Revolut bančni račun

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
jaz tudi nisem, res je tudi da je ne uporabljam že 1,5 leta...tako do..bomo videli, verjetno jo bom zdaj spet "aktiviral". moti me, ker moram spet ID slikat in se jebat s tem..
 
I

Izbrisan uporabnik 474

FURS verjetno ima vpogled v te račune oz. se sporoča promet na teh ačunih. Zdaj (po moje) dokler se gor obračajo (za banke in FURS) minorni zneski (spletno nakupovanje itd.) pa da račun ni priajvljen, potem kaj veliko ne bodo komplicirali. Kakor hitro pa se bo gor znašla plača ali neki drugi ne več tako majhni prilivi, potem pa "hop po Cefizlju" - kazen in prijava računa v sistem...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
FURS verjetno ima vpogled v te račune oz. se sporoča promet na teh ačunih. Zdaj (po moje) dokler se gor obračajo (za banke in FURS) minorni zneski (spletno nakupovanje itd.) pa da račun ni priajvljen, potem kaj veliko ne bodo komplicirali. Kakor hitro pa se bo gor znašla plača ali neki drugi ne več tako majhni prilivi, potem pa "hop po Cefizlju" - kazen in prijava računa v sistem...

Gargy, daj prosim, ne zavajaj ljudi tu na forumu. Na linku spodaj (Stran 1) imaš navedeno, da so za neprijavljanje računa v tujini predvidene tudi sankcije. Boš ti plačeval ljudem kazni? Hvala za odgovor. :)

Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nisma se razumela - jasno je, da je potrebno tako N26 kot Revolut prijaviti FURS-u. Kdor tega ne stori, so predvidene sankcije. Marsikdo pa (vsaj Revolut-a) ni prijavil in ne vem, če je kdo dobil kazen. In na to se je nanašal moj post.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Nisma se razumela - jasno je, da je potrebno tako N26 kot Revolut prijaviti FURS-u. Kdor tega ne stori, so predvidene sankcije. Marsikdo pa (vsaj Revolut-a) ni prijavil in ne vem, če je kdo dobil kazen. In na to se je nanašal moj post.

Če še ni dobil kazni še ne pomeni, da jo ne bo dobil nihče v prihodnosti. Sicer pa napiši svoj naslov, kam naj ti pošiljajo položnice morebitni kršitelji, ki si jim odobril milost.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Prijavlja se racun na katerega je kartica povezana, ne pa sama kartica

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Inte...a_stevilka/Opis/Financni_racuni_iz_tujine.doc

Ali je potrebno prijaviti račune kot so: Bet365 britanska stavnica, Skrill predplačniški račun, Paypal, Revolut, Monese …? Takih spletnih storitev ni potrebno prijavljati, dokler "imajo vlogo elektronske denarnice". V primeru, da ponudniki te spletne storitve nadgradijo tako, da računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN), na katerega se imetniku lahko nakazujejo prejemki (npr. plača), je tak račun potrebno prijaviti.

(Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)

Kakorkoli, prijaviti ga je potrebno. Z Anglijo tudi mislim da imamo sklenjen sporazum o avtomatični izmenjavi podatkov o imetnikih računov in vsi tisti ki ga imajo (imate) in ga niste prijavili boste sigurno slej kot prej dobili kak pozdrav, ne glede na to ali z stvarjo dejansko poslujete ali pa vam stoji.
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
... jasno je, da je potrebno tako N26 kot Revolut prijaviti FURS-u. Kdor tega ne stori, so predvidene sankcije. ...

Jaz sem jim hkrati poslal prijavi za dva računa: N26 in Revolut. N26 so vključili, Revolut pa ne. Razloga ne poznam, menim, da so že sami ocenili, da ni potrebe.

Popravek: danes sem ponovno preveril in so ga dodali naknadno!
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Kdaj si to poskusil prijaviti? To glede Revoluta da ga je treba prijaviti je mislim da čist nova, letošnja zadeva. Prej ga očitno res ni bilo potrebno. Morda moraš poskusiti še enkrat...
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Jaz sem jim hkrati poslal prijavi za dva računa: N26 in Revolut. N26 so vključili, Revolut pa ne. Razloga ne poznam, menim, da so že sami ocenili, da ni potrebe.
Še bodo. Pri meni je trajalo več kot dva meseca, pri N26 pa v enem tednu (pa je bila prijava oddana kasneje).
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Drži - trajalo je precej časa, da so ga dodali, zdaj je med mojimi računi naveden tudi Revolut. (sem že popravil svoj prejšnji post)
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Kdaj pa je Revolut vsem dal osebni račun? Spomnim sem, da ko so to uvedli, da si moral biti pozoren, da si ga nisi skreiral in si ga tudi nisem. Sem ga torej enkrat dobil avtomatično? In ja, če sem ga, ga nimam prijavljenega na FURS.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Verjetno je to povezano kaj s tistim podatkom da prej niso imeli licence ECB? No sedaj jo imajo in so morda takrat morali stvar narediti bolj transparentno?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kdaj si to poskusil prijaviti? To glede Revoluta da ga je treba prijaviti je mislim da čist nova, letošnja zadeva. Prej ga očitno res ni bilo potrebno. Morda moraš poskusiti še enkrat...
To je že dolgo, pač od kar so omogočili personal IBANe. S tem, da na začetku si moral zadevo aktivirat, sedaj ne vem, če je sploh možno imeti brez.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.819
1.318
113
123
Btw, to sem dobil na mail če se kdo na novo prijavi dobi free kartico, edini pogoj je da naloži 10€ katere lahko potem tudi porabi.
klik
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kdaj pa je Revolut vsem dal osebni račun? Spomnim sem, da ko so to uvedli, da si moral biti pozoren, da si ga nisi skreiral in si ga tudi nisem. Sem ga torej enkrat dobil avtomatično? In ja, če sem ga, ga nimam prijavljenega na FURS.
Že nekaj mesecev ga imajo vsi. Ko odpreš aplikacijo, pikni na cifro v evrih in se ti odpre račun. Načeloma bi ga moral prijaviti Fursu v osmih dneh.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.443
113
Zdaj sem si pa se revolut narihtala, ima GB BIN. Če mi n26 pošlje slovensko spet bom pač ob 15 ojrov pa žepnino si bom nakazovala na revolut. Če ne pa čaka mirno na lepše čase oziroma ga zaprem če začnejo računati.