Revolut bančni račun

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zdaj sem si pa se revolut narihtala, ima GB BIN. Če mi n26 pošlje slovensko spet bom pač ob 15 ojrov pa žepnino si bom nakazovala na revolut. Če ne pa čaka mirno na lepše čase oziroma ga zaprem če začnejo računati.
GB BIN je ok, ampak ali imaš dejansko MC z GB BIN ali Viso? Kolikor vem so Vise zaenkrat GB ampak itak ne delujejo z GPay, MC dobiš pa lokalni in vsaj nedolgo nazaj je še šlo, da si enostavno spremenil naslov, naredil virtualen MC in spremenil naslov nazaj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Aja pol je isto kot n26. Ne, dobila sem Viso. Itak... ...
Virtualen MC je zastonj? Na kaj ste spremenili naslov?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Ok, bom počakala da vidim kaj se izcimi iz n26. Tista bi mi veliko bolj prav prišla...

Hvala.

EDIT:
Hno, ne bodi ga neučakana, sem naročila virtualni mastercard s C&M naslovom, itak nisem imela 6 evrov gor, pač ne bi skozi spustilo. So mi 6€ trgali, ko sem naročila fizično VISO in je bila ta zastonj. Dodana v Google Pay, 1 evro so že lepo uspešno "dol vzeli", jutri probam kokakolo kupiti...
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Prek povabila (če bi rekla, bi ti ga kdo od nas poslal) bi še fizično lahko dobila zastonj, ampak 6€ itak ni nek denar.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Kdaj si to poskusil prijaviti? To glede Revoluta da ga je treba prijaviti je mislim da čist nova, letošnja zadeva. Prej ga očitno res ni bilo potrebno. Morda moraš poskusiti še enkrat...

Revolut moraš prijaviti. Na začetku, ko še ni imel IBAN številke, ga ni bilo potrebno prijaviti. Kasneje tisti, ki so kasneje pridobili IBAN so ga morali pridobiti, sedaj pa se računa itak ne da več odpreti brez IBAN-a.

Po domače to pomeni, da če imaš IBAN številko si na lahko naj nakazuješ plačo. Tisti, ki IBAN številke na začetku niso imeli so si gor nakazovali denar preko top-upa.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Malo se je pomoje nerodno izrazil :) ... Top-up je polnjenje dobroimetja... in to gre ze ves cas tudi preko SEPA nakazila... le da je vcasih (preden si imel svoj IBAN) bilo tako, da si lahko nakazoval le iz svojega racuna (Ime je moralo biti enako kot na Revolutu pa neka referencna koda je bila obvezno potrebna) ... Verjetno pa je s "top-up" mislil polnjenje direktno preko kreditne kartice ...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Jest , sorry, ja imaš prav. Top-up je polnjenje preko kreditne kartice. Dela pa tudi prek debetne, ampak kolikor vem, ne od vseh bank. On NLB dela gotovo. Pri čemer vpišeš številko kartice, ki je za zadnji strani bančne kartice
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Top-up ("dodajanje sredstev", kot se sedaj imenuje, ko je aplikacija Revolut poslovenjena) je tudi kakrsen drug nacin polnjenja dobrimetja :) ... poleg dodajanja sredstev z debetno ali kreditno kartico tudi recimo preko bancnega nakazila (SEPA) ali preko Apple Pay (ce gre za iOS napravo)...

IMG_6797-20190410-093222.png
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Gre tudi preko navadne BA katice. Vneseš znesek in št. katice in so sredstva takoj gor:)


Saj navadna BA kartica je debetna kartica :) (Maestro)... Mora pa biti izpolnjenih nekaj pogojev... to je npr. da je kartica aktivirana za online placila v tujini ... pa posledicno se mi zdi, da moras imeti naroceno tudi storitev "varnostni SMS" ... Vsaj za NLB je tako nekako ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
sem preletela na hitro revolutovo stran - to nima spletne banke? Samo mobilno?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
sem preletela na hitro revolutovo stran - to nima spletne banke? Samo mobilno?

Tako je. Ce imas N26 je vprasanje, ce rabis se Revolut. Jaz sicer imam oboje zatadi dveh kljucnih prednosti v mojem primeru in sicer: menjava valut in zdravsteno zavarovanje. Ce pa rabis za placevanje pretezno z EURi, potem je po mojem N26 dovolj.

Ce pa fini imeti se Curve Card, ker na njo lahko tudi debitno N26 vezes in imas tudi ugodnejso menjavo, ce dvignes denar v ne-EUR valutu do 200€ mesecno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
revolut sem si odprla, ker mi je bilo dolgčas...
hočem v bistvu priti do Google paya. sem naročila po obvozu nemško N26, kjer imam kar nekaj denarja in bi mi prav prišlo. Ampak ker so djal, da n26 več ne pošilja z nemškim BINom (jaz še ne vem, zaenkrat je kartica še na cheaper&more), sem odprla še revolut in scolala 6€. Še zdaj nisem probala sicer plačati nič, bom jutri. če ne bo šlo drugače, bom pač vsak mesec nekaj nakazala na revolut za silo. včasih imam res samo telefon s seboj oziroma bi raje videla da mi ne bilo treba še denarnice ali torbice, pa da nisem povsem brez denarja. Brezstični POS imajo pa res že praktično povsod (če že imajo POS terminal)