Revolut bančni račun

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Revolut odpira podružnice.

Preko Revolut Payments Ireland Ltd:
- Portugalska
- Španija
- Francija
- Belgija
- Nizozemska
- Nemčija
- Italija

Preko Revolut Payments UAB:
- Madžarska

Preko Revolut Bank UAB
- Poljska
- Romunija

V teh državah bo imel Revolut IBAN države uporabnika.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Sem support kontaktiral pa nimajo pojma zakaj ne deluje, tako da sem naredil printscreen trenutnega stanja in nakupov v tem obdobju.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Revolut je UK uporabnikom omogočil varčevanje v dolarjih z 0,65% obrestmi. Verjetno bo prišlo taka ponudba tudi v EU

Revolut, the financial services superapp with over 13 million customers worldwide, has today announced its latest product for the UK market with the launch of its easy-access USD Savings Vaults, in partnership with Investec, offering interest rates of 0.65% AER for Revolut Metal subscribers, 0.50% AER for Premium customers and 0.40% AER for Plus customers on USD funds.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Ker revolut omogoča nakup kriptovalut, kakšna je provizija pri nakupu, prodaji,.. kako je potem s Fursom, davkom , ....
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Glede provizije ti piše preden začneš trgovat. Davkov na kripto zaenkrat ni.

Bi pa me zanimalo če kdo ve kaj več glede investiranja v zlato preko revoluta. Kaka oblika investiranja je to? Ker na njihovi strani nič ne piše. Piše samo da investiraš v zlato, ki ga oni fizično držijo. Je to etf? Etc?
Če si izplačam nazaj na račun, plačam davek? DDV?
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Glede provizije ti piše preden začneš trgovat. Davkov na kripto zaenkrat ni.

Bi pa me zanimalo če kdo ve kaj več glede investiranja v zlato preko revoluta. Kaka oblika investiranja je to? Ker na njihovi strani nič ne piše. Piše samo da investiraš v zlato, ki ga oni fizično držijo. Je to etf? Etc?
Če si izplačam nazaj na račun, plačam davek? DDV?
Hipotetično: se pravi kupim na revolutu za 1000 € bitcoinov, čez 1 leto prodam za 1200 €, potem furs, CSD,.. ne težijo?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Neko foro imajo s trgovanjem. Če delaš dosti transakcij letno, potem je to trgovanje in plačaš davek. Če pa kupiš in držiš, pa ne plačaš nič. Ampak vprašanje kako dolgo bo to še tako. Ker se btc že preveč vlači po medijih in vleče na sebe pozornost
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
In ta zadeva je čisto subjektivna: "Obdavčeno je kadar gre za dejavnost". Kdaj gre za dejavnost? Odvisno s katero nogo je vstal birokratek na fursu ki dobi tvojo prijavo v roke.

Ti pa zagotovo ne bo nihče težil, če kupiš in prodaš čez eno leto. Na piki imajo traderje. Vsaj zaenkrat.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
glihkar teče beseda o digitalnem davku v parlamentu, lmš pritiska za cimprejšnjo vpeljavo, baje smo že pozni, denar polzi skoz prste.
 
  • Jezen sem
Reactions: Mare2

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Revolut imam kar precej časa in sem zadovoljen. Sedaj pa bi rabil še kreditno kartico. Koliko je zanesljivo, da bo imel revolut kreditno kartico tudi v SLO? Sicer sem ciljal na Diners a so prepogoltni.