Revolut bančni račun

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Za dodajanje v PayPal mora biti racun aktiven in imeti moras nekaj dobroimetja, ker se preveri tako, da odtrga nekaj denarja (okoli 1€) in dobis takoj refundirano ... Sem preve3ril in pri meni je bilo 0,91€ (avgusta 2016) ... Mogoce je to problem... Ali pa ce so v naslovu kaksni sumniki ...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Poizkusil sem dodati fizično kartico. Prejel je sicer še nisem (je naročena), so pa podatki te fizične kartice že vidni v aplikaciji. Aktiviral sem možnost spletnega plačevanja s to kartico jo nato v Paypalu poizkusil dodati. Javi mi, da se naslova za račune ne ujemata (billing address mismatch). Sem pa v Paypal in v Revolut app vnesel enak naslov...
Jaz sem imel isti problem, ko sem želel dodat nemški virtualni MasterCard, ki sem ga ustvaril z nemškim naslovom za potrebe google paya. Se pa potem nisem naprej ukarjal, ker mi še vedno deluje stara Visa in sem predvideval, da je problem v tem nemškem naslovu. Če si imel v Revolutu pravi naslovu ob kreiranju kartice, najboljše da preveriš s supportom od Revoluta in eventuelne tudi s PayPalom.
 

samesame

Zelenc'
29. maj 2019
3
0
1
Za dodajanje v PayPal mora biti racun aktiven in imeti moras nekaj dobroimetja.

Račun je aktiven, sredstva imam na računu, tudi odtrgajo mi cca. 1 € in refundirajo. Vendar se takoj po poizkusu dodajanja kartice pojavi obvestilo, da naslov ni pravi... Na Revolut strani tudi piše, da je pri fizičnih karticah billing address enak naslovu v Revolut aplikaciji (za virtualne pa ne). Povsod pa imam enak slovenski naslov.

Zna res biti težava s šumniki. Ali lahko v Revolut app spremenim naslov in odstranim šumnike? Potem bi poizkusil še v Paypalu dodati naslov brez šumnikov.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
31ef85cdb04d7c04484c29a3aae9098580f4f9d0.jpeg
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Vse te države imajo omogočen Apple Pay, razen v Avstriji kjer imajo tehnične težave.

Če ne bo ekskluzive pri nas bo Apple Pay v Slovenijo verjetno hkrati prišel na N26, Monese in Revolut.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Kja veš kake so omejitve google paya, da se o njem nič ne govori in se ni možen? Samo Apple pay se omenja...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Caki, zdaj ne vem če govoriva o isti stvari. Google paya ni, če kartica nima BINa ene države, kjer je omogočen. Torej se predstavlja za tujo kartico (revolut za angleško, N26 običajno nemško ipd). Zdaj se pa pojavlja recimo za n26, da bo Apple pay v Sloveniji kmalu. Kaj zdaj Apple pay ne dela v Sloveniji sploh, niti z obvozom tuje kartice? O google payu se pa nič ne govori.

V cem je bila poanta tistega tweeta ali kaj si prilepil? Je samo izsek in zdaj ne vem, a je govora o Visi, Apple payu nasploh ali v čem.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Niti Google Pay niti Apple Pay uradno zaenkrat niso omogoceni v Sloveniji. Oboje deluje BP, ko enkrat z malo ovinkarjenja uredis zadeve. N26 ze od samega zacetka, ko je uradno prisoten v Sloveniji, izdaja kartice s slovenskim BIN ... Revolut pa "malo mesano" ... od zacetka so bile MsterCard z UK BIN, potem so bile Visa kartice, prav tako z UK BIN... vmes so nekateri ze dobivali tako MC kot tudi Viso s slovenskim BIN ... Kaksen je pravi vzorec, pa vedo pomoje samo pri Revolutu :) ... Se pa pri dodajanju kartice v Apple Pay ali Google Pay cekira ravno BIN, pri Revolutu kot kaze obcasno tudi naslov, ki ga imas vpisanega v svojem profilu ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
to mi je jasno. sem naredila vse te obvoze, ker je bilo treba, ampak n26 npr (saj takrat bo to za vse najbrž) reklamira, da bo Apple pay kmalu v sloveniji. pod to jaz razumem, da boš lahko s slovenskim BIN plačeval. zakaj samo Apple pay in ne tudi Google pay? Je kaka večja ovira ali ponavadi en začne pa drugi sledi in se bo potem tudi Google zmigal. kako je to običajno, če kdo ve.
in ko je svetidej prilepil tisti tweet, sem misila, da je o tem govora. Države ki bodo podpirale Apple pay (ne pa tudi Google paya, ker ga ni omenjenega). Vendar če ga berem ponovno, bi lahko šlo tudi za to, da bo Visa delala, ne le mastercard. ali pa je bilo kako tretja poanta. je samo vzeto iz konteksta, ki pa ne vem kaki je.

upam, da je zdaj bolj jasno, kaj hočem vprašati.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Placujes lahko ze sedaj. Problem je samo pri ureditvi oz. dodajanju kartice. Ko je enkrat dodana, lahko pplacujes povsod, kjer so brezsticni terminali ... Zakaj samo Apple Pay in ne Google Pay pa nevem... Sta pa obe zadevi popolnoma loceni in nimata nobene skupne povezave... razen tega, da sta obe resitvi namenjeni mobilnemu placevanju. Google Pay na napravah z Android OS, Apple Pay pa pac na napravah z iOS ...

Tisti twit pa se je nanasal izkljucno na Apple Pay, ki so ga pred nekaj dnevi omogocili na Revolut karticah. Najprej samo v UK in Franciji... dan kasneje pa ocitno se v teh drzavah, ki so navedene. Imajo pa pri Revolutu precej problemov s tem, ker imajo v obtoku kartice z razlicnimi BIN stevilkami, ki se ne ujemajo s tem, kam je bila kartica poslana :) ... Poleg tega je to, katere kartice nudijo (MC ali Visa) na dolcoenih trziscih tudi malo pomesano... Da pa je zadeva se bolj zakomoplicirana, pa delajo razlike tudi pri tem, ali gre za brezplacen standardni racun ali za placljivi Metal ali Black racun :) ... Skratka... dober recept za kaos :D ...