Revolut bančni račun

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Lahko obvozis, če imaš skos nemški naslov npr.? Ko pa dejansko rabiš pa nastimas začasno nazaj na slovenskega?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Mater cela drama s temi IBAN-i, BIN-i... smo res tretja liga tukaj v SLO, ni kaj... Torej na karticah "namensko" izdanih za jugoslavijo vse te "kao" napredne storitve ne gredo, če pa malo "pogoljufaš" pa zadeva naenkrat čudežno deluje, tudi pri nas v jugoslaviji. Zdaj pa nevem kdo je tukaj budalo? Mi ki se ne vse kriplje trudimo in si te brezvezne kartice prepošiljamo iz tujine, ali so idijoti oni ki itak to vedo saj niso neumni in vseeno ne omogočijo tega že po defaultu ali kdo tretji...? :)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Podatek od banke Intesa Sanpaolo.

Prav tako Google misli iti na vlak s PSD2, ki bo začel v EU veljati septembra. Torej pride edenarnica, upravljanje bančnih računov in QR plačevanje.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Enega junija ali julija bo že - ni vrag, da tega ne bom doživel (če že penzije ne bom).
Zdaj ne vem ali naslov ali nastavitev regije “določa” al dela al ne.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Kot kaže se je Revolut Applu zavezal, da v primeru če uporabnik ni iz države, kjer je podprt Apple Pay mu Revolut odstrani kartico iz Apple Paya.

Kot kaže je Revolut le tako dobil žegen od Apple-a za Apple Pay.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
To sem že dojel - vprašanje je samo ali je naslov uporabnika ali regija telefona merodajna.

Je pa tole zrelo za kako tožbo. Samo koga naj tozim? Ameriško firmo ali banko države, ki v kratkem ne bo več članica EU? :sprasujemse::zavijazocmi:
Skratka počutim se nategnjenga. No - vsaj nekaj od seksa ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Podatek od banke Intesa Sanpaolo.

Prav tako Google misli iti na vlak s PSD2, ki bo začel v EU veljati septembra. Torej pride edenarnica, upravljanje bančnih računov in QR plačevanje.

Ze na predstwvitvi Wave2Pay, septembra 2017 so rekli, da naj bi Apple Pay bil nekje v zacetku 2018... sedaj smo ze sredi 2019... Tudi enomleto prej so pri predstwvitvi iste storitve, takrat se s strani Banke Koper in Intese dali podobno informacijo... v zacerku naslednjega leta ;) .. zatompa pravim, da ne verjamem takim “govoricam” ker itak na tako vprasanje vedno dobis nek tak mlacen odgovor, da bo kmalu ;)...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To sem že dojel - vprašanje je samo ali je naslov uporabnika ali regija telefona merodajna.

Je pa tole zrelo za kako tožbo. Samo koga naj tozim? Ameriško firmo ali banko države, ki v kratkem ne bo več članica EU? :sprasujemse::zavijazocmi:
Skratka počutim se nategnjenga. No - vsaj nekaj od seksa ...

Tozil bos nekaoga, ki ti brezplacno ne omogoci neke storitve? Kolikor vem, za to nisi placal nic... vsaj direktno ne.. ;)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj meni tudi ni vsec to segmentiranje znotraj EU... kjer naj bi bili vsi enaki... Ampak tako pac je... V bistvu smo mi tisti, ki iscemomovinke, kako,oriti domnecesa, kar nam trenutno naj ne bi bilo na voljo... Vsekakor so s to potezo vec izgubili, kot pa pridobili.... zal pa nikoli ne bomo vedeli, kaksne sompogodbe in dogovori, ki stojijo za tem... Pac ne nomo zapravljali z Revolut ampak z N26, ki vsaj zaenkrat se deluje ;)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sicer pa menda se vedno nekaterim deluje... le naslov moras pofejkat v aplikaciji... Enimsompisali, da jim deluje z vpisanim nemskih naslovom... Koliko casa bo delovalo, je pa vprasanje ;) Vec kot ocinto je, da so zagnali neko skripto, ki je blokirala vse naenkrwt, ker smo vsi v kratkem casu dobili obvestilo, da je kartica v Apple Pay onemogocena...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Bolano je, da je izdajatelj kartice angleška banka - torej kakšne veze ima od je komitent.

Grem probat spremeniti naslov (se pravi zavestno fejkat) in če ne bo šlo, pa grem na N26 (morda - se mi je namreč tole plačevanje s telefonom kar zadopadlo).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Bi skoraj upal stvavit, da je Apple enostavno preveč strikten glede tega. Vsaj glede na to, da je Google Pay načeloma omejen enako in ga ravno zaradi UK kartic, ki so jih na začetku dajali vsem (in pri Visah AFAIK še sedaj), lahko uporablja precej več ljudi kot uradno, pa niso nikoli posebaj blokirali. Pa tudi boon vrjetno ni brez razloga onemogočil polnenje s karticami, ki niso iz regij uradno podprtih za Apple Pay.

Sicer pa so meni "pobrisali" samo kartico, ki je bila naročena na Slo naslov, vendar ima UK bin (prvotna MC), medtem ko je druga virtualna, ki sem jo dodal z nemškim naslovom, zaenkrat še vedno aktivna. Kar je še bolj zanimivo, da tudi tisti prvo dejansko niso zbrisali, ampak so pobrisali token, tako da mi je wallet samo zahteval ponovno verifikacijo in je spet dodana (sem pa imel takrat še pravo regijo, nisem prestavljal nazaj). Pričakujem sicer, da bo ponovno izginila, se pa vidi, da se trudijo nakdnadno nekaj blokirat, ker glede na BIN je kartica pač ok. Trenutno namenoma plačujem z nemško Revolut MC, da vidim, koliko časa bo še delovala. Za backup je pa na srečo itak delujoča nemška N26, s katero zaenkrat še nisem imel težav.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Sicer pa menda se vedno nekaterim deluje... le naslov moras pofejkat v aplikaciji... Enimsompisali, da jim deluje z vpisanim nemskih naslovom... Koliko casa bo delovalo, je pa vprasanje ;) Vec kot ocinto je, da so zagnali neko skripto, ki je blokirala vse naenkrwt, ker smo vsi v kratkem casu dobili obvestilo, da je kartica v Apple Pay onemogocena...

Meni zanekrat dela. Sem dal od firme angleški naslov in dela. Metal ne, je je MC in ima slovenski BIN, VISA pa ker ima angleški BIN
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Sem si v Revolutu spremnil naslov na angleškega (kar enega iz google mapsov, je to lahko problem pri Revolutu???), dodal MB z UK BIN in je šlo. Bomo videli, kaj bo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
čisto mimogrede...se trenutno splača imeti revolut za glavni račun za recimo firmo (sp) in/ali osebni račun? glede na to, da ni še uradno požegnan od vseh božjih in nebožjih inštitucij v eu in da se še ne ve, kaj bo po brexitu-če bo-torej...je vredno še počakati ali lahko že skočiš na "free" bančništvo?