Romi zmagovalci na Emi?

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Napak. Ocenjuje se celoten vtis in ne le muzika. To ni radijski tobogan. Je TV in vse ostalo igra veliko vlogo. Žal so pri koreografiji bili bedni prav vsi. Premikali so se kot paraplegiki. Pa ti drugače ne morejo, pri pevcih pa bi človek lahko pričakoval malce več domišljije ali vsaj energije.
O onih Romih pa ne bom. Tista dva tipa sta tako zavijala z očmi in mahala....pa še briljantine in Saško look..ni manjkalo.
 
Nazadnje urejeno:

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Ne morem verjeti, da še vedno niste preboleli strojan sindroma. Prav nobena skladba ni bila dobra, oziroma, to da ni popolnoma zanič še ne pomeni da je dobra.

Še vedno sem mnenja, da je Rebeko v glagolski obliki svojega priimka obdelal g.direktor RTV-ja in ji s tem pripisal nekaj glasov več.
smile-1.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Napak. Ocenjuje se celoten vtis in ne le muzika. To ni radijski tobogan.

kdo bo pa smrtne zrtve stel zaradi komada "Vrag naj vzame", ki se bo skoz vrtel povsod???

crazy1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Jah, ne vem kaj se pritožujete, saj naslov pesmi vse pove.
grin1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
ROme imam naravnost rad, dokler se iz njih ne dela maskot, ki naj bi pokazale rasizem med Slovenci.
Rebeke tudi ne prebavljam, a čisto laično ocenjujem, da je za publiko, ki gleda Eurosong bolj primerna in predvsem bolj na prvo žogo.
Ženska tudi obvlada marketing. Taisti komad je že posnela v hrvaščini, montira se videospot z lokalnim galebom in po moje računa tudi na nekaj konkretnih glasov južnih sosedov. Po moje bo dobila veliko iz Juge, tudi zato, ker jo tam že poznajo v medijih.

Globalno pa je bil nabor pesmi obup. Ob poplavi vsega dobrega se mi lansk zmagovalka zdi prav fenomenalno dobra. Še najboljši pa so bili Eroica. Kot da bi padli z Marsa na Planet opic. Vsaj peti znajo in to dobro.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Napak. Ocenjuje se celoten vtis in ne le muzika. To ni radijski tobogan.

kdo bo pa smrtne zrtve stel zaradi komada "Vrag naj vzame", ki se bo skoz vrtel povsod???

crazy1.gif

Najboljši miks za vso Slovenijo je itak poln štajerskih slavčkov, ki so v puberteti odkrili briljantino, ozke kavbojke, pederski nasmeh in splono zlorabo mikrofona. Pretiravam, a ob kakovosi slovenskih radijskih postaj bo Rebeka kvečjemu osvežitev. Poleg tega je komad narejen z mislijo na remixe, ki znajo ispasti čisto OK dokler ne bo prav vseh naredila ekipa DJ Timea.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
AfterEight. Ne vem, če jo je Naguzil. Dvomim.
Po moje je ljubiteljem romske glasbe zmanjkalo stanja na njihovem predplačniškem računu in jih je neslo za par glasov.
Razlika je res majhna, a je odraz ljudske volje. 100%. Raje tako kot kvazi komisija, ki bi zmago itak podelila Alenki Godec. Ups. Ne bi, saj ni tekmovala.... Komu pa? Verjetno kakšnemu Coletu.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik zmiguc pravi:
Ma kaj bi rajš cigote da nas predstavljajo v svetu.....

Ja maš prav.... a si nismo že dovolj sramote naredili s Sestrami, zdej bi pa vi radi še komajslovenskogovoreče cigane poslali tja? Jaz sem imel vtis da se ta jug zmeraj bolj seli na naše ozemlje (kar se tiče naglaska) in potem naj nas pa še zastopajo.

Sramoto so naredili samo v očeh homofobov... Odpeto je bilo bolje kot tole skropucalo od Rebeke. Včasih malo pogrešam strokovno komisijo, ki bi tele princeske vsaj malo zreducirala.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Še ena stvar. Zmago Rebeke Dremelj so verjetno delno povzročili prav konkurenti.
Menim, da je marsikdo v drugem krogu glasoval le zato, da ne bi zmagal komad z romsko melodiko.
Težko ocenjujem, koliko je bilo tovrstno spodbujenih glasov, zagotovo pa ne tako malo glede na antipatijo, ki v SLO še vedno vlada napram vsemu, kar je romskega.

Razlika je bila zelo skromna, manj kot odstotek vseh glasov. Tako so lahko prav ti glasovi povzročili prevlado.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Wacko, strokovna komisija je svoje rekla že pri izbiri tistih, ki so sploh nastopili. Lahko bi rekla še kakšno in bi imeli le finale, ne pa dva večera predfinalistov, ki sta bila pa res obupna, tako z glasbenega kot tudi voditeljskega vidika.
Recimo sobotna oddaja. Tako slabega voditeljskega para še nisem videl na nacionalki.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Pa vi to s svojo nestrpnostjo resno mislite? Saj ne morem verjet, kakšni homofobi so na tem forumu.

In kaj bi bilo narobe s tem, da bi nas predstavljali Romi? Res je, imeli so malo nedodelan nastop, ki pa je vsaj imel malo življenja v sebi.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Vse lepo in prav, Rebeke ne prenašam že od časov misic, pa vseeno. Zakaj je vsem Slovencem všeč vse kar je južnejše od Kolpe ali pa tujega izvora? Očitno nihče nima vsaj trohice narodnostne zavednosti. Po tej plati nas hrvati sekajo po celi črti.

Dosti raje poslušam slovensko domačo glazbo, kot pa razne Cece, Karleuše in Joksimoviče, da ne omenjam še koga hujšega....
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.280
3.687
113
davorinm.wordpress.com
ksz

Če bi Romi zmagali, bi pljuvali po njih vse do finalnega tekmovanja v Beogradu..., tam pa bi vsi navijali in čestitali za dober dosežek.

you make me sick (samo zaostal del foruma).
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.280
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Vse lepo in prav, Rebeke ne prenašam že od časov misic, pa vseeno. Zakaj je vsem Slovencem všeč vse kar je južnejše od Kolpe ali pa tujega izvora? Očitno nihče nima vsaj trohice narodnostne zavednosti. Po tej plati nas hrvati sekajo po celi črti.

Dosti raje poslušam slovensko domačo glazbo, kot pa razne Cece, Karleuše in Joksimoviče, da ne omenjam še koga hujšega....

Pa poslušaj Heleno&company, kdo ti brani. Vsakomu svoje.


Upam, da kdo ne posluša angleških komadov. Malo nacionalne zavesti ne bi škodilo.


(zgornje je sarkazem)
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Seveda. Ker sem cinik sem imel s frendom priložnost pljuvati čez glasbo in voditeljski par, vmes sem stankal 6 pack Bavarie, sedaj pa imam o čem pisati na forumu.

Tis, o kakšnih homofobih ti pišeš? Kaj je narobe s tem, da bi nas predstavljali Romi? V osnovi nič. Vseeno pa menim, da je v tej državici še kar nekaj izvajalcev, zato nimam prav nobene težave s tem, da je zmagala Rebeka Dremelj.
Ne podpiram pa tega, da zmagajo Romi le zato, ker so Romi in ker je fancy biti odprt, proevropski, vsespoštujoč, u iber korekten volilec levega političnega pola, ki je prav z Romi ustvarjal svojo medijsko kampanjo.

Rome bi seveda zlahka tudi sovražil. Enako kot klene Slovence, če bi prvi ali drugi (konkretni osebki in ne kar na splošno) skakali okoli, delali probleme, kršili zakone in se mirno sprehajali še naprej, ker bi policija imela zvezane roke.
In ja...Strojanovih ne bi želel imeti za sosede. Specifično in eksplicitno Strojanovih. Razlogov res ne bom ponavljal. Ne bi pa imel nič proti kakšnim drugim Romom, Albancem, Zambijcem ali Eskimom, dokler bodo živeli mirno in brez nadlegovanja ostalih.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
> Pa poslušaj Heleno&company, kdo ti brani. Vsakomu svoje.

Hehe, ne boš verjel, točno 3 osebe, ki mi grejo na organ so bile danes, dve so dostavili med glasovanjem:

nategnjeno Heleno, pa samovšečno Derendo
evil.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
ksz

Če bi Romi zmagali, bi pljuvali po njih vse do finalnega tekmovanja v Beogradu..., tam pa bi vsi navijali in čestitali za dober dosežek.

you make me sick (samo zaostal del foruma).

Da, seveda. Temu se reče pragmatična politika, kakršno dobro poznajo mnogi po svetu, tudi naši ljubi "prijatelji" v ZDA.
Ni načelna. SO what. Če bi zmagali ali se uvrstili visoko bi opravili svojo funkcijo, s katero bi bili poslani v BG. Takrat bi si zaslužili priznanje in pohvale. Dotlej pa bi jih mnogi (ne vsi) pljuvali, kar pa je povsem legitimno in stvar osebnega mnenja vsakega posameznika. Do njega ima nenazadnje pravico. Tudi do tega, da je lahko nenačelen. Seveda pa vsak s svojimi dejanji pove največ o sebi.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Vse lepo in prav, Rebeke ne prenašam že od časov misic, pa vseeno. Zakaj je vsem Slovencem všeč vse kar je južnejše od Kolpe ali pa tujega izvora? Očitno nihče nima vsaj trohice narodnostne zavednosti. Po tej plati nas hrvati sekajo po celi črti.

Dosti raje poslušam slovensko domačo glazbo, kot pa razne Cece, Karleuše in Joksimoviče, da ne omenjam še koga hujšega....

Pa [censored] no... zdej primerjaš balkansko glasbo s to, ki sta jo ta dva Roma izvajala? Potem v ta razred pade tudi Saška Lendero, ki je z mandolino strašila pred leti, ker je bilo pač moderno, ker je una Romunka zmagala... .mogoče je bil v tem komadu malce drugačen pridih, kar pa ne pomeni nujno slabo. Definitivno boljša zasnova komada kot "šubidudaaaaa a a a" komad od Rebeke. Sicer k sm jih vidu nahitro sm si tud jst mislu kaj sta to dva ena pacienta, pol k pa komad slišš pa dejansko izstopa po kvaliteti v letošnji konkurenci.

Tud jst ne prebavljam kakšne Cece ali Severine amapk tok slabo mi pa še ne gre da bi pa namesto njiju moral poslušat Saško al pa Rebeko... raje ne poslušam nič. Definitivno pa raje poslušam Jinx kot katerokoli slovensko missico... pa to še ne pomeni, da nisem zaveden Slovenec - samo musko mamo tok v kurcu (ok... so redke izjeme).

Pa še odgovor za tistega, ki je napisal, da bi strokovna komisija itak podelila vse pike Godčevi... valda... sej je z Derendo, Švajgerjevo, Gotarjevo in kakšno Pučerjevo ena redkih pevk ki dejansko znajo pet...