Robotski sesalci

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.975
5.065
113
Mah odvisno. Če imaš zafrnjen tloris, in ga prenašaš iz prostora v prostor, potem ti je vseeno. Kupiš nekaj ugodnega. Vem pa da prejšnji Hoferov je vseeno sesal v nekem redu. Je pa res da mappinga ni delal ali imel. Samo baterija je bolj za kako garsonjero.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.975
5.065
113
Kaj jaz to prav razumem...v 2023 prodajajo za 500€ tumasti sesalec??
Ne tumasti so za 120 do 150 eur. Ostali že premorejo nekaj pameti. Mapping stanovanja so pa tam kot si napisal. Rowenta vem da za 300 eur tudi že premore mapping. Skratka, tega je mnogo na trgu. Vsi pa bolj ali manj opravljajo svoje delo tako ali drugače.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Za te robotske pometalce (sesalci to namreč ravno niso), je najbolj pomembno, da opravijo s smetmi na tleh, ko ni nikogar doma. A ima kako pamet ali ne, je povsem postransko, če opravi nalogo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis in MrDaco

raners

Majstr
4. mar 2008
2.717
368
83
Za te robotske pometalce (sesalci to namreč ravno niso), je najbolj pomembno, da opravijo s smetmi na tleh, ko ni nikogar doma. A ima kako pamet ali ne, je povsem postransko, če opravi nalogo.
Pepe, meni se vseeno zdijo kar sesalci, ker res odlično posesajo smeti po stanovanju... In imamo poceni robotka (za 160 takratnih eur - Viomi SE).. In še enkrat, res odlično sčistijo stanovanje.. ;) Tudi ti ta poceni.. Ima možnost tudi mokrega čiščenja (zadaj vleče mokro coto) in tudi to presenetljivo dobro dodatno sčisti stanovanje (pobriše kar nekaj flekov).. ;) Tudi navigacija je odlična in nič ne spustijo..

Ampak pri dražjih (s samočistilnimi postajami) imaš še večjo učinkovitost in preprostost uporabe (se tudi sami sčistijo - spraznijo koše, sčistijo mokro coto, itd)..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.592
498
83
Se povsem strinjam. Moja je zelo natančna glede čistoče. 2 meseca imamo roborocka, od takrat še ni uporabila sesalca v prostorih kjer je prisoten robot.
Imamo še klet in višje nadstropje pa ga enostavno samo prenese po stopnicah in pritisne gumb. Robot sam takoj ugotovi kje je in vse počisti. Imamo tudi 2 psa tako da nam je bila ta investicija nekaj najboljšega v zadnjem času. Nobenih dlak nikjer
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.975
5.065
113
Malo off... obsedeni z čistočo obenem pa 2 psa v bajti. Velikokrat slišim to in moram priznat da se čudim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.592
498
83
Čivavi.
Pred tem je vsak da sesala, tako da nam je šla že pošteno na živce.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.453
4.552
113
Mene bolj skrbijo tisti, ki imajo robotka pa pravijo, da že mesece niso rabili sesat. Ker...imam robotka, pa niti slučajno to ne pomeni, da ne rabiš z navadnim sesalcem iti redno čez kakšne kote, nedostopna mesta, ki jih v nekem normalnem stanovanju/hiši ni malo in tam se običajno nabira največ svinjarije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.592
498
83
Mene bolj skrbijo tisti, ki imajo robotka pa pravijo, da že mesece niso rabili sesat. Ker...imam robotka, pa niti slučajno to ne pomeni, da ne rabiš z navadnim sesalcem iti redno čez kakšne kote, nedostopna mesta, ki jih v nekem normalnem stanovanju/hiši ni malo in tam se običajno nabira največ svinjarije.
Kaj pa vem, odvisno od postavitve, mi imamo precej minimalistično stanovanje, čim bolj prazne in prostorne sobe
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.610
94
48
Mene bolj skrbijo tisti, ki imajo robotka pa pravijo, da že mesece niso rabili sesat. Ker...imam robotka, pa niti slučajno to ne pomeni, da ne rabiš z navadnim sesalcem iti redno čez kakšne kote, nedostopna mesta, ki jih v nekem normalnem stanovanju/hiši ni malo in tam se običajno nabira največ svinjarije.

Jaz 1x na mesec še vedno tudi na navadnega
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Viper_XxL , sicer je dražji kot tvoj budget, ampak TOP sesalec, ki dejansko briše pod: https://www.geekbuying.com/item/Roborock-S7-Max-Ultra-Robot-Vacuum-Cleaner-520519.html. Se ga dobi za malenkost pod 800 eur s kodami... Ampak ta sesalec dela vse sam - pred sesanjem namoči krpo, po sesanju opere krpo in jo tudi posuši. Med sesanjem pa krpo pritiska na tla in jo tudi hitro premika levo desno, tako da dejansko pomiva.. Torej s takim kompletom nimaš dejansko nič dela - le vsakih par tednov dolivat čisto vodo, odlivat umazano in menjavat vrečke za prah.. No, in vsakih par mesecev malo pregledat stanje in ščistit postajo.. ;)

Se dobijo tudi cenejši podobni modeli, ki npr. tudi pritiskajo dve rotirajoči mokri krpi na tla in dejansko brišejo tla (verjetno tam med 500 in 600 eur), ampak naj bi ta Roborock S7 Max Ultra bil TOP model, kar se tiče zanesljivosti in tudi specifikacij.
Imaš pri roki kako delujočo kodo. Sem jih probal par, pa nobena ne deluje za S7 Max Ultra.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Povsem narobe razumeš, ta sesalec je sedaj postal I8 samo z dodatnim še mokrim koškom, ki tudi "pomiva" pa celo krpo otresa .... sicer pa J9+ po testih popapca konkurenco, so pa dobri modeli tako ali tako, pri Irobotu dalj časa, ker niso tako tumasti, ko konkurenca, ko moraš vsaj na 2 leti novega kupiti, da si v koraku s časom in, da sploh še deluje.... roombe delujejo tudi po 10 in več let, ob primernem vzdrževanju, jasno pa funkcije ostajajo, prihaja pa drugo leto model, ki bo šel tudi po stopnicah, pogoj bo samo minimalna globina stopnice 30 cm....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.975
5.065
113
O delovanju je res. Naša stara roomba 780 stara 10 ali 12 let (pozabil kdaj smo jo sploh kupli) je zdaj romala v klet in bo tam dalje sesala party room. Edino baterijo bo že 4to dobil počasi.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.068
1.276
113
Roborock s5 isto star dela se vednp s prvo baterijo.. Vsak dan. Dvakrat. Zato kar nehajte s temi posplosevanji.

Glede roombe i7.. Za isto ceno dobis roborock s8, ki je neprimerno boljsi robot. Letosnji model, ne 5 ler star. Veliko vecja sesalna moc, boljsi roller spodaj, mop, ki vibrira in dejansko spuca. Da o bateriji ne govorim