Revolut bančni račun

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja, to sem izkusil enkrat lani ali predlani, ko sem želel dobiti kartico s tujim BIN za google pay. Pri drugi virtualni so mi zaračunali nekje 6 eur se mi zdi. A ta disposable sama menja številko, ko opraviš nakup ali moraš ročno?
Ko izvedeš plačilo, se samodejno pojavi nova številka, pri čemer dobiš tudi push notification.
Se mi je sicer že zgodilo, da je stara disposable po plačilu izginila, nova se pa ni pojavila, ampak je bil verjetno bug in sem jo samo še enkrat dodal. Lahko je pa tudi sam pobrišeš in še enkrat dodaš, če si jo kam vpisal ampak recimo niso izvedli transkacije, vseeno pa hočeš novo številko iz varnostnih razlogov.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Je že kdo skenslal slo banko in uporablja revolut za prejemanje plače in plačevanje trajnikov (bob, triglav, vzajemna...)?

Na firmi sem vprašal, pa je rekla, da more preverit

Slovenskega TRR nimam več, trajni nalogi delajo brez problema (na Revolut in N26). Tudi direktne bremenitve, ki jih imam na N26, delajo brez problema. Sam načeloma za te zadeve raje uporabljam N26, saj je Revolut, od kar ga imam, že dvakrat menjal TRR številko (ob pridobitvi UK bančne licence in zdaj še ob prehodu na evropsko (LT) licenco) in je potem treba te spremembe vsakič znova javljat in spreminjat direktne bremenitve pri vsakem ponudniku. N26 pa ima že od nekdaj isti TRR in verjetno tudi v bodoče ne bo sprememb.

Za nakazila plač, refundacij, izplačila nagrad, skratka kakrših koli nakazil znotrja SEPA območja ne sme biti razlik. Kar določa
9.člen uredbe 260/2012 Evropskega parlamenta (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/SL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32012R0260&from=EN) in govori o tem, da morajo vse države člane tretirati vse račune v SEPA območju enakovredno.
V nasprotnem primeru je tukaj 7. člen, ki opredeljuje kršitve in globe ( https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina?urlid=20132&stevilka=34 )

Če je kakšno računovodstvo bolj trmasto in neprilagodljivo (ponavadi zaradi tega, ker določeni progarmi avtomatsko forsirajo "SI56" prepono in morajo potem nakazila na ne "SI" račune vnašati ročno), jim lahko komot prilepiš te dve povezavi. Se ponavadi hitro omehčajo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in sad

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Slovenskega TRR nimam več, trajni nalogi delajo brez problema (na Revolut in N26). Tudi direktne bremenitve, ki jih imam na N26, delajo brez problema. Sam načeloma za te zadeve raje uporabljam N26, saj je Revolut, od kar ga imam, že dvakrat menjal TRR številko (ob pridobitvi UK bančne licence in zdaj še ob prehodu na evropsko (LT) licenco) in je potem treba te spremembe vsakič znova javljat in spreminjat direktne bremenitve pri vsakem ponudniku. N26 pa ima že od nekdaj isti TRR in verjetno tudi v bodoče ne bo sprememb.

Za nakazila plač, refundacij, izplačila nagrad, skratka kakrših koli nakazil znotrja SEPA območja ne sme biti razlik. Kar določa
9.člen uredbe 260/2012 Evropskega parlamenta (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/SL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32012R0260&from=EN) in govori o tem, da morajo vse države člane tretirati vse račune v SEPA območju enakovredno.
V nasprotnem primeru je tukaj 7. člen, ki opredeljuje kršitve in globe ( https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina?urlid=20132&stevilka=34 )

Če je kakšno računovodstvo bolj trmasto in neprilagodljivo (ponavadi zaradi tega, ker določeni progarmi avtomatsko forsirajo "SI56" prepono in morajo potem nakazila na ne "SI" račune vnašati ročno), jim lahko komot prilepiš te dve povezavi. Se ponavadi hitro omehčajo :)

:cheer::nazdravje: Hvala za tako izčrpno poročilo!
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Jaz tud selim trajnike na N26. Še najbolj hecno je ko kaka tetka zahteva fotokopijo kartice, pa jo moraš prepričevat, da je to MC in da ji je ne boš fotokopiral, pa da gor ni napisane številke računa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in smrkec

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
Jaz tud selim trajnike na N26. Še najbolj hecno je ko kaka tetka zahteva fotokopijo kartice, pa jo moraš prepričevat, da je to MC in da ji je ne boš fotokopiral, pa da gor ni napisane številke računa.
tudi jaz , zdaj smo že na 10€ na mesec - 120e na leto pri NLB.... in mi ni všeč.... kako je s kreditno kartico na N26?
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Jaz tud selim trajnike na N26. Še najbolj hecno je ko kaka tetka zahteva fotokopijo kartice, pa jo moraš prepričevat, da je to MC in da ji je ne boš fotokopiral, pa da gor ni napisane številke računa.
Verjetno misliš direktne bremenitve? Trajni nalog lahko sam ustvariš v aplikaciji.
Na moji N26 kartici je napisan TRR in BIC. Na zadnji strani zgoraj nad magnetnim trakom. Čist na drobno. Tud če bi jo fotokopiral in zakril št kartice, datum in cvv, se številke računa ne bi dalo razbrat, že zaradi tega, ker je prosojna.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Saj piše: Prejeli smo sporočila potrošnikov, da je nekaterim Revolut spremembo uredil samodejno. Če ste med njimi, ne rabite storiti nič.

Nekdo jim je sporočil, da so napisali oslarijo. :)
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Bliza se čas, ko bo potrebno prijaviti prodajo vrednostnih papirjev. Nekaj malega imam na Revolutu (TTM in TSLA), je bil kar dobiček ;)
V glavnem kako pa to sedaj urediti prek e-davkov, "Napoved za odmero dohodnine od dobička od odsvojitve vrednostnih papirjev in drugih deležev ter investicijskih kuponov". Kako pa dalje je že kdo urejal?
 
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
Ker spet iz csd-ja pošiljajo pozdrave sem hotel narediti izpisek iz statmenta, vendar ko označim željeno obdobje in pritisnem "get statement" se nič ne zgodi, še lani je delovalo bp. :sprasujemse: