Revolut bančni račun

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Če na prvi strani klikneš svojo ikono (zgoraj levo) ti na tej podstrani odspodaj mora pisati Revolut Bank UAB and Revolut Payments UAB. V tem primeru imaš denarna sredstva naložena na Revolut Bank UAB.

Ja, čisto spodaj mi piše Revolut Bank UAB ..
Samo v čem je fora, da je pa app čisto enak? A ne bo nobenih novih funkcionalisti, če gre za pravo banko?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Trenutno je samo tvoj denar zavarovan do 100.000 eur. Vse ostalo ostane isto. Denar imaš shranjen na Revolut Bank UAB, plačevanje gre še zmeraj čez Revolut Payments UAB.

Na Poljskem in Litvi so šele čez mesec ali 2 od uvedbe banke začeli ponujati brezplačno kreditno kartico do 3000 eur limita in kredite do 8000 eur.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Je pa še ena dobra stvar glede Fursa.

Fursu ne moreš prijaviti računa Revolut Bank UAB, ker nimaš javnega IBAN-a banke (RETBLT21). Na Revolut Payments UAB računu (REVOLT21) pa boš sedaj tam vedno imel stanje računa 0 eur :)

Furs ti ne more nič, ker nimaš (javnega) RETBLT21 IBAN-a. Edino Revolut lahko sporoči podatke Fursu.
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
832
113
Pri meni je se vedno samo 'Revolut Payments UAB (7.32)' spodaj. Tud se na 'ta stari' platforni ocitno :)
 

mathbenc

Zelenc'
4. feb 2021
2
0
1
Je pa še ena dobra stvar glede Fursa.

Fursu ne moreš prijaviti računa Revolut Bank UAB, ker nimaš javnega IBAN-a banke (RETBLT21). Na Revolut Payments UAB računu (REVOLT21) pa boš sedaj tam vedno imel stanje računa 0 eur :)

Furs ti ne more nič, ker nimaš (javnega) RETBLT21 IBAN-a. Edino Revolut lahko sporoči podatke Fursu.

Naredil sem si Revolut bančni račun, ampak podatki o računu imajo še vedno isti IBAN (REVOLT21). Lahko prosim malo bolj razložiš?
Če imam prijavljen običajen/star Revolut račun na FURSu mi je potrebno narediti kakšno spremembo?
Torej FURS po novem naj nebi imel dostopa do transakcij ali vpogleda v trgovanje z delnicami ali kriptovalutami?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Zadeva je sledeča. Malo bom tudi popravil izjavo glede na nove informacije na forumu:

- Če si na Revolut Bank UAB ali ne gredo vse transakcije vedno preko REVOLT21 (Revolut Payments UAB) IBAN računa. Tega moraš prijaviti Fursu.
- V primeru, da ne uporabljaš Revolut Bank UAB je tvoj denar shranjen na Revolut Payments UAB (dejansko je ta denar shranjen na eni drugi evropski banki)
- V primeru, da uporabljaš Revolut Bank UAB je tvoj denar shranjen na Revolut Bank UAB. V tem primeru je ves denar shranjen na tej banki. Uporabniki sporočajo, da je v izpisih viden tudi interni REBTLT21 IBAN. Tega načeloma je treba tudi prijaviti na Furs.
- Kriptovalute so shranjene na Revolut Ltd (Velika Britanija)
- Delnice so trenutno shranjene na Revolut Trading Ltd (Velika Britanija). V prvi polovici 2021 se selijo na irsko podružnico.
- Trgovanje z zlatom in srebrom skrbi Revolut Ltd (Velika Britanija).

Po mojem mnenju Furs 100 % ne vidi Revolutovih kriptovalut in trgovanja z zlatom. Za delnice pa tudi po mojem trenutno ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dale in mathbenc

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Revolut o kreditih in kreditnih karticah:
“We launched in Lithuania, and more recently, in Poland. We’re now working towards expansions in two other markets. Scaling at such speed and range is definitely challenging from a tech point of view, as we have to consider system architecture and maintenance, production, and data storage capacities. But our practice of thinking deeper and never settling means we’ve always known that this day would come. So essentially, we’re as prepared as can be.”

Zaradi omogočenih prijav na Revolut Bank UAB je ena od teh novih držav zelo verjetno Slovenija.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
FU lahko vidi le podatek, da imaš nekje odprt račun (banka je to dolžna ob odprtju sporočiti v tvojo matično državo oz. si to dolžan narediti sam) , samega vpogleda v dogajanje na računu pa brez sodne odredbe nimajo. Če se ne motim, imajo pa vse vpoglede v račune v matični državi.
 

mathbenc

Zelenc'
4. feb 2021
2
0
1
Zadeva je sledeča. Malo bom tudi popravil izjavo glede na nove informacije na forumu:

- Če si na Revolut Bank UAB ali ne gredo vse transakcije vedno preko REVOLT21 (Revolut Payments UAB) IBAN računa. Tega moraš prijaviti Fursu.
- V primeru, da ne uporabljaš Revolut Bank UAB je tvoj denar shranjen na Revolut Payments UAB (dejansko je ta denar shranjen na eni drugi evropski banki)
- V primeru, da uporabljaš Revolut Bank UAB je tvoj denar shranjen na Revolut Bank UAB. V tem primeru je ves denar shranjen na tej banki. Uporabniki sporočajo, da je v izpisih viden tudi interni REBTLT21 IBAN. Tega načeloma je treba tudi prijaviti na Furs.
- Kriptovalute so shranjene na Revolut Ltd (Velika Britanija)
- Delnice so trenutno shranjene na Revolut Trading Ltd (Velika Britanija). V prvi polovici 2021 se selijo na irsko podružnico.
- Trgovanje z zlatom in srebrom skrbi Revolut Ltd (Velika Britanija).

Po mojem mnenju Furs 100 % ne vidi Revolutovih kriptovalut in trgovanja z zlatom. Za delnice pa tudi po mojem trenutno ne.
Najlepsa hvala za pojasnila.
Kako je pa z delnicami v Revolutu in davki? Ob zacetku te namrec aplikacija vprasa po davcni stevilki. Torej te lahko FURS ali DURS “ujameta” da ne placujes davka na dobicek? Kako je glede davka na dobicek za kriptovalute?
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Kaj je treba pri Revolutu vpisat za referenco, če hočem plačat eno zadevo internetni trgovini v DE? Auftragsnr?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Kaj je treba pri Revolutu vpisat za referenco, če hočem plačat eno zadevo internetni trgovini v DE? Auftragsnr?
To ni nekaj, kar bi bilo odvisno od banke ampak od tistega, kateremu plačuješ zadevo, ker bo verjetno na podlagi reference poknjižil plačilo. Zdaj če si 100% prepričan, da nimajo posebnih novodil glede reference, daš lahko številko naročila, ja.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
To ni nekaj, kar bi bilo odvisno od banke ampak od tistega, kateremu plačuješ zadevo, ker bo verjetno na podlagi reference poknjižil plačilo. Zdaj če si 100% prepričan, da nimajo posebnih novodil glede reference, daš lahko številko naročila, ja.
Thx, jih bom vprašal, če majo kšne posebne zahteve. :nazdravje:
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Imam nekaj eurov v Bitcoin na revolutu želim si nastavit price alert, pa ne gre. Nastavim vrednost vendar ne dela, kdo to uporablja?