Revolut bančni račun

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Na kartici sem včeraj dobil čakajoče plačilo za 0 EUR s strani Lina Z, ki ga ne prepoznam. Naj bi bila zahteva za avtorizacijo kartice iz Clevelanda. Ali je možno, da je to kaka prevara?
 
Nazadnje urejeno:

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
unnamed.jpg
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Apple Pay načeloma nima veze z nakupi aplikacij oziroma nakupi znotraj aplikacij. To gre iz kartice, ki je nastavljena na AppleIDju kot payment method. Pa tudi ime transakcije je običajno Itunes, ali nekaj v tem stilu. Razen, če gre za kak shopping app, ki eksplicitno omogoča plačevanje za Apple Pay, ampak potem moraš transakcijo videt tudi v Apple walletu med latest transactions.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Apple Pay načeloma nima veze z nakupi aplikacij oziroma nakupi znotraj aplikacij. To gre iz kartice, ki je nastavljena na AppleIDju kot payment method. Pa tudi ime transakcije je običajno Itunes, ali nekaj v tem stilu. Razen, če gre za kak shopping app, ki eksplicitno omogoča plačevanje za Apple Pay, ampak potem moraš transakcijo videt tudi v Apple walletu med latest transactions.
Ja, bolj me skrbi, če lahko pričakujem v prihodnosti če kakšno večjo bremenitev. Namen bremenitve za 0 EUR je bila avtorizacija, verjetno lahko pričakujem še kakšen višji znesek v prihodnosti. Še sreča, da nimam veliko sredstev gor.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ja, bolj me skrbi, če lahko pričakujem v prihodnosti če kakšno večjo bremenitev. Namen bremenitve za 0 EUR je bila avtorizacija, verjetno lahko pričakujem še kakšen višji znesek v prihodnosti. Še sreča, da nimam veliko sredstev gor.
Velikokrat ko gre za sumljivo transkacijo ti Revolut kartico avtomatično blokira. Meni se je to že parkrat zgodilo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Najbolje, ce kontaktiras Revolut support in jim razlozis situacijo ... pa povprasaj, kaj bi to lahko bilo in ce je to razlog za skrb ...

Hci je recimo pred nekaj dni nasedla mailu, ki je bil od DHL... ker dejansko pricakuje posiuljko iz aliexpresa je kliknila na link, da bi kao poravnala 1,99€ je vpisala stevilko kartice ... in ze cez nekaj trenutkov je bil poskus s transakcijo za 500€ ... ki pa ni sel skozi, ker ni imela dovolj denarja na N26 racunu. Po tem, ko sem ji svetoval, naj takoj zablokira kartico in kontaktira support, so ji svetovali, naj naroci novo kartico ... ki je prisla potem v nekaj dneh ...

Torej previdno pri takih mailih ... kot je recimo tale, ki sem ga imel tudi jaz v inboxu :) ...

Vaš_paket_čaka_na_dostavo_-_Prejeto_and_Searching_All_Mailboxes_and__3__Revolut_bančni_račun__...png


Jaz recimo vem, da gre za scam... ze po naslovu se vidi... pa tudi URL od DHL, ki ni tak, kot se ga vidi v mailu ... Ona je pac nasedla... in se dobro prisla skozi ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ja... dva sta prisla... na razlicna e-mail naslov... pa jih spam filter (mxguarddog.com) ni dal v karanteno ... verjetno zaradi slovenscine ... tiste v drugih jezikih (anglescina, nemscina,...) je sfiltriral

Spam_Filtering_Service_-_Email_Protection_By_MXGuarddog_com.png
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Jaz sem mu jo, 6eur shipping, cakam da pride, v appu pa ze dela itak

pa da vidmo kako bo v praksi, men se zdi ql
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Jaz sem mu jo, 6eur shipping, cakam da pride, v appu pa ze dela itak

pa da vidmo kako bo v praksi, men se zdi ql

evo Junior visa je padla danes v nabiralnik :)

zdej pa vprasanje, je treba juniorja tud na kak furs prjavt al ne...ibana ne vidim v appu, sam st kartice, sklepam da ne, da je pod mojo. Se motim?