Ključavnica za kolo

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kaj pa zavarovanje kolesa pri zavarovalnici?
Ko sem jaz nazadnje spraševal, je skoraj edina možnost zavarovanja v domači zaklenjeni kleti/garaži. Nato seveda tudi policijski zapisnik o vlomu. Kraja zunaj? Praktično nemogoče zavarovati. Upam sicer, da se motim. V tem primeru me zanima kje :D
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Ena od "znamenitosti", ki mi je ostala v spominu od Pariza, so bili zaklenjeni ostanki koles. Priklenjeni okvirji, priklenjeni obroči. Del, ki ga je lastnik uspešno priklenil za nekaj trdnega, tat pa ni imel baterijskega orodja pri roki in je odnesel preostale dele kolesa.
Sistemska rešitev, ki bi kraje nekoliko zmanjšala, bi bila registracija koles. Tega si verjetno tudi ne želimo. Kot si ne želimo nadzornih kamer, kjer bi se videli mi in še kake podobne preventive, ki bi nekoliko povečala raziskanost kraj.
Zavarovanje bi bila rešitev, če teh kraj ni preveč. Če je kraj preveč, potem bo cena enostavno previsoka. Zavarovalnica ni dobrodelna ustanova, temveč organizacija, ki ima nalogo ustvarjati profit iz premij in tu in tam izplačati kako škodo.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Drži. Zavarovalnice bi v to šle, če bi bilo tega manj (in manj komplikacij z dokazovanjem, da si pravilno skrbel/zaklenil). V sedanji situaciji pa bi bila njihova tržna cena zavarovanja zelo visoka.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Z malo sreče ti na tleh ostane zlomljena ključavnica in potem velja? V spominu imam, da je bilo nekje napisano, da pri nas velja.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Z malo sreče ti na tleh ostane zlomljena ključavnica in potem velja? V spominu imam, da je bilo nekje napisano, da pri nas velja.
Moral bi se poglobiti v vse pogoje. Ampak ja, če z malo sreče ostane na tleh zlomljena. Pa še v tistem primeru lahko kaj "najdejo". Pač, tipična zavarovalnica. Kar hočem reči je, da je daleč od tega, da bi se lahko na to zanašal za kritje škode. Pa mislim, da tudi niso vse njihove ključavnice vključene v to shemo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
če ga ne bo mogle ukrasti pred trgovino in ga bo zelo mikal, se zna zgodit, da ti bo sledil do doma...
ali pa sem preveč filmov pogledal...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
Dandanes pogledajo na stravo, v garažna vrata zvrtajo luknjo za pogledat če je bicikel noter, pol pa naprej al pa ne.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Ko sem jaz nazadnje spraševal, je skoraj edina možnost zavarovanja v domači zaklenjeni kleti/garaži. Nato seveda tudi policijski zapisnik o vlomu. Kraja zunaj? Praktično nemogoče zavarovati. Upam sicer, da se motim. V tem primeru me zanima kje :D
Mi imamo zavarovano kolo vrednosti preko 5k pri Triglavu. Razložili so nam, da morajo v primeru kraje biti na voljo neki dokazi (prerezana ključavnica, vlomljena vrata, ...) in pa policisjki zapisnik. Ne gre skozi, če rečeš npr. da so ti ukradli kolo iz dvorišča.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Mi imamo zavarovano kolo vrednosti preko 5k pri Triglavu. Razložili so nam, da morajo v primeru kraje biti na voljo neki dokazi (prerezana ključavnica, vlomljena vrata, ...) in pa policisjki zapisnik. Ne gre skozi, če rečeš npr. da so ti ukradli kolo iz dvorišča.
Točno o tem govorim. Torej če imaš prerezano ključavnico si "zmagal"? Kaj komu preprečuje (razen pač morale in "poštenosti"), da ne bi enostavno nekje odložil prerezane ključavnice ter poklical Policijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Načeloma je tako, da naj bi se zaupalo policiji in zdravnikom - ne komplicirajmo, govorim predvsem s stališča zavarovalnic.
Poleg tega bi z lažnim dokazom sam storil kaznivo dejanje. Seveda to počnejo, vseeno pa tega ni toliko in verjetno ima to zavarovalnica tudi vračunano.
Z mojega stališča je to dokaj fer, če imaš kakšen dokaz, da so ti ukradli (v merah zdravega razuma) varovano kolo.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Dandanes pogledajo na stravo, v garažna vrata zvrtajo luknjo za pogledat če je bicikel noter, pol pa naprej al pa ne.
Zato pa je na stravi pod privacy controls, kjer lahko nastaviš radij, v katerem aktivnosti strava potem skrije. In radij ni sredina tvojega naslova, se ustvari naključen krog. Prav tako začetek in konec aktivnosti strava skrije, če je začetek ali konec nekje v tem radiju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Znanec ima e pecikl ki ga uporablja za take namene + gostilne in zaenkrat je še vedno ponosen lastnik.
Ima pa takšno abus ključavnico kot na linku par postov nazaj. Zložljiva, težka za znoret. Ampak na e peciklu te 2 kile nič ne pomenita.
Ampak nobena ključavnica ti ne pomaga, če zraven ne uporabljaš pameti. Zaklepanje vedno visoko na nekaj fiksnega in za okvir, ne za dolgo časa, po možnosti ne na nekih osamljenih mestih, brazilskih favelah, predelih za katere se ve da ima vsak blok svojega dilerja,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava in sad

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Ko sem jaz nazadnje spraševal, je skoraj edina možnost zavarovanja v domači zaklenjeni kleti/garaži. Nato seveda tudi policijski zapisnik o vlomu. Kraja zunaj? Praktično nemogoče zavarovati. Upam sicer, da se motim. V tem primeru me zanima kje :D
Kraja kolesa je preveč enostavna in imajo premalo možnosti za izsledljivost (ni registracije/tehničnih pregledov)...

Za kolesa velja kraja, samo iz zaklenjenega prostora (ne skupni prostor) oz iz ograjenega zemljišča. vendar mora biti kolo priklenjeno.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Mi imamo zavarovano kolo vrednosti preko 5k pri Triglavu. Razložili so nam, da morajo v primeru kraje biti na voljo neki dokazi (prerezana ključavnica, vlomljena vrata, ...) in pa policisjki zapisnik. Ne gre skozi, če rečeš npr. da so ti ukradli kolo iz dvorišča.
To velja tudi izven tvoje posesti, na primer pred trgovino?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
To velja tudi izven tvoje posesti, na primer pred trgovino?
NE!

1644843995117.png
 

Priponke

  • 1644843932348.png
    1644843932348.png
    83,7 KB · Ogledi: 101