Revolut bančni račun

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.945
3.234
113
Piše lepo, da preverjajo kako je s tem, odgovor pa je precej splošen.

Ne biti tipičen "slovenski politik"/"slovensko novinar", vedno poslušamo kdo vse krši zakone in ustavo... pa se na koncu izkaže da ne.

Dokler pristojni organi tega ne ugotovijo ničesar ne krši, lahko pa se sumi oz. velja prepričanje da krši, kaj več pa ne.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Člen 3(1) pravi:
Nadomestila, ki jih uporabniku plačilnih storitev obračuna ponudnik plačilnih storitev za čezmejna plačila do zneska 50 000 EUR, so enaka kot nadomestila, ki jih isti ponudnik plačilnih storitev obračuna uporabnikom plačilnih storitev za ustrezna nacionalna plačila enake vrednosti in v isti valuti.

Vse banke v Grčiji, ki so imeli tako nadomestilo so se morale odločiti:
https://www.keeptalkinggreece.com/2019/07/01/atm-extra-charge-greece-july-1/
- ali ukinejo nadomestilo
- ali pa da nadomestilo poleg Revoluta, N26 zaračunajo tudi "domačim" bankam.

Vendar menim, da je druga opcija še vedno kršitev EU odredbe 924/2009.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Aha vidim sedaj, sem površno pogledal. Torej zadevo še preiskujejo ampak osnova je, da je zakon kršen.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
To v odgovoru sem mislil: The Commission will investigate these cases and, if that were to be the case consider taking appropriate action.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Pa saj je logično, da to, kar počne Abanka ni v skladu z EU predpisi. Znotraj EU je diskriminacija na podlagi držav prepovedana. Bodisi zaračunaj provizijo vsem (tudi slovenskim bankam), ali pa nikomur. Seveda pa bodo prakso nadaljevali, dokler jih ne bodo dobili po prstih (upam, da precej večjo kazen od pobranih provizij).
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Mislim, da sem ugotovil katere Visa kartice ne delajo z Google Pay-em ...

Če ima Revolut Visa ali MasterCard kartica BIN s številko xxxxxx88 gre za slovensko kartico - na tej po mojem ne dela Google Pay.

Nemčija ima 32, Velika Britanija 80, 82.