Romi zmagovalci na Emi?

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Gre se za to, da stari mački imajo glasbeno izobrazbo, velika večina vsaj, niso začeli peti po nekem miss tekmovanju. Niso si privoščili izjav a'la "Jaz rada pojem, peti sem začela že pri 6 letih.".....Jaz sem tudi začel peti pri 3 letih tako da sem pihal ko blesav v neko frulico, kar pa še ne pomeni pa sem bil glabeno nadarjen. Tako si te nekdanje missice predstavljajo da znajo peti. Potem pa jih vidiš v vsaki oddaji, ki pojejo na playback. Taki zame ne bodo nikoli glasbeniki. pravi glasbeniki napolnejo dvorane, hale, stadione, prodajo več tisoč plat, njihovi mp3 se vrtijo v avtoradiji nonstop, ne gled na 1 mesečni trend.
Tako da Rebeka Dremelj ---->f*ck off, pa bejž svirat 12 letnim punčkam v šole s tistimi tvojimi šalala besedili...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
če bi jim uspelo...je trab priznatid abi imeli veliko možnosti da zmagamo na eurosongu...ker volilnega telesa bibilopo vseh državah dovolj...in ob glasovih, ki so jih dobili na Emi....se ne bi bilo za bati za: Slovenia, 12 points
grin1.gif
 

Stric

Slojoomla boss
21. jul 2007
143
14
18
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
A je kdo gledal intervju z Rebeko sinoči pri Odmevih??? Ma ta ženska nima treh čistih
bonk.gif

Med drugim je komentirala Predinovo izjavo (ok, njegove izjave nisem ujela, a očitno je ni glih pohvalil...), da bi se moral zavedati, da se je njegov čas v Sloveniji že iztekel. Da je zdaj glavna zvezda Jan Plestenjak, ki je sposoben napolniti vse dvorane in njegovo glasbo imajo vsiiiiiiiii radi (hm, NOT ME) - Predin ima pa itak tako sofisticirano glasbo, da ga velika večina folka kao sploh ne razume.
Najboljša je bila pa res tista, da se mu je čas na slovenski sceni iztekel...
Super!!! Dobro se nam piše z novimi zvezdniki in umetniki (Rebeka, Dennis, Sebastian...)
cheer.gif


Juhubruhu (tu pa res manjka smeško, ki bruha)
grin1.gif

Zelo dobra izjava Dremeljce.
Čas je bil, da Predinu nekdo pove, kar mu gre.
Ne mi zdaj tukaj pisat, kako ima on dobre tekste. Aja, on ni pevec, on je pesnik.
bonk.gif
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
No, kaj je važno, če je Predin pesnik ali pevec? Važno je, da v njegovih pesmih imaš priložnost slišat vsaj dobro besedilo, to je pa natančno ena stvar več kot pri Rebeki Dremelj. Predin je pač odličen vokalist za svoje pesmi, je tudi nekoliko pomembno, kakšna je pesem, ker nek Pavarotti se tudi ne bi dobro obnesel v pesmi, ki bi naj izražala zaspanost, flegmatičnost in naveličanost. Tu pa Predin blesti.

Okej, Rebeka pa v bedastem playback-popu, ampak kljukcev, ki to izvajajo, je tako ali tako preveč. In še zmeraj več jih bo.
frown-1.gif


Jaz bi dal vsem missicam glasilke odstranit po kronanju. Saj to ni nič tako tragičnega, le še en korak bliže k popolni ženski.
evil.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Dzexon pravi:
No, kaj je važno, če je Predin pesnik ali pevec? Važno je, da v njegovih pesmih imaš priložnost slišat vsaj dobro besedilo

kaj ti pomaga, če eno in isto besedilo trajba že vsaj 10 let!? Fant, treba je kej novega naredit, se prilagajat trendu.
Mogoče je Predin "fin" samo za tiste ljudi ki se imajo za "fine"...dejstvo pa je, da na koncertih se ne gleda kako "fini" so ljudje, ampak koliko kart se proda.
Predin še okroglo dvorano v CD težko zapolni
evil.gif
Dober je edino za ljudi z Alzhajmerjevo boleznijo ki se čez pol ure itak ne spomnijo da bi že kdaj slišal kak njegov komad... večini ljudi pa malo preseda lajnanje enih in istih pesmi na vsakem klinčevem koncertu vsako leto.
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Predin bo kljub vsemu delal dokler se ne stegne.
uf-1.gif


Citat:
“Nekateri se morajo zavedati, kdaj je njihov konec in kdaj je dobro, da določene zadeve nehajo delati ... Zoran Predin je tisti, za katerega lahko rečemo, da je malo bolj sofisticiran in ga večina populacije v Sloveniji niti ne razume.”

Tako se je letošnja zmagovalka Eme Rebeka Dremelj v Odmevih odzvala na besede Zorana Predina, ki je v prispevku novinarke TV Slovenija dejal, da ko se pojavi ljudska volja, strada predvsem kakovost.

In kaj o predlogu, da bi končal kariero, in svojih “nerazumljivih” besedilih meni Predin?

“Mislim, da to ne drži čisto, ampak vseeno moram povedati, da svoje kariere ne bom zaključil in bom to počel, dokler se ne stegnem,”
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Včasih sem oboževal Lačnega Franza in Predina. Potem pa sem se ga tako naveličal, da lahko zaspim zraven po 5 minutah. Ok, tradicija in kontinuiteta nekaj šteje. Ne more pa biti zvezda za vse večne čase in vsem po vrsti soliti pamet kako naj bi delali.
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
kaj ti pomaga, če eno in isto besedilo trajba že vsaj 10 let!? Fant, treba je kej novega naredit, se prilagajat trendu.
Mogoče je Predin "fin" samo za tiste ljudi ki se imajo za "fine"...dejstvo pa je, da na koncertih se ne gleda kako "fini" so ljudje, ampak koliko kart se proda.
Predin še okroglo dvorano v CD težko zapolni
evil.gif
Dober je edino za ljudi z Alzhajmerjevo boleznijo ki se čez pol ure itak ne spomnijo da bi že kdaj slišal kak njegov komad... večini ljudi pa malo preseda lajnanje enih in istih pesmi na vsakem klinčevem koncertu vsako leto.

Kaj ti pomaga? Vsaj enkrat v desetih letih lahko eno pesem preposlušaš brez bruhanja. Pri novih trendovskih zadevah niti prvič ne gre skozi.

Osebno raje goltam staro monotono lazanjo kot nov in moderen drek, samo zato, da bi se prilagajal trendu. Trendi so za tiste, ki ne vedo, kaj sami hočejo. In svetovni trend glasbe je, da je vedno slabša. Da se pa trendovskega dreka največ proda, je pa jasno.

Kaj mi pomaga trend, če me sili na bruhanje? Meni, kot poslušalcu, nič, se pa verjetno za glasbenika bolj splača producirati drek, ampak to me kot poslušalca še najmanj briga.

Saj nisem ravno nek Predinov oboževalec, ampak če mi daš izbiro med njegovim zlajnanim komadom in novim svežim bleščečim komadom Rebeke Dremelj, pa si izbral nekako tak vrsten red: Predinov zlajnan komad, pištola, komad Rebeke Dremelj.
evil.gif


Predinov čas pa ne bo minil, dokler bo njegova glasba eno izmed redkih zatočišč pred to moderno in POPOLNOMA sintetično glabo, ki jo izvajajo ljudje, ki nimajo talenta niti za pisanje, niti za petje (v Predinovih pesmih zaslediš vsaj enega). Dokler bo zapolnjeval tržno nišo vsaj polkvalitetne glasbe, bo še imel dovolj prometa. Na koncu bo vseeno bolj uspešen glasbenik od katerekoli muhe enodnevnice, ki jih ustvarjajo trendi.

Na Predinov koncert gredo ljudje vsaj s specifičnim namenom in željo po glasbi, ne pa Dremeljca, ki je/bo nastopala v trgovskih centrih in oddajah tipa Spet doma kot kratka točka me dvema reklamnima blokoma in Galuničevim bluzenjem. Me prav zanima, kakšno dvorano bi ona napolnila, ko bi ljudi enkrat res vabila s svojim glasbenim repertoarjem, ne pa da med nekim kurentovanjem skoči ven z mikrofonom in ljudi dobi na levi nogi, ker se ne morejo dovolj hitro umakniti.
evil.gif


Da Predin komentira moderne slovenske izvajalce je pa res bolj PR poteza kot kaj drugega, ker to, da so večinoma za en kürec, tako ali tako že vsak ve - tudi brez Predinovega komentarja.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
jaz raje ne grem na noben koncert - na bruhanje mi gre tako Predin kakor pa wanna-be pevci/pevke brez posluha.
slediti trendu sem pa imel bolj v mislih - da nej ne spi, ampak nej dejansko še kakšen komad naredi. ne da bi moral svojo zvrst glasbe spremeniti.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Če ne poznaš Predinovega dela ga ne komentiraj. Tukaj se lahko prepričaš, da ne lajna prastarih komadov ampak je še vedno aktiven. Je pa res, da ne šopa singlov vn vsake dva mesca tako kot je v navadi Saškam, Žanam pa Rebekam...
Kdaj si nazadnje na radiju slišal komad od Rebeke, pa da je bil starejši od enega leta? "Keš bejba" mogoče?... pred leti je bila ultra uspešnica... po 5x na dan smo jo poslušal. Danes se pa noben tud spomnu neb kako približno gre melodija ali kdo je izvajalec. No od Lovšina pa kar redno vrtijo po radijskih postajah... kljub temu, da je "Gate na glavo" star že 16 let, da še vedno folk posluša. Pa tud melodijo "Sonček je..." se tud vsak dobro spomni. Zanimivo ane
wink-1.gif
Pa tako naveličani so ga že vsi.
A veš zakaj malo bolj kvalitetni glasbeniki ne šopajo vsako leto najmanj enega albuma? Zato, ker ga dejansko ustvarjajo... ker izdelajo album tako, da je cel poslušljiv. To kar pa naše zvezdnice izdajajo pa je ena "uspešnica" zravn pa je posnetih še 8-10 še bolj instant komadov - da ne prodaja glih praznega CD-ja.

Pa še glede "finosti" ... Predinova plata se bo prodajala tudi če se ne bo en mesec pred izdajo na vsaki procesji pojavljal in s posiljenim nasmeškom napovedoval novo plato. Predina folk pride poslušat tud če je karta 20€, Rebeko pa pride folk poslušat samo v sklopu ostalih dogodkov... večina folka je sploh ne posluša ampak rajš pir pijejo pa jo v rit gledajo. Zdej če šteješ ti folk, ki pride glasbo poslušat, pod fine, tud prov......

Rebeka je dobra samo v biznisu. Če sodite kvaliteto po tem kako podjetno se folk obnaša tud prov...

No tokle mam za pripomnt... drugače pa se stinjam z Dzexonovim postom. Sploh tista s kurentovanjem je svetovna
hysterical-1.gif


p.s.: Dremljova si nebi smegla privoščit take izjave... če se že igra da je pevka naj olepša še te debilizme ki se ji porajajo v glavi.
 
Nazadnje urejeno:

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Sem preklopu na EMO glih takrat, ko so imel skrajšano predstavitev komadov. Sicer sem bil sam doma, samo pri petem komadu me je blo pa že tolk sram da sem mogu program zamenjat.


P.s. ne najdem bruh smajlija
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Rebeka nima fajne riti, niti postave ali obraza ne. Pa tudi frizerja bi počasi morala obiskati, meni ni všeč.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
tale komenrtar glede Predina je bil res katastrofa, ki si ga ne bi smela privoščiti.

Je pa res da ima Predin pogosto kake komentarje glede novodobnih pevcev in njhovih pesmi ob tem pa pozablja nase na čase ko je tudi sam bil še mlad.....


Gate na glavo, pa dva svinčnika v nos
13.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
saj ne da bi podpiral Rebeko....mi je kot pevka (kakor tudi oseba) poponoma zgrešena.

pa tudi Predin mi ni všeč (kako besedilo še) interpretacija pa je za moj okus...noja...ni po mojem okusu
smile-1.gif
.


le vsi skupaj bi si lahko 'privoščili' malo več osebne kulture zlasti pri nastopanju v javnosti!
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
tale komenrtar glede Predina je bil res katastrofa, ki si ga ne bi smela privoščiti.

Je pa res da ima Predin pogosto kake komentarje glede novodobnih pevcev in njhovih pesmi ob tem pa pozablja nase na čase ko je tudi sam bil še mlad.....


Gate na glavo, pa dva svinčnika v nos
13.gif

Ko je bil on mlad, glasbenik ni postal vsak, ki je imel dobro rit in joške in se je v ospredje prebil s tekmovanjem za miss xy ali povečanjem jošk... predvsem pa so bili glasbeniki glasbeniki. Rebeka je po prvem komadu že začela s svojo kolekcijo spodnjega perila. Saški Lendero je glavna okupacija štancanje drugih instant pevk. Saj ne rečem - v biznisu so odilčne, samo naj se ukvarjajo z biznisom in naj se uslišijo naših čedalje bolj ubogih ušes.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
biznis jim gre dobro...to je!

In danes je vsak slišaš štikel oz ga pozna:

Ne grem na kolena,
ne bom le senca njena,
ne grem na kolena,,,,,

(saša lendero)


Po drugi strani pa....

Povej mi, kaj sanjaš preden zaspiš!

Ti hočeš svoj navadni dan
od črne kave do svežih pidžam,
jutra v copatih in časopis,
ki piše o vsem, kar si najbolj želiš

(Azra - Lačni Franz)

bojo te, po večini vsi, čukasto gledali o čemu je reč.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
ksz

Citat:
Vrag naj vzame vse kar je med nama
tvoje slike mečem zdaj na tla
vrag naj vzame zdaj naprej grem sama
trgam vse spomine da se čimprej konča.

iiiihaaaa.....komad gre hitro v uho....men je všeč...ne sicer za Evrovizijo, ampak ajde glavno, da je multipraktik zmagal
tongue-1.gif
 

mhmm

GIFtedALTER 08
22. jul 2007
2.370
0
36
Primerjaš Saškin največji hit (priredbo) z enim levim komadom od Franzov, ki majo vsaj 10 klasik , ki jih vsi poznajo.
smirk-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Res je... vsak, pozna "ne grem na kolena"... samo zanemarjaš, da gre vsakemu drugemu ob tem refrenu na kozlanje
wink-1.gif


Vprašaj se koliko folka bo čez 10 let še hotelo slišat ta Saškin komad. Ne da ga samo poznajo ampak da si ga recimo dejansko zaželijo kot glasbeno željo... Predinove komade stare 15+ let še vedno folk rad posluša
wink-1.gif


Po tem se loči pofl od glasbe. Saška bo mogla skos po medijih skakat, masirat joške in drugače metat kosti rumenemu tisku, da bo obstala na sceni. Predinu tega ni treba, ker folk sam najde njega...
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Ko poslušam ta odlična besedila se zmeraj spomnim na komad:

Citat:
dragi dedek mraz ti si res faca od èloveka
redno si obdaroval me za vsa nova leta
veš da sem bolj skromen deèko in da ne težim
letos pa si eno stvar res moèno želim

prosim dedek mraz uzakoni evtanazijo
za vse naše pevce ki tako zelo trpijo
rešimo jih muk ki jih rodijo srène rane
dragi dedek mraz to naj bo darilo zame