Audi zvok ob zavijanju

forplan

Pripravnik
24. apr 2017
32
1
8
Gre se za audi a4 2017, ki sem ga kupil pred kratkim. Sedaj sem opazil, da pri močnejšem zavijanju pri manjših hitrostih okoli 20 km/h se pojavi nekakšen zvok, težko opisat (WUN---WUN----WUN). Pač zvok se spreminja glede na hitrost recimo do 30km/h, potem ga ne slišim več. Tudi če odvijem recimo na polovico se ne sliši več. Pri normalni vožnji ne slišim nič, če tudi peljem recimo 20km/h.

Kaj mi svetujete, da sam malo pogledam predno ga vlečem k mehaniku :)
 

forplan

Pripravnik
24. apr 2017
32
1
8
Ja imam avtomatika...

Glede pumpe pa ko obračam na mestu se nič ne sliši... A nebi morala pumpa ob tem se tudi oglašat?

Do mehanika bo šel, ampak prej bi rad sam kaj prepoznal :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V obeh skrajnih položajih se lahko pumpa sliši, vmes pa ne. Preveri nivo servo tekočine. Ampak se sliši tudi na mestu, ko zmotaš v čisto skrajno lego.

Meni se bolj sliši kot drsanje gum po nečem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Gre se za audi a4 2017, ki sem ga kupil pred kratkim. Sedaj sem opazil, da pri močnejšem zavijanju pri manjših hitrostih okoli 20 km/h se pojavi nekakšen zvok, težko opisat (WUN---WUN----WUN). Pač zvok se spreminja glede na hitrost recimo do 30km/h, potem ga ne slišim več. Tudi če odvijem recimo na polovico se ne sliši več. Pri normalni vožnji ne slišim nič, če tudi peljem recimo 20km/h.

Kaj mi svetujete, da sam malo pogledam predno ga vlečem k mehaniku :)

Ležaj? Drsanje ploščic, krivi diski? Opcij je kar nekaj.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Ubistvu ja nekje ma lahko luft in pol v ovinku nekje nekaj drajsa ker se nekaj poda...

Ko pospeši pa potem samodejno izravna kolo zaradi vrtenja... (sistem žiroskopa)
 

Nik2502

Zelenc'
11. mar 2024
3
0
1
Gre se za audi a4 2017, ki sem ga kupil pred kratkim. Sedaj sem opazil, da pri močnejšem zavijanju pri manjših hitrostih okoli 20 km/h se pojavi nekakšen zvok, težko opisat (WUN---WUN----WUN). Pač zvok se spreminja glede na hitrost recimo do 30km/h, potem ga ne slišim več. Tudi če odvijem recimo na polovico se ne sliši več. Pri normalni vožnji ne slišim nič, če tudi peljem recimo 20km/h.

Kaj mi svetujete, da sam malo pogledam predno ga vlečem k mehaniku :)
Pozdravljen!

Ali si slučajno rešil ta problem z zvokom,ker imam iste simptome?
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Mel isti problem pred kratkim. Mi je šlo po glavi da je ležaj potem diski itd...

Šel nato do znanca serviserja ki mi je takoj rekel da so gume kar se je ugotovilo da je res. Jaz osebno ne bi nikoli pomislil na gume
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

corsol

Guru
11. mar 2010
2.664
821
113
Mel isti problem pred kratkim. Mi je šlo po glavi da je ležaj potem diski itd...

Šel nato do znanca serviserja ki mi je takoj rekel da so gume kar se je ugotovilo da je res. Jaz osebno ne bi nikoli pomislil na gume
Enaka/podobna izkušnja.
Ko sem dal gor zimske je problem izginil.