Revolut bančni račun

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Mah... kar nekaj. Zahtevajo cisto prevec dokumentov in se mi ne da zaj.ebavati z njimi, tako da razmisljam da bi kar zaprl revolut in obdrzal samo se n26..
Enako zadevo lahko doživiš na N26. Pravila za pranje denarja so enaka tako za N26 kot Revolut.

Pri kolegu so naprimer Revolutov račun zablokirali, ker je preko Top-u prenesel iz Abanka na Revolut in nato enak znesek iz Revoluta na mBills. To so ga opozorili, da ne sme početi, ker gre za pranje denarja.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
V ponedeljek Revolut končuje akcijo prve brezplačne fizične kartice za nove uporabnike preko vabila. Če si želite brezplačno fizično kartico imate čas le še za vikend.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.114
489
83
kranj
Ali sem spregledal ali še ni bilo napisano ali pa še sploh ni aktualno...kdaj dejansko bom mel aktivno valuto eur na revolutu? bo to tisti prehod na litvo/latvijo...ko bo potem glavna valuta eur ali bo treba še počakat?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.114
489
83
kranj
ok, kot glavno valuto imam eure. tko mi kaže v nadzorni. samo zadnjič sem kupil nekaj iz amerike, pa je zaračunal funte...in jih potem spet konvertiral v evre.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
ok, kot glavno valuto imam eure. tko mi kaže v nadzorni. samo zadnjič sem kupil nekaj iz amerike, pa je zaračunal funte...in jih potem spet konvertiral v evre.
To si potem zafrknil pri plačilu, ker si plačal v funtih, oziroma te je zafrknil payment processor, če ti ni dal izbire. Vrjetno imaš še kartico z UK BIN in payment procesor predvideva, da je tvoja valuta GBP in ti hoče uturit svojo (običajno že tako ali tako manj ugodeno) menjavo v kao lakolno valuto (ki v tem primeru to sploh ni in mora potem še Ravolout opravit menjavo iz GBP v EUR). PayPal je recimo vedno bolj tečen s tem, včasih si enkrat spremenil v nastavitvah, da hočeš vedno plačat v originalni valuti in je bilo to to. Sedaj vsakič posebaj preverim, da oni ne delajo konverzije, ker mi hoče na vsak način uturit. Amazon ponudi konverzijo ampak mislim, da ni privzeto. Tudi nekateri POS terminali in večina bankomatov to počne. Odkar imam "SLO" Revolut kartico, mi vsaj (sicer redki, ki so to počeli) POSi pri nas ne težijo več s konverzijo v GBP, pa tudi online pač ponudi konverzijov EUR ne v GBP (ki jo vseeno zavrnem, ker je itak konverzija na Revolutu precej bolj ugodna).

Se je pa že nekdo javil v tej temi, da je nekaj plačal pri slovenskem ponudniku in mu sploh niso dali izbire, ampak so mu avtomatsko opravili konverzijo v GBP. Ampak so potem tudi upoštevali reklamcijo, če se prav spomnem.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.302
826
113
Je to direktiva, da se morajo vključiti do konca leta ? Vrag, še v lokalni flikpay kapljajo počasi. Preostale banke v marcu, potem april, sedaj maj..

Mi tudi ni jasno kako bo FlikPay zaživel, če ni nobene reklame. Za FlikPay nas ve nekaj, ki te zadeve aktivno spremljamo, večina pa pojma nima, kaj je to. Da ne govorimo o tem, koliko časa so to pacali.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.114
489
83
kranj
To si potem zafrknil pri plačilu, ker si plačal v funtih, oziroma te je zafrknil payment processor, če ti ni dal izbire. Vrjetno imaš še kartico z UK BIN in payment procesor predvideva, da je tvoja valuta GBP in ti hoče uturit svojo (običajno že tako ali tako manj ugodeno) menjavo v kao lakolno valuto (ki v tem primeru to sploh ni in mora potem še Ravolout opravit menjavo iz GBP v EUR). PayPal je recimo vedno bolj tečen s tem, včasih si enkrat spremenil v nastavitvah, da hočeš vedno plačat v originalni valuti in je bilo to to. Sedaj vsakič posebaj preverim, da oni ne delajo konverzije, ker mi hoče na vsak način uturit. Amazon ponudi konverzijo ampak mislim, da ni privzeto. Tudi nekateri POS terminali in večina bankomatov to počne. Odkar imam "SLO" Revolut kartico, mi vsaj (sicer redki, ki so to počeli) POSi pri nas ne težijo več s konverzijo v GBP, pa tudi online pač ponudi konverzijov EUR ne v GBP (ki jo vseeno zavrnem, ker je itak konverzija na Revolutu precej bolj ugodna).

Se je pa že nekdo javil v tej temi, da je nekaj plačal pri slovenskem ponudniku in mu sploh niso dali izbire, ampak so mu avtomatsko opravili konverzijo v GBP. Ampak so potem tudi upoštevali reklamcijo, če se prav spomnem.

kdaj pa si dobil "slo" kartico? če sedaj izbrišem virtualno (ki jo imam za plačila na online), mi bo dal slovensko? sicer me ne moti-ker toliko pa spet nisem aktiven, da bi se sekiral. no ja...vsaj zdaj še ne :)
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.016
3.773
113
Ljubljana
hmpg.net
SEPA Instant Payments in TIPS ni isto:
TIPS = TARGET Instant Payment Settlement (TIPS)
SEPA Instant Payments = Instant Credit Transfer (SCT Inst)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
SEPA Instant Payments in TIPS ni isto:
TIPS = TARGET Instant Payment Settlement (TIPS)
SEPA Instant Payments = Instant Credit Transfer (SCT Inst)
TIPS je infrastruktura, SEPA Instant Payments pa funkcionalnost te infrastrukture.
How does TIPS work?


Malo sem se pozanimal glede Instant transakcij na N26. Pošiljanje na N26 račun deluje, iz N26 računa pa N26 uporabnikom še ni omogočil SEPA Instant Payments.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ni ravno tako. Sam imam slo naslov. Sem zbrisal virtualno kartico, dobil novo, ravno tako GB. Ni mi ravno jasno, kaj je pogoj za pridobitev SLO kartice
Moja prva fizična kartica je imela GB BIN in sem jo lahko uporabil v GPay. Ko mi je ta potekla, sem dobil novo s slovenskim BIN-om, ki za GPay ni bila uporabna. Tudi virtualna kartica je dobila slo BIN. Potem sem jo zbrisal, nastavil nemški naslov in kreiral virtualko, ki je dobila nemški BIN. Potem sem naslov spremenil nazaj na slovenskega.
Morda imaš ti fizično kartico še vedno GB?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.016
3.773
113
Ljubljana
hmpg.net
In November 2017, EBA CLEARING laun
TIPS je infrastruktura, SEPA Instant Payments pa funkcionalnost te infrastrukture.
In November 2017, EBA CLEARING launched RT1, an infrastructure solution for the processing of instant SEPA credit transfers at a pan-European level
The EBA consortium banks have made a significant investment in RT1 to ensure an efficient scheme. There’s a strong motivation for banks to join RT1 where they can exert more control over non-banks’ ability to connect. Banks have the majority both in terms of customer numbers and transaction volumes, so most instant cross-border payments will be bank-to-bank reachability, not necessarily a network beyond banks, at least in the short term. Therefore, the scheme with the highest number of banking participants carries significant weight. These factors may influence banks’ decisions over which real-time scheme to prioritise, tipping the balance in favour of RT1.

TARGET Instant Payment Settlement (TIPS) system launched by the European Central Bank in November 2018

Takole na prvi pogled bi rekel, da sta to dva različna sistema, ki imata:
- različen datum začetka
- različnega ustanovitelja
- vsak svojo infrastrukturo
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com


1. A participant sends an SCT Inst payment transaction message to TIPS.
2. TIPS validates and reserves the amount to be transferred.
3. TIPS forwards the payment transaction for acceptance to the receiving participant.
4. The receiving participant sends a positive reply to TIPS.
5. TIPS performs settlement.
6. TIPS confirms settlement to the sending participant.
7. TIPS confirms settlement to the receiving participant.

The price per instant payment transaction is fixed at 0.20 eurocent (€0.002) until at least November 2020.
 
Nazadnje urejeno: