Revolut bančni račun

22. jul 2007
12.793
1.311
113
123
Zanimivo, bo potrebno še k drugim našim bankam oz. bankomatom pogledat, če imajo to nadomestilo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Za tole bi jih bilo treba pošteno oglobit, ker delajo razliko med domačimi in tujimi karticami.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Grške banke so tudi letos (oziroma menda že lani proti koncu leta) zečele s to prakso. Na bankomatih, kjer sem lani polet še brez problema dvigoval for free, so letos že računali 2,5-3€ access feeja. Očitno bodo naši sledili. Me pa res zanima, če glede tega ni čisto nobene regulacije znotraj EU.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
banka mora plačati fee upravljalcu bankomatov. V Slo primeru je to Bankart, ki ima tarifo za slovenske banke. ČE gre v tujino, se potem plača fee še tja. Tako da je
razlika med enimi in drugimi opravičljiva. Višina je pa ?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
To bi bilo zrelo za prijavo na kakšno inšpekcijo ali katerikoli odgovoren organ... ker to je diskriminacija tujih (EU) bank v primerjavi z domačimi (slovenskimi) bankami. Mislim, da bi morala biti provizija za vse kartice drugih izdajateljev (tujih ali slovenskih) enaka. Tukaj veljajo enaki predpisi kot za cestnino, kjer je DARS bi prisiljen prilagoditi cene vinjet, da se ne diskriminira tujcev... in iste težave imajo Nemci s svojimi vinjetami (ne smejo diskriminirati tujcev).

Sicer pa... abanka bankomate komajda kje najdeš (vem, ker imam račun pri abanki)... zato sem si tudi pred leti zrihtal revolut, da sem lahko brez provizije dvigoval povsod (ker abanka računa provizijo za dvig na vseh tujih bankomatih).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
banka mora plačati fee upravljalcu bankomatov. V Slo primeru je to Bankart, ki ima tarifo za slovenske banke. ČE gre v tujino, se potem plača fee še tja. Tako da je
razlika med enimi in drugimi opravičljiva. Višina je pa ?
Upravljalec zaračuna stroške banki, banka zaračuna provizijo tvoji banki, tvoja banka pa tebi v obliki provizije za dvig na bankomatu tuje banke ali pa to zapakira v nek meseščni strošek in ti ponudi N brezplačnih dvigov. Do tu vse jasno. In zdaj če ta tvoja banka ni slovenska, je pa kar naenkrat opravičljivo, da ti poleg provizije, ki jo itak zračunajo tvoji banki (a je slovenska ali ne sploh ni pomembno ), še tebi direktno upalijo dodatno provizijo? Zakaj že?

Če greš npr. z neko slovensko kartico dvignit na bankomat od Abanke, tipično plačaš provizijo ranga 0,5€ (če ni vključeno v paket), ki verjetno več kot pokrije strošek, ki ga Abanka zaračuna tvoji banki. In zdaj če je ta banka tuja pa poleg tega še 4€ direktno prevali nate, tako da za dvig 10€ kar naenkrat plačaš 14€ + morebitno dodatno provizijo, s katero tvoja tuja banka pokriva osnoven strošek dviga na tem bankomatu.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ena možnost je, da se gleda da je Bankart kartica?

Če so vsi drugi izdajatelji, potem bo provizija tudi z NLBjevimi karticami? To ne vem če bi si upali.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Še dobro, da bosta N26 in Revolut odprla svojo podružnico v Sloveniji, da bosta lahko izdajala slovenski IBAN in s tem ratala "slovenska".

Revolucijo lahko banke upočasnijo, ne morejo pa jo ustaviti :)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Kaj pa ko gredo Britanci iz EU? Se bo kaj spremenilo za nas? Ker tale apple pay mi je pa res vsecen! In mi ni jasn da nisem ze prej tole uporabljal :).
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Preko eDavkov sem hkrati prijavil N26 in Revolut račun. Zahtevek je bil obdelan uspešno. Če grem v eDavkih pod račune, najdem slovenski račun ter N26, Revoluta pa ne. Ali je to normalno?