Robotski sesalci

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
349
83
Drugače smo mi raje kupili 2 cenejša robota (Viomi V2 in Viomi SE = 560 eur) za dve nadstropji kot enega dražjega (takrat je bil popularen Roborock S6, ki je stal dobrih 500 eur)... In ga ni potrebno prenašat gor pa dol po stopnicah... ;-) Samo v razmislek... ;-) Čeprav dan danes že skoraj vsi omogočajo več nadstropij...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Zdej pa moram res kupiti, VIOMI S9 za 590€. Je to to za ta denar? In naša garancija?

Ima kdo kakšen link za nakup rezervnih krp in vrečk?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Videl. Ampak si morda videl tehnične podatke pri Viomiju S9? Tale roomba sesa samo do 75 minut, sesalna moč je skrita in ne pomiva.

Le zakaj naj se odločim za ta nakup? Sem morda kaj spregledal?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Se moraš sam odločiti. Tale Roomba pri meni sesa 1 uro 34 min, potem se gre polniti in sprazniti koš in sesa naprej, kjer je končal.

Tudi Viomi S9 ne pomiva, pomiva Scooba 300 ali 400 serija, to, da pa za seboj vleče vlažno krpo, to ni pomivanje, kakor tudi ena mala UV lučka na robotu, kar so imeli pred časom eni kitajski roboti, še ni razkuževanje prostorov, pa vendar marketing je iznajdljiva veda.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Tole scooba sem gledal tudi jaz. Osebno se mi zdi resitev slabsa od tega, da robot vlaci za sabo mokro krpo. Na parketu mogoce boljse, na ploscicah pa definitvo slabse, se posebej ce so to ploscice z visokim sijajem. Na ploscicah ne zelis krtace ki ti krtcaci, ker se poznajo potem crte, ki jih ne odstrani niti zadnji del kjer posesa vodo. Medtem ko na roborocku, viomi ipd je krpa ki jo vlaci za sabo lahko tako malo navlazena, da crt za sabo ne pusti, je pa vseeno toliko vlazna da kaksne packe vseeno pocisti lepo. Poleg tega ce imas ploscice imas verjetno tudi kak tapet, kar se mi zdi da scooba naredi samo se vecjo stalo, medtem ko viomi gre gladko cez. Sicer pa bi si osebno za viomi zelel, da bi imel se gumijasto letvico, da bi ostanke vode na ploscicah pobrisal in posesal, ampak bi rabil en senzor za tapet. Scoobe sicer nisem testiral, je pa na youtube vse lepo prikazano.
Poleg tega roomba je tudi ugotovil, da tole ni najbolj ok, in imajo sedaj braava serijo ki isto vlaci cunjo za sabo.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Zelo zelo se motiš, Scooba ni to, kar ti podajaš ljudem. Kaj misliš z tapet mi ni jasno, da imaš ploščice in na stenah tapete ali ???

V glavnem če imaš papirne ploščice pa se bojiš, da jih ogrebe, potem raje le z suho krpo....

Dejstvo je, da Scooba sčasoma očisti vse fuge v nulo piko, na ploščicah se nič ne pozna, na koncu, ker jih na koncu samo še suši.....

Glede Brave, pa je tako ni je zasnoval Irobot, ta je le kupil firmo MINT pogooglaj Mint robots, zaradi patentov, za kamero in čiščenje po vrsti, kar je bilo ceneje, kot Samsungu plačati patente, potem, pa so zadevo preimenovali v Brava in celo posodobitve naredili........

Pa še to Brave se ukinjajo, pride boljši pravi ala Scooba pomivalec ven .......
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Tapet je tepih po primorsko. No v glavnem scoobe pac ni za kupovat v tem trenutku, ker je ze 5 let mrtev. Pomeni rudi da nima nic naprednih navigacijskih funkcij. Ko, ce pride nova scooba se bo morala pa se dokazat, tako kot vse drugo.

Glede fug pa imas prav, tam je krtaca ucinkovita. Za po ploscici pa ne verjamem, ker vse kar sem pregledal posnetkov, pusca za sabo zelo mokre ploscicce in to je recept da po susenju ostanejo fleki (da ne bos spraseval kaj je to, to so lise), zelo ocitno in motece na gladkih svetlih sijajnih ploscicah.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Zelo malo ljudi ima tako spolirane ploščice , da bi to opazilo, sedaj pa še 1X Scoba pomiva drgne in sesa, na koncu pa samo še sesa in s tem posuši vse, zato glej potem cel video vsa dejanja in ne le moker prehod, kjer pač ne pobere čisto vsega, pač pa glej na koncu , ko ne moči nič več, samo še suši....

Samo ja, ti praviš, da oni, ki se z eno mokro krpo podijo tisto je pa premija ??? ;) a tvoja žena tudi jogger namoči in brez izpiranja ali česar koli s tem istim joggerjem prefura celo stanovanje, lis pa čudežno ni ?

Je pa res , da najboljša pomivačica je navadno res " fata" samo tista, pa res računa 10 eur/ uro....
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Zelo malo ljudi ima tako spolirane ploščice , da bi to opazilo, sedaj pa še 1X Scoba pomiva drgne in sesa, na koncu pa samo še sesa in s tem posuši vse, zato glej potem cel video vsa dejanja in ne le moker prehod, kjer pač ne pobere čisto vsega, pač pa glej na koncu , ko ne moči nič več, samo še suši....

Potem mi pa prosim tak video tudi pokaži, jaz ga nisem našel. Res pa da je to že dolgo nazaj, ko sem iskal in mogoče tudi se ne spomnim več dobro, ampak, po videnem sigurno nisem bil kaj preveč navdušen. In ja, žal imam točno take ploščice, da so skoraj bele, popolnoma gladke polirane in sijajne. Vidi se vsak drek gor.

Samo ja, ti praviš, da oni, ki se z eno mokro krpo podijo tisto je pa premija ??? ;) a tvoja žena tudi jogger namoči in brez izpiranja ali česar koli s tem istim joggerjem prefura celo stanovanje, lis pa čudežno ni ?

No ni treba zdaj polagati besedev usta, nisem rekel, da je to premija. Po videnem, je pa brez lis ali pa le minimalno. Ima pa, vsaj zame, tudi pomanjkljivosti. Kakšne, ti verjetno nič ne pomeni, da bi ti jih razlagal, tako da ti jih pač ne bom.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
349
83
Sami imamo doma Viomi SE in je super sesalec... Priloženo ima le kombinirano (2v1) posodico.

Imaš 70m2 površine "sesalne" ali bivalne? Ker mi imamo nekje 45m bivalne površine, sesalne pa nekje 33m2 in ko posesa (ter pomije), ostane še nekje 70% baterije ter malo vode v posodici (pri nastavljeni 2 stopnji močenja tal ter najvišji sesalni moči). Dobiš ga ze ža dobrih 250 eur iz EU..

Edit: glede preostale baterije bom danes še preveril, ker se mi zdi, da je 70% baterije ostalo pri "medium" sesalni moči... Bom preveril in javim... ;)

Za dodatna vprašanja samo napiši... ;-)

BTW: sam iščem še eno kombinirano (2v1) posodico za VIOMI robotske sesalce... Če slučajno komu doma stoji, sem zainteresiran... ;)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Kaj se ta trenutek kupuje od robotskih sesalnikov?

Imam roombo 581, ki pa se ji že malce pozna 10 let dokaj rednega čiščenja. Zadeva pa v osnovi še vedno služi namenu... Bi pa vseeno imel nekaj, da mogoče še malce pobriše za sabo in da ima kakšno napredno funkcijo.

A to razni Viomiji in podobno, bodo tudi vzdržali 10 let rednega delovanja ali so to sedaj bolj igračke?
Ker gledam Viomi SE, ki ga dokaj hvalijo stane samo 200€. Dam sicer tudi več, če je kakšna pametna razlika.

Sesati mora predvsem mačje dlake.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Sam sem si 2 meseca nazaj kupil Viaomi SE, moj prvi robotski sesalec. Nisem prevec zadovoljen, mogoce sem prevec pricakoval, ne vem. Je OK, posesa po velkem, ampak je pa potrebno iti se za njim.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Sam sem si 2 meseca nazaj kupil Viaomi SE, moj prvi robotski sesalec. Nisem prevec zadovoljen, mogoce sem prevec pricakoval, ne vem. Je OK, posesa po velkem, ampak je pa potrebno iti se za njim.


Zanimivo... 10 let staro roombo če pošlješ za ročnim sesanjem, najde še en kup svinjarije :)

In praviloma če dela vsak dan, pobere vse moteče zadeve. Je res, da vseeno sesamo 1x tedensko še na roke, ampak to bolj zato, ker smo tako navajeni.

In kaj ti recimo pusti?