Revolut bančni račun

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moja današnja izkušnja...
3nakazujem si na revolut z mastercarda....danes poskusim zamenjati kartico z dbetno (NLB) in že pri koraku, ko moram potrditi telefonsko številko, da dobim sms, mi seveda hočejo zaračunat 0,93 eur. Kdo in na podlagi česa, če nisem poskušal izvesti transakcije? Revolut zaradi spremembe ali NLB kar tako? Mi lahko kdo razloži, ki zadeve malo bolje pozna, prosim.
Na NLB imam paket Aktivni in ne plačujem nobenih provizij za nakazila. Za top-up na Revolut pa uporabljam Maestro kartico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Kopiram sporocilo od revoluta, kar vsak agent hoce eno in isto v nedogled, ceprav sem ze vse poslal.

Samo se denar poberem dol potem pa naj se lepo j...


Hello, my name is Bradley, and I am from the Compliance Department.
Your account was marked by our payment processor for the standard source of funds verification. This is the standard procedure which applies to all of our users from time to time. More about the procedure itself you could find here: https://blog.revolut.com/what-is-source-of-funds-and-how-does-it-affect-me/
Could you please provide me with explanation and documents listed below:
1. Could you please clarify what your main source of income is?
If you receive salary, please provide us with your tax return statement or 3 recent payslips and bank statement showing at least one of these salary payments received. Please make sure your name as the account holder is visible.
If you are self-employed, please provide us with your tax return statement or 3 recent invoices AND bank statement showing payments from 3 recent months received. Please make sure your name as the account holder is visible.
If your income is from sale of shares, please provide us with investment certificate/portfolio confirming the sale of share and withdrawal of funds AND bank statement showing the receipt of the funds on your account. Please make sure your name as the account holder is visible.
2. Please clarify the nature of your payments to wire transfer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kopiram sporocilo od revoluta, kar vsak agent hoce eno in isto v nedogled, ceprav sem ze vse poslal.

Samo se denar poberem dol potem pa naj se lepo j...


Hello, my name is Bradley crown prince of Cjangani, and I have a business proposal for you,......,
Fixed.

Pač ene banke precej resno jemljejo svoje dolžnosti.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Ma samo ne razumem v cem je fora, da jim vse lepo serviras na pladnju, vse letosnje izdane racune, vse bancne izpiske od vseh treh racunov pri abanki ter potrdilo o placanih davkih...

Ne vem no, v anglescino jim pa ne bom prevajal, ce je v tem problem, da slucajno ne znajo razbrati.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Sestra je bp ponovno odprla račun na revolutu, ni bilo nič komplikacij, je pa res, da pred tem ni imela nobenih težav, ampak je zaprla zaradi neuporabe.
Če misliš Revolut še uporabljati kdaj, potem zadevo reši sedaj. Mogoče jim napišeš še preko twitterja/fbja. Na javne obtožbe se prej odzovejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Tukaj pa se nihce ni imel podobnega problema, da bi mi povedal iz prve roke, kako je resil?
Meni so enkrat poslali nekaj podobnega, ker sem v zadnjih 12ih mesecih "prekoračil" limit nakazil. Samo to je bilo še čisto na začetku, ko so delovali bolj na pre-paid način in še niso imeli bančne licence. Takrat sem jim poslal, kar so zahtevali, in mi kamlu po tem zvišali limit. Je pa res, da sem imel večino dokumentov (računi,...) že tako ali tako v angleščini, saj sem revolut uporabljal za prejem nakazil v GBP od podjetja v angliji. Določene (davčne,...) zadeve lahko zahtevaš tudi v angleščini (recimo izpis is AJPESa,..., ne rabiš ti prevajat. Preveri ko oddajaš vlogo, oz če te opcije ni, zapiši v komentar, da bi želel verzijo v Angleškem jeziku.

Upam, da ti to kej pomaga
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
No hvala bogu so se me le usmilili, sem na koncu poslal samo se izpisek iz ajpesa v anglescini, vse ostalo je bilo v slovenscini.

Hvala za “hint” JakeOnBreak :)
 

Priponke

  • 082D2C39-79B0-4EE1-B2E6-2722E074515A.png
    082D2C39-79B0-4EE1-B2E6-2722E074515A.png
    352,7 KB · Ogledi: 190
  • EBADA4D5-ACA7-4740-BBBE-753792948635.png
    EBADA4D5-ACA7-4740-BBBE-753792948635.png
    1,5 MB · Ogledi: 214
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Torej naj povzamem kaj vse sem rabil, ce bo se kdo v podobni situaciji.

Ker imam s.p. sem moral posredovati vsaj 3 zadnje izdane racune, v kolikor si zaposlen pa rabijo zadnje 3 placilne liste, potem vse bancne izpiske za zadnje 3 mesece od vseh treh abankinih racunov, potrdilo o placanih davkih ter izpisek iz ajpesa.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Izvedel sem kaj je za Revolut vzhodna in srednja Evropa:
- Romunija
- Poljska
- Madžarska
- Češka
- Slovaška
- Bulgarija

Za južno Evropo pa:
- Španija
- Portugalska
- Italija
- Hrvaška
- Slovenija
- Grčija
- Malta
- Ciper

Mogoče bomo celo padli pod okrilje Irske podružnice Revoluta. S tem dobimo irski IBAN.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kokica2000

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ob spremembi že menjajo IBANe...

Stari UK IBAN velja še 2 meseca.