Revolut bančni račun

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
čisto mimogrede...se trenutno splača imeti revolut za glavni račun za recimo firmo (sp) in/ali osebni račun? glede na to, da ni še uradno požegnan od vseh božjih in nebožjih inštitucij v eu in da se še ne ve, kaj bo po brexitu-če bo-torej...je vredno še počakati ali lahko že skočiš na "free" bančništvo?
Sej Revolut Business za razliko od N26 business ni free, razen če s "splača" misliš na to, da bi zavestno kršil pogoje in upal, da ti ne zaprejo računa. Jaz se ne bi šel tega.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ne, ne...nič ilegalnega. trenutno imam free račun, prijavljen našim vrlim inšpektorjem. zanima me le, če bi se preklopil samo na revolut in pozabim trenutno relativno drago plačevanje vodenja računa in stroškov plačevanja položnic (le kam smo prišli z nekdaj tako opevanim zastonjskim ebančništvom...bah)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
ne, ne...nič ilegalnega. trenutno imam free račun, prijavljen našim vrlim inšpektorjem. zanima me le, če bi se preklopil samo na revolut in pozabim trenutno relativno drago plačevanje vodenja računa in stroškov plačevanja položnic (le kam smo prišli z nekdaj tako opevanim zastonjskim ebančništvom...bah)
No pač za s.p., kolikor vem, namesto free Revolut računa rabiš Revolut business for freelancers za 6,99GBP/mesec. Ne gre za legalnost/nelegalnost temveč kršenje njihovih pogojev, zaradi katerih ti lahko zaprejo račun. Kaj točno pri Revolutu piše za free personal account sicer nisem ziher, bi bilo pa pametno preverit (sploh glede na to, da obstaja plačljiv plan za s.p.). Vem recimo da pri N26 personal računu eksplicitno piše, da ti lahko zaprejo račun, če imaš kakršnekoli business transakcije gor. Imaš pa pri N26 itak zastonj tudi business account, ki je namenjen ravno temu, tako da če že hočeš free račun za s.p. v tujini, je IMHO to boljša opcija kot Revolut (sploh če ne misliš plačevat za freelancer plan).
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
819
41
28
Imam Revolut Viso, dodal sem jo v GPay, UK BIN.

Poizkusil sem v DM trgovini BTC, pa je napisalo neznana kartica. Ne vem kje je šlo narobe, telefon je bil odklenjen.

Se popravljam, za privzeto kartico za NFC plačevanje sem imel nastavljeno Mercator PIko. Zamenjal na Gpay in deluje brezhibno.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
meni še kar ne dela Gpay z virtualno revolut kartico.

BIC je UK
Revolut naslov je UK
Revolut uspešno doda v Gpay, vendar na terminalih plačilo ni možno
(v Gpay imam dodano tudi svojo SKB Mastercard kartico- brez brezstičnega plačevanja) - mogoče je to razlog?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj razumes pod GPay? Mogoce tole >> https://pay.google.com ... ker tukaj lahko urejas placilna sredstva, s katerimi placujes Googlove storitve in/ali apliakcije v Play Store ... Tukaj imas lahko dodano tudi SKBjevo Mastercard ...

V Google Pay pa ni mozno dodajati vseh kartic... Pa se preveri, ce imas za NFC Payments v nastavitvah nastavljeno privzeto Google Pay... in ne kaj drugega (recimo NLB Pay ali Mercator Pika ... ).
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
aleljua!
sem imel v NFC nastavitvah kot privzeto izbran mercator. Pravkar se poizkusil plačat na petrolu in sedaj dela:)

hvala Jest
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Da ne smeti v temi n26... Sem pogledala na aplikacijo glede zavarovanja zelo na hitro pa me nekaj zanima :


- pravijo da vedo, kdaj sem v tujini. Kako? Tukaj me zanimajo predvsem heci z VPN. Če gleda tudi kake mobilne stolpe, je najbrž točneje...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Da ne smeti v temi n26... Sem pogledala na aplikacijo glede zavarovanja zelo na hitro pa me nekaj zanima :


- pravijo da vedo, kdaj sem v tujini. Kako? Tukaj me zanimajo predvsem heci z VPN. Če gleda tudi kake mobilne stolpe, je najbrž točneje...

Vertjetno takrat telefon preklopi na drugega, tujega operaterja? GPS?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Seveda googlove lokacijske storitve. Tudi pri analize porabe lahko vidiš v katerih državah si zapravljal.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
ali je kod slučajno naročil brezplačno kartico v zadnjem času?
namreč dostava z navadno pošto bi morala priti do 12.7. pa še do danes nisem dobil nič??
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
ali je kod slučajno naročil brezplačno kartico v zadnjem času?
namreč dostava z navadno pošto bi morala priti do 12.7. pa še do danes nisem dobil nič??

Pomoje smo vsi, ki smo narocili prejsnji teden tisto brezplacno mavricno, na istem...
Vceraj sem dobil tole spodaj...
 

Priponke

  • 8A8EF8FD-A6CA-4951-87E4-95F4CA72BC5D.jpeg
    8A8EF8FD-A6CA-4951-87E4-95F4CA72BC5D.jpeg
    108 KB · Ogledi: 170

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
ja točno to sem naročil, pod krtico piše da če je nedobim do 16.7. lahko naročim novo.