Revolut bančni račun

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.989
3.748
113
Ljubljana
hmpg.net
Torej iz tvojega linka:
"Slovenske banke in hranilnice, ki so pristopile k shemi SCTInst, se lahko v TIPS vključijo tako, da pri Banki Slovenije odprejo namenski račun za TIPS. "
Če je banka že v shemi SEPA Inst IN če odpre namenski račun za TIPS v BS, potem se lahko vključi v TIPS.

Očitno ni isto. Lahko si v SEPA Inst, brez da si v TIPS. V Sloveniji pa ne moreš biti v TIPS, če nisi v SEPA inst. (kar ni čisto logično, da se vključiš v TIPS, moraš biti dosegljiv v Target2, ni pa nujno, da si v SEPA sistemu)

"Overall, the question of, ‘how do I ensure maximum reachability?’ seems most easily answered with ‘connect to both RT1 and TIPS’. "

RT1 povezljivost se zagotavlja čez SIANET, SWIFTNet Instant or EBICS.
TIPS čez Target2 in kar je spodaj.

TIPS člani (trenutno) : https://www.ecb.europa.eu/paym/target/tips/facts/html/index.en.html (35 trenutno, TIPS dosegljivih bank je več)
SEPA inst pravijo, da imajo 2265 PSP članov : https://www.europeanpaymentscouncil.eu/what-we-do/sepa-instant-credit-transfer
 

007stojko

Pripravnik
28. apr 2020
31
0
6
Moja prva fizična kartica je imela GB BIN in sem jo lahko uporabil v GPay. Ko mi je ta potekla, sem dobil novo s slovenskim BIN-om, ki za GPay ni bila uporabna. Tudi virtualna kartica je dobila slo BIN. Potem sem jo zbrisal, nastavil nemški naslov in kreiral virtualko, ki je dobila nemški BIN. Potem sem naslov spremenil nazaj na slovenskega.
Morda imaš ti fizično kartico še vedno GB?
Absolutno. Še vedno GB:(. Zato sem poskusil zamenjati virtualno, morda pa dobim SLO, pa sem bil neuspešen:(, zdej pa neupam na BA, ker me bodo sigurno lupili za provizijo ker je GB kartica.
 

007stojko

Pripravnik
28. apr 2020
31
0
6
Moja današnja izkušnja...
3nakazujem si na revolut z mastercarda....danes poskusim zamenjati kartico z dbetno (NLB) in že pri koraku, ko moram potrditi telefonsko številko, da dobim sms, mi seveda hočejo zaračunat 0,93 eur. Kdo in na podlagi česa, če nisem poskušal izvesti transakcije? Revolut zaradi spremembe ali NLB kar tako? Mi lahko kdo razloži, ki zadeve malo bolje pozna, prosim.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
NLB ti to zaračunava. Verjetno pri 3D Secure.

Revolut tudi nima možnosti zaračunati SMSe. Revolut oziroma katera banka ti kdaj pobere 1 EUR za verifikacijo kartice. Vendar ta denar dobiš povrnjen v roku max 7 dni.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.904
113
Verjetno je samo preverjanje kartice, kar se zgodi le prvič, ko uporabiš novo kartico.
Danes sem revolut viso prvič uporabil preko paypala in dobil povrnjen 1$ v nekaj sekundah.
Screenshot_20200512_181109.jpg
 

007stojko

Pripravnik
28. apr 2020
31
0
6
NLB ti to zaračunava. Verjetno pri 3D Secure.

Revolut tudi nima možnosti zaračunati SMSe. Revolut oziroma katera banka ti kdaj pobere 1 EUR za verifikacijo kartice. Vendar ta denar dobiš povrnjen v roku max 7 dni.
Hvala za odgovor. In če v nadaljevanju tako kot sedaj nalagam denar iz NLB vendar ne več iz kreditne ampak debetne, bom plačeval provizijo verjetno?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Mene so vzeli čisto pod drobnogled... jim moram posredovati vse bančne izpiske od vseh bank kar jih imam ter potrdilo o plačanih davkiih....
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Revolut.

Uporabljam sicer samo za apple pay ter delam top-up iz abanke na revolut in potem dalje na N26 nekajkrat mesečno sedaj po nekaj tisoč €, ker delamo bajto na Tajskem.

Je pa vse zakonito, brez kakšnega pranja denarja.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Mah ni ravno sladko, če bi prej vedel bi vse prenakazoval kar direktno iz abanke na tajski (ženin račun), tako pa je vmes še transferwise zaradi boljšega tečaja....
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Js sem zapravil že preko 42k€ preko Revoluta v smeri N26 -> Abanka -> Revolut -> plačila pa so se mi javili le na Abanki, da sem pojasnil izvor iz N26. Pač odvisno kdo se kam vpikne, vsekakor pa ni Revolut edini, ki preverja takšne zadeve.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
zakaj ne direktno na na N26? ne štekam. jaz sem rukno 36kilo na n26 iz drugega (tujega, nemojega) računa, noben nič vprašal.