Revolut bančni račun

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
...včeraj želel z kartico plačat parking pod Zvezda parkom v LJ.....avtomat kartico izpljunil in napisal "KARTICA ZAVRNJENA"....takoj za tem poskusil z plačilno NLB in šlo brez problema....

Pred parimi meseci mi tudi ni sprejelo kartice na hrvaški AC na bregani....na drugih izhodih šlo bp....tudi pri povratku nazaj na bregani šlo, na drugi strani..
Kdo bi razumel...

Hmm....da ni ta Revolut nahitr narejen polizdelek.... :sprasujemse:
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Meni na Revolutu vse deluje. Pa imam plačo in glavni račun na Revolutu. 15 dni sem bil v UK. Vse plačeval preko Revolut kartice oziroma preko telefona. Niti enega problema. Za moje pojme so polizdelki naše slovenske banke.

Če imaš še staro predplačniško kartico od Revoluta je to verjetno problem. Namreč predplačniške ne sprejemajo povsod. Nove so prave debetne in delujejo BP.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in BuDi

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Na tistem parkomatu na kongresnem Revolut, kolikor vem, nikoli ni delal, enako kot na Petrolovem avtomatu za plačilo goriva.To sta pa tudi edini mesti, kjer mi Revolut v vseh letih do sedaj ni deloval, tako da tam vedno uporabim drugo kartico (recimo N26 deluje). Je pa res, da je že nekaj časa od tega, ko sem Revolut aktivni uporabljal, sedaj mi bolj kot ne služi za backup. Si ziher, da sedaj z debetno deluje?
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Imam isto: Sparkasse (glavni račun) + Revolut.
Včasih sem si lahko topupal iz S na R brez problema. Še auto topup, ko je znesek na R padel pod določeno vrednost je delal bp.
Odkar so spremenili zaradi avtentifikacije, ne gre drugače kot da si iz S preko UPNa nakazujem na R. Resda traja nekaj časa, da pride denar na R, ampak vsaj gre. 0,39 EUR za vsako nakazilo (1x mesečno). Če kdo pozna cenejši način, se priporočam. Ne bo me pa pobralo zaradi tega.
Iz R na Vivid gre pa bp.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Na tistem parkomatu na kongresnem Revolut, kolikor vem, nikoli ni delal, enako kot na Petrolovem avtomatu za plačilo goriva.To sta pa tudi edini mesti, kjer mi Revolut v vseh letih do sedaj ni deloval, tako da tam vedno uporabim drugo kartico (recimo N26 deluje). Je pa res, da je že nekaj časa od tega, ko sem Revolut aktivni uporabljal, sedaj mi bolj kot ne služi za backup. Si ziher, da sedaj z debetno deluje?
Predplačniške kartice ne delujejo na offline terminalih (letala, bencinske črpalke, parkomati).

Ko sem imel predplačniško kartico sem na takih mestih tudi jaz imel težavo. Pa ni važno ali je Revolut ali pa druga predplačniška kartica druge banke.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Imam isto: Sparkasse (glavni račun) + Revolut.
Včasih sem si lahko topupal iz S na R brez problema. Še auto topup, ko je znesek na R padel pod določeno vrednost je delal bp.
Odkar so spremenili zaradi avtentifikacije, ne gre drugače kot da si iz S preko UPNa nakazujem na R. Resda traja nekaj časa, da pride denar na R, ampak vsaj gre. 0,39 EUR za vsako nakazilo (1x mesečno). Če kdo pozna cenejši način, se priporočam. Ne bo me pa pobralo zaradi tega.
Iz R na Vivid gre pa bp.
Kokar vem so problemi s top-upom samo z Maestro karticami. Te se bodo pa itak ukinile v roku 1 leta.

Z Visa ali Mastercardom naj ne bi bilo težav.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Predplačniške kartice ne delujejo na offline terminalih (letala, bencinske črpalke, parkomati).

Ko sem imel predplačniško kartico sem na takih mestih tudi jaz imel težavo. Pa ni važno ali je Revolut ali pa druga predplačniška kartica druge banke.
se pravi fizična visa od revolut je to?

Ker par dni nazaj z njo nisem uspel plačati avstrijske avtoceste... Do sedaj pa se ne spomnim, da bi imel kadarkoli in kjerkoli težavo z revolutom in aktivno uporabljam že vsaj 2 leti.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Predplačniške kartice ne delujejo na offline terminalih (letala, bencinske črpalke, parkomati).

Ko sem imel predplačniško kartico sem na takih mestih tudi jaz imel težavo. Pa ni važno ali je Revolut ali pa druga predplačniška kartica druge banke.
Na Petrolu ne gre za offline terminal, ampak Revolut eksplicitno ne podpira takšnega tipa transakcije, kar mi je tudi takrat napisalo v notification ob zavrnjeni transakciji. Po drugi strani je pa BP delalo na nekaterih drugih terminalih. Odkar obstaja možnost plačevanja z appom Na poti, mi je sicer za plačevanje na tistem Petrolovem avtomatu vseeno, tako da nisem probal že par let in se niti ne spomnim, ali sem takrat že imel debetno od Revoluta ali je bila še prepaid, ker so enkrat vmes zamenjali.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Kokar vem so problemi s top-upom samo z Maestro karticami. Te se bodo pa itak ukinile v roku 1 leta.

Z Visa ali Mastercardom naj ne bi bilo težav.

Kot sem že včeraj napisal, je šel topup na Revolut iz Sparkasse Maestro kartice BP skozi. Za potrditev moraš imeti aplikacijo MStik na telefonu (od 3.5.2022 dalje)
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Imam isto: Sparkasse (glavni račun) + Revolut.
Včasih sem si lahko topupal iz S na R brez problema. Še auto topup, ko je znesek na R padel pod določeno vrednost je delal bp.
Odkar so spremenili zaradi avtentifikacije, ne gre drugače kot da si iz S preko UPNa nakazujem na R. Resda traja nekaj časa, da pride denar na R, ampak vsaj gre. 0,39 EUR za vsako nakazilo (1x mesečno). Če kdo pozna cenejši način, se priporočam. Ne bo me pa pobralo zaradi tega.
Iz R na Vivid gre pa bp.
Zanimivo, imam isto in sem včeraj naredil topup na revolut iz Sparkasse maestro kartice BP. Avtentikacija z aplikacijo M Strik.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.171
113
NLB ravno poslal mejl, da se bliža menjava kartice iz maestro na mastercard debet.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Hmm, od kje pa ti sedaj American Express kartica?
Pomota pri vpisovanju številke kartice.
Moraš vpisat tisto dolgo številko zadaj ali še lažje samo prislonit telefon h kartici in jo prebere.
Zdaj pa nova težava: na Sparkassejevi debetni kartici ni CVV trimestne št.
IMG_20220602_173134.jpg

?
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Na sprednji strani je samo številka tvojega računa (SI56 3400...).
Tudi samo zadnje tri številke računa ne primejo.
000 tudi ni prava.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Meni je na sparkasse prijela 000. Mislim da jabe je pa omenjala neko drugo številko. Vprašanje, če je sploh važno katera je... Sem pa sam moral dodati sparkasse kartico preko web vmesnika, ker preko appa ni prijelo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ketidu