Robotski sesalci

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Andy1, okoli slik zelenega CHM-ja in teh slik svinarije v CHM-ju dviguješ občutno preveč prahu, problem je redek, sicer pa ta, na sliki, je tretji model v seriji.

BTW ne piši naredijo pa nič...zaprt ležajni sistem ..... ja , da te spomnim, tem ležajem se reče ball bearing in to se da dograditi, vseeno, pa je imela predhodnik tega zelenega CHM modula, črni CHM modul to serijsko, žal se pa tam pojavljajo drugačni zapleti in so opustili, imam sam robote z vsemi 3 tipi teh CHM jev razen čisto zadnjega, skratka ta del ni tako kritičen, kot nekateri, ki te ležaje na tujih forumih prodajajo prikazujejo. Modifikacije so vedno in povsod, so gibalo razvoja, zato ne piši v smislu, na starih so šparali zdaj so pa popravili, ker to enostavno ni res !


BTW razdrl in očistil sem vsaj 15 modulov CHM a od serije 4 in 5 in niti pri enem, pa so bili tudi precej rabljeni v mojih rokah, ni bilo niti 1/2 svinarije na slikah, ne trdim, pa, da se ni nič našlo, vendar do poškodb ni prišlo nikjer, razen na par modulih, ko je na seriji 4 zaradi slabe kvalitete pokrova CHM-a , tam kjer so vpeti ležaji, spodnji del na tvoji sliki, ko je bil ta del razpokan, na več mestih, pa ne obrabljen ampak razpokan, po ojačanju z sekundnim limom v kombinaciji z ojačitvami, delajo vsi ti moduli še danes.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Sicer pa tisto o 1000 ciklih me je pa res
hysterical-1.gif

Je ta smeh namenjen Roombini NiMH bateriji ali NiMH bateriji na splošno?

Samo Roombini in samo originalni!

Hmm. Katere pa priporočaš za nadomestne? Ali je morda bolje, da vzamem 12 celic modelarskih NiMH in si naredim svoj pack?
 

m_k

Pripravnik
3. okt 2007
32
0
6
Sem kupil Roombo na Petrolu. Zraven nisem dobil SLO garancije in navodil. Kaj ste ostali dobili na Petrolu. Zanima me predvsem garancija. Zraven sem dobil garancijo v n jezikih, seveda brez slovenščine. Če je kaj narobe ali lahko uveljavljam s to mednarodno?

lp
 

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
SLO navodila so zataknjena čisto za (v) rob škatle, tudi sam sem jih komaj našel. Še enkrat preglej celo škatlo, sigurno so priložena.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Tako je. Moja so bila zataknjena v rob, med dvema plastema kartona.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Sicer pa tisto o 1000 ciklih me je pa res
hysterical-1.gif

Je ta smeh namenjen Roombini NiMH bateriji ali NiMH bateriji na splošno?

Samo Roombini in samo originalni!

Hmm. Katere pa priporočaš za nadomestne? Ali je morda bolje, da vzamem 12 celic modelarskih NiMH in si naredim svoj pack?


To sem tudi jaz delal ...ena firma iz Trzina ima celo 4500 celice in ja pride sicer, kot nova original... sicer sam naročam iz USA seveda samo od preverjenih, pa še tam sem imel že tudi težave, da pa ne omenjam, da skoraj vsak proda baterijo 3300 mah, sestavljena pa je iz celic po 2600 mAh
bonk.gif
 

m_k

Pripravnik
3. okt 2007
32
0
6
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Tako je. Moja so bila zataknjena v rob, med dvema plastema kartona.

Sem škatlo še enkrat pregledal, jo kopmletno razstavil in nič našel. Za navodila se ne sekiram. Ali je tam bila zraven tudi garancija? Imam pa še naslednji problem, usijal sem račun, ne vem kako je to možno, ampak je, tako da garancija pa pa.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Pa povej, da ni bilo zataknjenih navodil, ker v navodilih je garancija. Tam je zapisana tudi serijska številka Roombe.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Ko toliko govorite o tej novodobni Fati sem jo tudi sam naročil pride v četrtek.
Na zalogi je še 18 kosov :D

Komaj čakam, da se popelje na sprehod po stanovanju.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Šel na petrolov servis....povprašal kako je z temi sesalci in reče prijazni prodajalec "prosim počakajte trenutek" Nato mi pravi a bi jo sedaj naročili in odkimam nakar mipove, da bo roomba prišla v četrtek na ta petrolov servis in da imajo po celi sloveniji še 18 kosov na zalogi. To je bilo danes okoli 8 ure zjutraj.

Baje so te roombe od merkurja in to imajo kot kompenzacijo :D
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Pa saj lahko zelo ugodno kupite pri Anilesu v Ljubljani, ima kar Ok cene, pa še več modelov ima !

Tam je nek prodajalec Jože, on kar obvlada tele Roombe !
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Men tudi ni jasno, kaj so se vsi zapalili za te Rombe, saj če se malo bolje okol obrneš, ga dobiš za zelo primerljivo ceno.
Res je pa, da to ne bo Romba Elite - mogoče bo še celo boljši
tongue-1.gif
 

m_k

Pripravnik
3. okt 2007
32
0
6
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Men tudi ni jasno, kaj so se vsi zapalili za te Rombe, saj če se malo bolje okol obrneš, ga dobiš za zelo primerljivo ceno.
Res je pa, da to ne bo Romba Elite - mogoče bo še celo boljši
tongue-1.gif
Pa katera je ta primerljiva cena in kateri model. Jaz nisem nič kaj primerljivega našel.
 

m_k

Pripravnik
3. okt 2007
32
0
6
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Skoci tja, kjer si ga kupil, pa ti bodo se 1x sprintali racun, ce imas recimo slip od kartice
Račun sem dobil še 1x, navodil nisem dobil. važn je račun.
 

Jst10

Pripravnik
1. sep 2008
150
0
16
Če še koga zanima: zaloge so sicer res pošle, a naj bi jih kmalu dobili nove ...