Revolut bančni račun

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
667
81
28
Vpišeš prvih 8 številk tvoje kartice: https://binlist.net/

ja ocitno je GB ( tako fizicna kot virtualna)

1554728125488.png
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
667
81
28
no sej ne da bi nevem kaj imel od tega..ampak ce prav razumem pa ce bi jo zdaj narocal novo al pa soproga bi dobil s slovenskim ?
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Hudič, to mi pa ni jasno, ena posrana DH ima svojo aplikacijo za to, en Revolut z več kot 3 miljoni uporabnikov pa ni sposoben razviti svoje aplikacije za to in zadevo "izvaža" drugim torej v tem primeru googlu in applu? Razumem da gre v ozadju za posel ampak vsaj nam seljačkim narodom ki nimamo teh googleapple supportov bi lahko začasno dali kakšno takšno aplikacijo v uporabo. Katastrofa.
Daš kartico pod ovitek od telefona in plačuješ brestično;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: stop

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Hudič, to mi pa ni jasno, ena posrana DH ima svojo aplikacijo za to, en Revolut z več kot 3 miljoni uporabnikov pa ni sposoben razviti svoje aplikacije za to in zadevo "izvaža" drugim torej v tem primeru googlu in applu? Razumem da gre v ozadju za posel ampak vsaj nam seljačkim narodom ki nimamo teh googleapple supportov bi lahko začasno dali kakšno takšno aplikacijo v uporabo. Katastrofa.
Za iOS takšne aplikacije nima nihče, ker Apple tega enostavno ne pusti in je Apple Pay edina rešitev. Mi je pa Apple Pay do sedaj vedno deloval v nulo pa tudi z Google Pay nisem imel večjih težav, medtem ko sem za te 3rd party večrkat slišal, da včasih traja dlje da prebere kartico, pa da je potrebno potem še kljub avtorizaciji na telefonu kucat PIN na terminalu. Sicer pa tudi na Googlovem ekosistemu, ne vem koliko appov od bank (recimo ta od DH?) ima podporo za ure.

Meni je recimo vsaj z Apple Payem plačevanje z uro bistveno bolj priročno kot s telefonom, pri telefonu že ni bistvene razlike v primerjavi s tem, da iz žepa potegnem kartico (razen za backup če pozabim denarnico).
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Največji plus napram navadni kartici je, da ni potrebno vpisovanje pina za večje zneske, ter da ponavadi itak že na telefonu kažem kartico zvestobe, pa potem še samo prislonim telefon gor, tako da mi ni potrebno vlečti denarnice iz žepa.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Največji plus napram navadni kartici je, da ni potrebno vpisovanje pina za večje zneske, ter da ponavadi itak že na telefonu kažem kartico zvestobe, pa potem še samo prislonim telefon gor, tako da mi ni potrebno vlečti denarnice iz žepa.

Ok priznam, lepo se bere, praktično se bere, bere se kot nekaj "cool". Ampak je to res koristno (pametno) da za večje zneske ne rabiš PIN-a? Niti ne po mojem mnenju... Ter drugo vprašanje, koliko krat dnevno pa povprečno potegneš kartico za večji znesek od 15EUR oz. koliko krat dnevno povprečno sploh potegneš kartico?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce te skrbi varnost in si zato skepticen, zakaj ni dobro, ce ni zahteve po PIN kodi... Na telefonu se avtenticiras s prstnim odtiom (ali FaceID ali pa PIN kodo)... zakaj bi jomtorej koral vpisovati se enkrat ... Aplikacije ne mores uporabljati, ce nimas na telefonu nastavljenega enega od varnostnih mehanizmov... Pri uri je pa podobno... vsaj za Apple Watch vem, ker jo uporabljam za placevanje... Odklenes jo s PIN kodo... in dokler jo imas na roki, ne zahteva kode... ko jo snames z roke, se samodejno zekleni... Placijes lahko tudi brez povezave v internet, sa si ura ali telefon shrani nekaj “zetonckov” in lahko naredis nekaj transakcij (se mi zdi, da 5) tudi ko si offline...

Zase lahko recem, da vecino stvari placujem brezgotovinsko... V denarnici ponavadi nimam nikoli kaj dosti vec kot 10 ali 20 €... ;)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Fingerprint se mi zdi bolj varen, kot vpisovanje PIN na blagajni pred očmi vseh.

Nazadnje sem včeraj plačal nad 15€, v trgovini pa tudi redko pod 15€ kaj kupim. Glede cool efekta mi je vseeno, je pa kot pravim hitreje plačati samo s telefonom, kot vlečti ven telefon (zaradi kartic zvestobe) + denarnico. Definitivno za to storitev dodatno ne bi plačeval, če pa si lahko urediš brezplačno, zakaj pa ne.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Mislim da to ni podatek ki njega zanima. Njega zanima ali še obstaja katera kartica preko katere lahko posluje brez da jo mora prijaviti fursu :)