprečuje njegov ponovni nastanek. Tea tree oil z antiseptičnim učinkom pomirja lasišče, izvleček pomaranče pa pomirjevalno vpliva na delovanje žlez lojnic in s tem zmanjšuje mastenje las.


IMG_4_b.jpg
 

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
uuuu, to more bit pa dobra zadeva... To se da v trgovini kupt al sam v lekarni? ...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Receptovi so res OK (še ena fenica). Tudi meni Fructis odpade. Sicer sem pa trenutno na enem medicinskem (bom doma sčekirala, kaj je - je pa nemška zadeva) - ker sem izračunala, da tista dva evra razlike na nekaj mesecev uporabe ne odtehta sranja, ki ga tlačijo v druge preparate. Konkretno head&shoulders je tak primer, pa še kup ostalih, ki jih packajo na poljskem in transportirajo v nerazvite bivše komunistične države (SLO included).



Se ne splača.



BTW - Če kupujete robo, ki jo je običajno mogoče najti v Merc, Špar & co., pojdite raje v Mullerja. Da se izognete poljskemu sranju. Za lase se splača potruditi.
 
Nazadnje urejeno:

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik NeGrA pravi:
uuuu, to more bit pa dobra zadeva... To se da v trgovini kupt al sam v lekarni? ...

šampon lahko kupiš v vsaki večji štacuni (Mercator, Tuš, Spar)...

imajo pa sedaj akcijo ---> 200ml + 200ml brezplačno za ca. 2.5€
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Meni pa sta H&S in Fructis fenomenalna. Tak ti zmehčata, opereta in odišavita lase, da ne morem verjet. Po pranju so kot svila.
smirk-1.gif




ON: Nekdo je omenjal Fitoval.Po besedah strank z lekarne je zelo dober.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Tale predlog, da naj bi se uporabljal šampon za normalne lase vsaj pri meni ne deluje. Kadar mi je mojega za mastne lase zmanjkalo, sem uporabila materinega za normalne lase in mi ni ustrezal, že naslednji dan sem imela zelo čudne lase in hitreje so se zmastili. Zato se bom zaenkrat držala kar šamponov za mastne lase.



H&S in Fructis odpadeta, sem že poskusila in mi ne ustrezata.



Mogoče bi se odločila za tale Subrina Recept. Sestra ima Subrino za pogosto umivanje in je z njo zelo zadovoljna. Bo porebno poskusiti, kako mi bo ustrezalo.
 
Nazadnje urejeno:

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
@Kibibi najboljše je it v štecuno pa probat dobit čim manjšo pakungo pa potesterat. Ker vsakmu bo odgovarjal nek drug šampon. Meni osebno najbolj odgovarja Fructis, ki pa tebi oz. nekaterim ne. H&S se izogibam, ker mi potem izpade več las, kot mi jih pri frizerju odstrižejo.

Če ne boš nič našla, ti tudi jest svetujem kar ti je že MojcaG. Sicer šampona za lase nisem probal, ker nimam potrebe.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ja, tale Lush se dobro sliši. Ampak predvidevam, da je tale trgovina v Ljubljani, jaz pa se po Ljubljani potikam mogoče 2x letno in še to največkrat po BTC-ju ali pa po bolnici, če je res treba ...



A je mogoče takšna trgovina s temi proizvodi tudi kje v Mariboru? Ali se prodajajo izključno v njihovih prodajalnah?



edit: Sem opazila, da na njihovi spletni strani piše, da bo kmalu možnost naročevanja njihovih izdelkov preko interneta. Tako da če ne bo šlo drugače, bomo lahko tudi tako naročevali.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: